Inżynieria zarządzania - Poznań

Inżynieria zarządzania - Poznań

Inżynieria zarządzania - Poznań

Studia w Poznaniu 

inżynieria zarządzania

Odkryj inżynierię zarządzania i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

28.07.2022

Inżynieria zarządzania studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku inżynieria zarządzania w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku inżynieria zarządzania w Poznaniu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria zarządzania w Poznaniu rozpocznie się 29 marca 2022 r. i potrwa do 15 października 2022 r. | Inżynieria zarządzania Poznań - terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Poznańskiej oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

 

Specjalności

Współczesne studia z inżynierii zarządzania charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku inżynieria zarządzania w Poznaniu: bezpieczeństwo i higiena pracy, ekoinżynieria i ekoenergetyka, inżynieria zarządzania procesami produkcji.

 

 

czytaj dalej wszystko o Inżynieria zarządzania - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek inżynieria zarządzania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Inżynieria zarządzania stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Inżynieria zarządzania stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek inżynieria zarządzania w Poznaniu?

W procesie rekrutacji na studia zarządzanie najczęściej pod uwagę brane są wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, takich jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka.

Dużym atutem będą także punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych. Kandydaci na studia drugiego stopnia będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych o podobnym profilu nauczania.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria zarządzania w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA?

W czasach rozwoju przemysłowego i gospodarczego oraz powstawania nowych przedsiębiorstw o różnorodnym profilu działalności, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów do spraw zarządzania, którzy posiadaliby umiejętności organizatorskie i wszechstronną wiedzę dotyczącą funkcjonowania wszystkich aspektów biznesu. Odpowiedzią na tego typu tendencje jest kierunek inżynieria zarządzania w Poznaniu, który pozwała połączyć wiedzę techniczną z kompetencjami menedżerskimi.

Idealnymi kandydatami na studia zarządzanie będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach związanych z naukami ścisłymi, społecznymi i technicznymi. Dużym atutem będą także rozwinięte zdolności organizatorskie i analityczne. Jeżeli dodatkowo masz charakter lidera i wiesz, że bez problemu odnalazłbyś się na stanowiskach kierowniczych, to studia na kierunku inżynieria zarządzania będą dla Ciebie idealnym wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku inżynieria zarządzania możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria zarządzania realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swoich ofert kształcenia studiów związanych tematycznie z zarządzaniem. Obecnie kierunek inżynieria zarządzania można realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Program nauczania różni się w zależności od uczelni, dzięki czemu kandydaci mogą wybrać najlepszą i najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb, opcje.

Tematyka zajęć oscyluje głównie wokół nauk ścisłych, informatycznych, ekonomicznych czy nauk o zarządzaniu. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • matematyka
 • podstawy zarządzania
 • mikroekonomia
 • wprowadzenie do techniki
 • zachowania organizacyjne

 

Oprócz wiedzy teoretycznej, studenci zdobędą także cenne umiejętności praktyczne. Podczas studiów nauczysz się projektowania i modelowania procesów przy użyciu specjalistycznych programów inżynierskich, dokonywania analizy ekonomicznej oraz obliczeń inżynierskich. Co więcej, oferta kształcenia zakłada realizacje obieralnych bloków specjalizacyjnych. Ich dokładną i aktualną listę znajdziesz na stronach internetowych wybranych uczelni.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA?

Kierunki studiów w Poznaniu kształcą specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na obecnym, wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku inżyniera zarządzania, których wiedza i umiejętności są doceniane w wielu prężnie rozwijających się branżach.

Przede wszystkich, po ukończeniu studiów, będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnorodnych przedsiębiorstwach i instytucjach. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z:

 • działami marketingu 
 • działami Public Relations
 • agencjami reklamowymi
 • firmami usługowymi, handlowymi oraz produkcyjnymi

 

Co więcej, sprawdzisz się w zawodzie specjalisty do spraw zarządzania produkcją, project managera czy kontrolera jakości. Po zakończeniu nauki możesz zdecydować się także na założenie własnej działalności gospodarczej.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria zarządzania w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria zarządzania w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek inżynieria zarządzania:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Poznańska (Wydział Inżynierii Zarządzania PP) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria zarządzania w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria zarządzania Poznań studia i stopnia

Inżynieria zarządzania Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria zarządzania Poznań studia stacjonarne

Inżynieria zarządzania Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria zarządzania w Poznaniu

Kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

informatyka
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia