Techniki dentystyczne studia I stopnia

Techniki dentystyczne studia I stopnia

Techniki dentystyczne studia I stopnia

Studia I stopnia w Poznaniu

techniki dentystyczne

Odkryj techniki dentystyczne w Poznaniu i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Techniki dentystyczne studia I stopnia (licencjat) Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku techniki dentystyczne w Poznaniu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Techniki dentystyczne studia I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek techniki dentystyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Techniki dentystyczne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Techniki dentystyczne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek techniki dentystyczne w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku techniki dentystyczne w Poznaniu będziesz musiał zdać maturę z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z biologii na poziomie rozszerzonym.

Ponadto, wszyscy kandydaci będą zobowiązani do zaliczenia egzaminu z rysunku i z rzeźby w glinie, który sprawdzi ich zdolności manualne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Techniki dentystyczne w Poznaniu - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE?

Osoba posiadająca wyższe wykształcenie i zawód technika dentystycznego posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywania prac techniczno-dentystycznych, do których należy projektowanie i obróbka protez dentystycznych oraz aparatów ortodontycznych. Praca techników dentystycznych jest niezwykle ważnym ogniwem w dążeniu do osiągnięcia pięknego i przede wszystkim zdrowego uśmiechu. Jeżeli więc chciałbyś zdobyć uprawnienia do wykonywania tego interesującego i z pewnością perspektywicznego zawodu, to powinieneś wziąć udział w rekrutacji na kierunek techniki dentystyczne w Poznaniu.

Idealni kandydaci na studia medyczne powinni posiadać takie cechy jak: odpowiedzialność, zaangażowanie w wykonywane obowiązki, empatia oraz chęć doskonalenia i rozwoju. Dodatkowym atutem będzie zainteresowanie przedmiotami biologicznymi, chemicznymi, ścisłymi oraz technicznymi.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku techniki dentystyczne możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku techniki dentystyczne w Poznaniu realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program studiów na kierunku techniki dentystyczne został w pełni dopasowany do realiów panujących na obecnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na te studia będą mieli okazję zdobyć zarówno specjalistyczną wiedzę teoretyczną, jak i rozwinąć niezwykle ważne umiejętności praktyczne. W czasie licznych zajęć i wykładów dowiesz się więcej na temat:

  • anatomii 
  • histologii
  • mikrobiologii
  • fizjologii narządu żucia

 

Ponadto, poznasz techniki protetyczne oraz nauczysz się tworzyć protezy i aparaty ortodontyczne przy użyciu specjalnych i wytrzymałych materiałów. Warsztaty będą odbywać się w nowocześnie wyposażonych salach i pracowniach, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z nowoczesnej aparatury i sprzętów stosowanych w branży stomatologicznej. Wszyscy studenci będą mieli obowiązek zaliczenia praktyk zawodowych, które odbędą się w wyznaczonej pracowni protetycznej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku techniki dentystyczne w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku techniki dentystyczne w Poznaniu trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz dyplomu licencjata, który umożliwi Ci kontynuowanie nauki na studiach magisterskich.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE?

Ukończenie studiów medycznych daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i gruntownego przygotowania zawodowego. Dlatego też, absolwenci kierunku techniki dentystyczne w Poznaniu mogą liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych ofert pracy, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Przede wszystkim znajdziesz zatrudnienie w stomatologii, między innymi jako asystent dentysty. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z pracowniami protetycznymi i ortodontycznymi, gdzie będziesz odpowiedzialny za wykonywanie materiałów i elementów protetycznych. Absolwenci często decydują się na prace w:

  • publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej
  • centrach stomatologicznych

 

Co więcej, możesz spróbować swoich sił na stanowisku przedstawiciela medycznego lub pracownika firm farmaceutycznych. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku techniki dentystyczne (studia I stopnia) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek techniki dentystyczne (studia I stopnia) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

Komentarze (0)