Kosmetologia studia II stopnia Poznań

Kosmetologia studia II stopnia Poznań

Kosmetologia studia II stopnia Poznań

Studia II stopnia w Poznaniu

kosmetologia

Odkryj kosmetologie w Poznaniu i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Kosmetologia studia II stopnia (magisterskie) Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia studia II stopnia Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek kosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek kosmetologia w Poznaniu?

Aby dostać się na ten kierunek będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich na kierunku kosmetologia

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Poznaniu - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu powstały jako odpowiedz na potrzeby dzisiejszej rzeczywistości. Współcześnie, coraz większą wagę przykłada się do wyglądu, a dbanie o siebie i swoje zdrowie stało się czymś oczywistymi praktykowanym przez miliony ludzi na całym świcie. Dlatego też, w związku z tego typu tendencjami i rosnącą popularnością gabinetów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej, zapotrzebowanie na profesjonalnych kosmetologów jest coraz większe.

Idealnymi kandydatami na studia magisterskie na kierunku kosmetologia będą absolwenci studiów wyższych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę medyczną oraz zyskać nowe umiejętności praktyczne i cenne kwalifikacje zawodowe. Dodatkowym atutem będzie zainteresowanie naukami ścisłymi, biologicznymi i chemicznymi i chęć rozwoju w tym kierunku.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek kosmetologia w Poznaniu będą mieli okazję ugruntować i uzupełnić wiedzę uzyskaną podczas poprzednich etapów nauczania. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • dermatologia kosmetyczna
 • fizykochemia w kosmetologii
 • higiena
 • zasady racjonalnego odżywiania 
 • podstawy endokrynologii

 

Jako student wykształcisz także niezwykle ważne umiejętności praktyczne i nauczysz się wykonywania zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, obsługiwania aparatury dostępnej w salonach kosmetycznych oraz współpracować z lekarzami różnorodnych specjalizacji. W trakcie studiów rozwiniesz także zdolności z obszaru zarządzania i marketingu oraz zostaniesz kompleksowo przygotowany do prowadzenia własnej działalności i kierowania zespołem kosmetologów.

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek kosmetologia można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Ta ostania opcja będzie idealnym rozwiązaniem dla absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby kontynuować kształcenie. W tym przypadku, nauka będzie trwała dwa lata, czyli cztery semestry i zakończy się obroną pracy magisterskiej.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA?

Absolwenci studiów medycznych, dzięki wszechstronnej wiedzy i kompleksowemu przygotowaniu zawodowemu mogą liczyć na wiele ciekawych ofert pracy, zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej. Dlatego też, po ukończeniu kierunku kosmetologia w Poznaniu będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik:

 • gabinetów kosmetycznych
 • gabinetów medycyny estetycznej

 

Równie ciekawą opcję może być związanie swojej przyszłości zawodowej z ośrodkami spa i wellness czy placówek uzdrowiskowych. Uzyskaną wiedzę chemiczną z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy w firmach farmaceutycznych i przedsiębiorstwach produkujących kosmetyki. Ciekawym rozwiązaniem może być także zatrudnienie w gabinetach podologicznych i trychologicznych. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej lub objęcie stanowisk kierowniczych i menedżerskich w klinikach medyny estetycznej czy gabinetach kosmetycznych.

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia (studia II stopnia) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia (studia II stopnia) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)