Inżynieria zarządzania - Poznań

Inżynieria zarządzania - Poznań

Advertisement

Inżynieria zarządzania - Poznań

Studia w Poznaniu 

inżynieria zarządzania

Odkryj inżynierię zarządzania i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Inżynieria zarządzania studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku inżynieria zarządzania w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia na kierunku inżynieria zarządzania w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria zarządzania w Poznaniu rozpocznie się 3 kwietnia 2023 r. i potrwa do 31 października 2023 r. | Inżynieria zarządzania Poznań - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Poznaniu inżynierię zarządzania możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejPolitechnice Poznańskiej (Wydział Inżynierii Zarządzania PP) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.
 

Specjalności

Współczesne studia z inżynierii zarządzania charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku inżynieria zarządzania w Poznaniu: bezpieczeństwo i higiena pracy, ekoinżynieria i ekoenergetyka, inżynieria zarządzania procesami produkcji.

 

 

czytaj dalej wszystko o Inżynieria zarządzania - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Inżynieria zarządzania stopień: (I), czas trwania: 4 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Inżynieria zarządzania stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek inżynieria zarządzania w Poznaniu?

W procesie rekrutacji na studia zarządzanie najczęściej pod uwagę brane są wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, takich jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka.

Dużym atutem będą także punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych. Kandydaci na studia drugiego stopnia będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych o podobnym profilu nauczania.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria zarządzania w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA?

W czasach rozwoju przemysłowego i gospodarczego oraz powstawania nowych przedsiębiorstw o różnorodnym profilu działalności, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów do spraw zarządzania, którzy posiadaliby umiejętności organizatorskie i wszechstronną wiedzę dotyczącą funkcjonowania wszystkich aspektów biznesu. Odpowiedzią na tego typu tendencje jest kierunek inżynieria zarządzania w Poznaniu, który pozwała połączyć wiedzę techniczną z kompetencjami menedżerskimi.

Idealnymi kandydatami na studia zarządzanie będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach związanych z naukami ścisłymi, społecznymi i technicznymi. Dużym atutem będą także rozwinięte zdolności organizatorskie i analityczne. Jeżeli dodatkowo masz charakter lidera i wiesz, że bez problemu odnalazłbyś się na stanowiskach kierowniczych, to studia na kierunku inżynieria zarządzania będą dla Ciebie idealnym wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku inżynieria zarządzania możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria zarządzania realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swoich ofert kształcenia studiów związanych tematycznie z zarządzaniem. Obecnie kierunek inżynieria zarządzania można realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Program nauczania różni się w zależności od uczelni, dzięki czemu kandydaci mogą wybrać najlepszą i najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb, opcje.

Tematyka zajęć oscyluje głównie wokół nauk ścisłych, informatycznych, ekonomicznych czy nauk o zarządzaniu. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • matematyka
 • podstawy zarządzania
 • mikroekonomia
 • wprowadzenie do techniki
 • zachowania organizacyjne

 

Oprócz wiedzy teoretycznej, studenci zdobędą także cenne umiejętności praktyczne. Podczas studiów nauczysz się projektowania i modelowania procesów przy użyciu specjalistycznych programów inżynierskich, dokonywania analizy ekonomicznej oraz obliczeń inżynierskich. Co więcej, oferta kształcenia zakłada realizacje obieralnych bloków specjalizacyjnych. Ich dokładną i aktualną listę znajdziesz na stronach internetowych wybranych uczelni.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA?

Kierunki studiów w Poznaniu kształcą specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na obecnym, wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku inżyniera zarządzania, których wiedza i umiejętności są doceniane w wielu prężnie rozwijających się branżach.

Przede wszystkich, po ukończeniu studiów, będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnorodnych przedsiębiorstwach i instytucjach. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z:

 • działami marketingu 
 • działami Public Relations
 • agencjami reklamowymi
 • firmami usługowymi, handlowymi oraz produkcyjnymi

 

Co więcej, sprawdzisz się w zawodzie specjalisty do spraw zarządzania produkcją, project managera czy kontrolera jakości. Po zakończeniu nauki możesz zdecydować się także na założenie własnej działalności gospodarczej.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria zarządzania w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria zarządzania w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek inżynieria zarządzania:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Poznańska (Wydział Inżynierii Zarządzania PP) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria zarządzania w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria zarządzania Poznań studia i stopnia

Inżynieria zarządzania Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria zarządzania Poznań studia stacjonarne

Inżynieria zarządzania Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria zarządzania w Poznaniu

Kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

informatyka
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia