Prawo studia jednolite magisterskie - Łódź

Prawo studia jednolite magisterskie - Łódź

Prawo studia jednolite magisterskie - Łódź

Studia jednolite w Łodzi

prawo

Odkryj prawo w Łodzi i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Prawo studia jednolite magisterskie Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Prawo w Łodzi to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć na Uniwersytecie Łódzkim oraz kilku niepublicznych szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym lub online.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Prawo studia jednolite magisterskie - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek prawo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku prawo

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku prawo

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek prawo w Łodzi?

Najczęściej kandydaci na studia prawnicze muszą zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych, takich jak: historia, geografia lub WOS.

Jednak wymagania rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od uczelni, dlatego też powinieneś zapoznać się ze wszystkimi, dostępnymi na stronach internetowych, informacjami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo w Łodzi - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO?

 

 

Prawnik jest zawodem zaufania publicznego, który wiąże się z dużą odpowiedzialnością oraz koniecznością przestrzegania pewnych norm etycznych. Dlatego też specjaliści w tej dziedzinie muszą posiadać nie tylko wszechstronną wiedzę merytoryczną i kompleksowe przygotowanie zawodowe, ale także predyspozycje niezbędne do wykonywania tej trudnej, aczkolwiek satysfakcjonującej pracy. Jeżeli więc chciałbyś rozwinąć swoją wiedzę z obszaru prawa u pokrewnych nauk oraz zdobyć odpowiednie kwalifikacje zawodowe, to kierunek prawo w Łodzi powinien być twoim wyborem.

Idealnymi kandydatami na studia prawnicze w Łodzi będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk społecznych, humanistycznych i prawniczych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą odpowiedzialną i empatyczną, która z zaangażowaniem wykonuje swoje obowiązki, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten prestiżowy kierunek.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku prawo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite (jednolite magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • studia online

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia prawnicze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów i z roku na rok zyskują coraz większą popularność, dlatego uczelnie w Łodzi decydują się na wprowadzenie ich do swoich ofert kształcenia. Dokładną listę szkół wyższych, w których możesz zrealizować kierunek prawo znajdziesz w dziale poniżej.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek prawo w Łodzi będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę teoretyczną, jak i wykształcić cenne umiejętności praktyczne, niezbędne do wykonywania zawodu prawnika. W trakcie studiów zapoznasz się z rożnymi dziedzinami prawa, między innymi z prawem:

 • karnym
 • cywilnym
 • finansowym
 • konstytucyjnym

 

Co więcej, zyskasz kompetencje samodzielnej analizy i interpretacji przepisów prawnych i ich zastosowania w praktyce. W programie nauczania znajdą się także obieralne moduły specjalizacyjne, których aktualną ofertę zamieszczono na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Prawo w Łodzi trwają 5 lat (studia jednolite magiterskie).

Studia na kierunku prawo trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po ich ukończeniu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO?

Ukończenie studiów prawniczych daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i gruntownego przygotowania zawodowego. Dlatego też, absolwenci kierunku prawo w Łodzi będą mieli duże szanse na znalezienie stabilnej i perspektywicznej pracy, zarówno w Polce, jak i na arenie międzynarodowej.

Aby uzyskać prawo do wykonywania zawodu adwokata, prokuratora, radcy prawnego czy sędziego będziesz musiał ubiegać o aplikację prawnicza, dzięki której uzyskasz wymagane kwalifikacje zawodowe. Równie ciekawą opcją może być praca w zawodzie:

 • asystenta sędziego
 • doradcy biznesowego
 • doradcy podatkowego

 

Absolwenci bez problemu odnajdą się jako pracownicy organów władzy ustawodawczej, sądowniczej czy wykonawczej. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z instytucjami doradztwa finansowego, firmami konsultingowymi czy organizacjami samorządowymi. Po ukończeniu jednolitych studiów magisterskich zasadne będzie kontynuowanie kształcenia na studiach doktoranckich i tym samym rozpoczęcie kariery naukowej.

Gdzie studiować na kierunku prawo w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo w Łodzi

 • Uniwersytet Łódzki,
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić, idąc na studia jednolite na kierunku prawo?

 

Jakie przedmioty są brane pod uwagę?

Proces rekrutacyjny na prawie w Łodzi może przebiegać w różny sposób na poszczególnych uczelniach. Niejednokrotnie duże znaczenie ma fakt, czy dana placówka akademicka ma charakter publiczny lub niepubliczny.

Kandydaci muszą zdać obowiązkowe egzaminy maturalne z przedmiotów na poziomie podstawowym. Warto jednak pokusić się także o dobre wyniki z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Uczelnie biorą pod uwagę zwłaszcza egzaminy, obejmujące nauki historyczne i matematyczne, a także języki obce. Uczelnie niepubliczne kładą nacisk na złożenie wymaganych dokumentów w wyznaczonym terminie.

Wysoką pozycję na listach zakwalifikowanych możesz zapewnić sobie także poprzez udział w olimpiadach i konkursach.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Kierunek prawo w Łodzi jest idealny dla osób, które zawodowo chcą pracować w wymiarze sprawiedliwości lub w administracji. Kandydaci powinni wykazywać zainteresowanie polityką, historią, sytuacją prawno-ekonomiczną kraju, a także odznaczać się logicznym myśleniem, elokwencją, mocną argumentacją.

Czy warto iść na studia jednolite na kierunku prawo?

Prawo jest jednym z najpopularniejszych kierunków kształcenia w zakresie nauk humanistycznych, społecznych, ekonomicznych, ale przede wszystkim prawniczych i politycznych.

W Łodzi znajdziesz studia prawnicze na wielu uczelniach, a każda z nich gwarantuje interdyscyplinarne kształcenie teoretyczne, które weryfikowane jest w trakcie obowiązkowych praktyk zawodowych.

Studenci zapoznają się z różnymi rodzajami prawa, ale zgłębiają także nauki z zakresu filozofii, ekonomii i etyki. Zajęcia odbywają się nie tylko na uczelni, ale również w sali rozpraw i prosektorium.

Ukończenie studiów w zakresie prawa umożliwia absolwentom przystąpienie do egzaminu aplikanckiego, który pozwoli im wyspecjalizować się w danej dziedzinie, a zarazem otwiera drogę do pracy w sądzie, prokuraturze, kancelariach adwokackich i notarialnych.

Możesz także być zatrudniony/a w administracji rządowej i samorządowej, w policji, w przedsiębiorstwach publicznych oraz prywatnych i tym podobne.

Studia jednolite niestacjonarne na kierunku prawo

Studia prawnicze w Łodzi możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które odbywają się w trybie weekendowym, bądź wieczorowe, które prowadzone są w ramach spotkań w tygodniu.

Pamiętaj, że edukacja na studiach niestacjonarnych jest płatna, jednak ceny semestralne, roczne oraz te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez łódzkie ośrodki akademickie.

Kandydatów na studia w Łodzi w zakresie prawa jest bardzo wielu, dlatego wiele osób próbuje swoich sił na studiach zaocznych lub wieczorowych.

Jeśli chodzi o samo postępowanie rekrutacyjne, najważniejsze jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez poszczególne uczelnie. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, ale warto także pokusić się o dobre wyniki z egzaminów dodatkowych na poziomie rozszerzonym.

Kierunki prawnicze i administracja w Łodzi

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Łodzi

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PRAWO

Komentarze (0)