Elektroradiologia studia II stopnia Poznań

Elektroradiologia studia II stopnia Poznań

Elektroradiologia studia II stopnia Poznań

Studia II stopnia w Poznaniu

elektroradiologia

Odkryj elektroradiologie w Poznaniu i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Elektroradiologia studia II stopnia (magisterskie) Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku elektroradiologia w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Elektroradiologia studia II stopnia Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek elektroradiologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Elektroradiologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek elektroradiologia w Poznaniu?

Wszyscy kandydaci będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku elektroradiologia

Wszystkie dodatkowe informacje na temat procesu rekrutacyjnego znajdziesz na oficjalnej stronie wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektroradiologia w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Współczesna medycyna często korzysta z nowoczesnych technologii, które pozwalają na uratowanie zdrowia, a nawet życia wielu pacjentom. Jedną z dyscyplin, w której za sprawą innowacyjnych osiągnięć z zakresu nauk fizycznych i informatycznych, zaszły znaczne zmiany jest radiologia. Do obowiązków radiologów należy diagnostyka poprzez obrazowanie ciała człowieka przy użyciu promieniowania rentgenowskiego, ultradźwięków czy pola magnetycznego. Często pełnią oni kluczową rolę w prawidłowym rozpoznaniu schorzenia, co umożliwia wdrożenie szybkiego i skutecznego leczenia. Kształceniem specjalistów z tego obszaru zajmuje się kierunek elektroradiologia w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia drugiego stopnia na kierunku elektroradiologia będą absolwenci studiów wyższych, którzy chcieliby uzupełnić i rozwinąć swoją wiedzę medyczną i zdobyć cenne kwalifikacje zawodowe. Jeżeli dodatkowo interesujesz się naukami technicznymi, biologicznymi czy ścisłymi, to koniecznie aplikuj na te przyszłościowe studia medyczne.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektroradiologia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek elektroradiologia w Poznaniu będą mieli okazję ugruntować i uzupełnić wiedzę uzyskaną podczas poprzednich etapów nauczania. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących i rozwijających przedmiotów, takich jak:

 • socjologia zdrowia
 • onkologia
 • elektromedycyna
 • podstawy patologii nowotworów
 • zaawansowane techniki brachyterapii
 • bioetyka

 

Jako student zdobędziesz cenne umiejętności praktyczne i poznasz nowoczesne techniki diagnostyki obrazowej oraz elektrodiagnostyki i elektrofizjologii. Co więcej, nauczysz się wykorzystywać nowoczesne technologie informatyczne w codziennej pracy elektroradiologa. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku elektroradiologia w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku elektroradiologia w Poznaniu trwają dwa lata, czyli czetry semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Uczelnie w Poznaniu kształcą specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Dlatego też. Po ukończeniu kierunku elektroradiologia będziesz miał wiele ciekawych perspektyw zawodowych.

Jako absolwent możesz rozpocząć pracę w zakładach:

 • radiologii
 • radioterapii
 • medycyny nuklearnej

 

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w prywatnych gabinetach lekarskich lub publicznych szpitalach i ośrodkach zdrowia. Uzyskaną wiedzę i umiejętności techniczne wykorzystasz w firmach produkujących i dystrybuujących sprzęt i aparaturę medyczną. Równie ciekawą opcją może być zawodowe wykonywanie rezonansów magnetycznych, EKG, EEG oraz EMG. Absolwenci często decydują się na zawód przedstawiciela medycznego lub pracownika firm farmaceutycznych. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku elektroradiologia (studia II stopnia) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek elektroradiologia (studia II stopnia) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

Komentarze (0)