Kierunek lekarsko-dentystyczny - Lublin

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Lublin

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Lublin

Studia w Lublinie

kierunek lekarsko-dentystyczny

Odkryj kierunek lekarsko-dentystyczny w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia Lublin 2022 | woj. lubelskie

Studia na kierunku lekarsko - dentystycznym w Lublinie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kierunek lekarsko-dentystyczny - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Jednostka prowadząca

Kierunek lekarsko-dentystyczny stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku lekarsko - dentystycznym najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • matematyka

 

Studia medyczne należą do kanonu kierunków najbardziej prestiżowych, gwarantujących nie tylko stabilne i dobrze płatne zatrudnienie, ale również społeczne poważanie. Dlatego też chętnych do podjęcia kierunku lekarsko-dentystycznego nie brakuje.

Aby zyskać szansę na zasilenie grona studentów tego kierunku, warto odpowiednio przygotować się do zdawania takich przedmiotów maturalnych, jak: matematyka, biologia, chemia oraz fizyka. Pamiętaj o możliwości wystąpienia pewnych zmian w regulaminie rekrutacji i zadbaj o odpowiednie doinformowanie. Bieżące informacje znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

 

Podczas gdy dla coraz większej liczby osób zdrowy, piękny uśmiech jest wizytówką ich samych, kierunek lekarsko-dentystyczny zyskuje na popularności, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem świeżo upieczonych abiturientów szkół średnich. Studia te cieszą się mianem interdyscyplinarnych i przyszłościowych, a charakter kształcenia odpowiada na potrzeby dzisiejszych pracodawców.

Wszystkie medyczne kierunki studiów w Lublinie adresowane są do przyszłych kandydatów o określonych cechach, uzdolnieniach i predyspozycjach. Idealny aplikant na kierunek lekarsko-dentystyczny posiada szeroką orientację w naukach przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem biologii, potrafi dokonywać złożonych analiz przyczynowo-skutkowych, wyróżnia się umiejętnością logicznego myślenia i rozwiązywania złożonych problemów natury medycznej, interesuje się stomatologią, lubi pracę z ludźmi, a odpowiedzialność za zdrowie drugiej osoby nie jest źródłem przerażenia. Jeżeli w tym opisie potrafisz odnaleźć siebie, to studia na kierunku lekarsko-dentystycznym prawdopodobnie okażą się strzałem w dziesiątkę.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku lekarsko - dentystycznym możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarsko - dentystycznym w Lublinie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Kierunek lekarsko-dentystyczny należy do elitarnego kanonu studiów medycznych, które wiążą się z uzyskaniem bardzo złożonej, ale i pragmatycznej wiedzy, pozwalającej na wzięcie odpowiedzialności za ludzkie zdrowie. Studia w Lublinie na kierunku lekarsko-dentystycznym można rozpocząć na tamtejszym Uniwersytecie Medycznym, który gwarantuje uposażenie każdego przyszłego absolwenta w wiedzę na temat ludzkiej fizjologii i anatomii, ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego, mięśniowego i kostnego, praktyczne umiejętności związane z:

 • wykonywaniem konkretnych operacji na uzębieniu człowieka
 • wdrażaniu działań adekwatnych do stanu zdrowia uzębienia i jamy ustnej pacjenta
 • dobierania znieczulenia do indywidualnych potrzeb pacjenta
 • zapewnieniem komfortu psychicznego, który jest szczególnie ważny podczas wykonywania zabiegów dentystycznych

Ile trwają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Lublinie?

Studia na kierunku lekarsko - dentystycznym w Lublinie trwają 5 lat (studia jednolite).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Jeśli zdecydujesz się na podjęcie dowolnego kształcenia kierunkowego, jakie oferują uczelnie w Lublinie, najpewniej uzyskasz kompetencje adekwatne do zapotrzebowania dzisiejszego rynku pracy, dzięki czemu będziesz w stanie bez trudu znaleźć idealną propozycję zawodową. Zatem jeśli ukończysz kierunek lekarsko-dentystyczny, podejmiesz zatrudnienie w gabinetach:

 • stomatologicznych
 • protetycznych
 • ortodontycznych
 • chirurgicznych

 

Jeżeli aspirujesz do miana chirurga szczękowego bezboleśnie usuwającego zęby mądrości, będziesz mógł otworzyć własny gabinet, w którym zaoferujesz takie usługi, w realizacji których czujesz się najlepiej. Praca w branży związanej z produkcją, handlem i dystrybucją materiałów dentystycznych stanie przed tobą otworem, jeżeli zamarzysz o zawodzie niezwiązanym bezpośrednio ze świadczeniem usług stomatologicznych. Dzięki szerokiemu wachlarzowi zawodowych perspektyw, każdy absolwent opisywanego kierunku znajdzie coś dla siebie.

Gdzie studiować na kierunku lekarsko - dentystycznym w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek lekarsko - dentystyczny w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek lekarsko-dentystyczny w Lublinie?

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Lublinie

studia w Lublinie

 

KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY - ważne informacje

kierunek lekarsko-dentystyczny studia

studia medyczne w Lublinie

studia medyczny w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY LUBLIN STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE


Kierunki medyczne w Lublinie

Rozwiń

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia