Kosmetologia studia I stopnia Poznań

Kosmetologia studia I stopnia Poznań

Kosmetologia studia I stopnia Poznań

Studia I stopnia w Poznaniu

kosmetologia

Odkryj kosmetologie w Poznaniu i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Kosmetologia studia I stopnia (licencjackie) Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia studia I stopnia Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek kosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek kosmetologia w Poznaniu?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kosmetologię w Poznaniu będą musieli zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z biologii, chemii, informatyki lub z fizyki. 

Jako że wymagania rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni, powinieneś zapoznać się z informacjami dostępnymi na ich oficjalnych stronach internetowych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Poznaniu - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

Poczucie estetyki oraz potrzeba dopasowania się do obowiązującego kanonu piękna towarzyszy człowiekowi już od najdawniejszych czasów. Historia kosmetyków, służących upiększaniu i poprawianiu stanu cery, sięga epoki starożytnej, kiedy to stosowano głównie składniki pochodzenia naturalnego. Jednak rozwój kosmetologii jako odrębnego działu nauki jest bezpośrednio związany z ewolucją medycyny.

Współcześnie, dziedzina ta zajmuje się badaniem, opisywaniem i leczeniem skóry oraz stosowaniem rozwiązań z obszaru medycyny estetycznej. Jako że obecnie zainteresowanie tego typu zbiegami jest coraz większe, to rośnie zapotrzebowanie na profesjonalnych kosmetologów, których kształceniem zajmuje się kierunek kosmetologia w Poznaniu. Studia te będą idealnym wyborem dla osób zainteresowanych naukami medycznymi, biologicznymi i chemicznymi, chcących zdobyć wszechstronne wykształcenie i kompleksowe przygotowanie zawodowe.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Ze względu na złożoność i interdyscyplinarność dziedziny, jaką jest kosmetologia, studenci będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z obszaru chemii, biologii, dermatologii, immunologi, a nawet zarządzania i marketingu. W siatce zajęć przewidziano wiele insertujących i rozwijających przedmiotów, takich jak:

 • anatomia
 • biologia z genetyką
 • histologia
 • chemia ogólna
 • kosmetologia pielęgnacyjna
 • historia kosmetyki

 

Jako student wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, stawiania odpowiedniej diagnozy medycznej czy dobierania kosmetyków do rodzaju i typu skóry. Co więcej, zdobędziesz kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji czy pracy zespołowej, co z pewnością wykorzystasz w pracy z pacjentem i zespołem medycznym. Program kształcenia zakłada także realizacje specjalizacji, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku kosmetologia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i zaliczeniu egzaminu dyplomowego uzyskasz dyplom licencjata.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

Absolwenci studiów medycznych, dzięki wszechstronnej wiedzy i kompleksowemu przygotowaniu zawodowemu, mają duże szanse na zdobycie ciekawej i przyszłościowej pracy. Po ukończeniu kierunku kosmetologia idealnie odnajdziesz się jako pracownik:

 • gabinetów kosmetycznych
 • klinik medycyny estetycznej
 • salonów odnowy biologicznej
 • ośrodków spa i wellness.
 • laboratoriów medycznych
 • firm farmaceutycznych

 

Absolwenci często decydują się także na wykonywanie zawodu przedstawiciela medycznego lub podjęcie pracy w firmach produkujących i dystrybuujących kosmetyki. Dobrym rozwiązaniem może być także założenie własnej działalności gospodarczej lub kontynuowanie nauki na studiach magisterskich i tym samym zyskanie nowych, ciekawych perspektyw zawodowych.

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia (studia I stopnia) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia (studia I stopnia) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)