Pielęgniarstwo studia II stopnia Poznań

Pielęgniarstwo studia II stopnia Poznań

Pielęgniarstwo studia II stopnia Poznań

Studia II stopnia w Poznaniu

pielęgniarstwo

Odkryj pielęgniarstwo w Poznaniu i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Pielęgniarstwo studia II stopnia (magisterskie) Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Pielęgniarstwo studia II stopnia Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek pielęgniarstwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Pielęgniarstwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek pielęgniarstwo w Poznaniu?

Aby dostać się na ten kierunek będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów pielęgniarskich na pierwszym stopniu. Wszyscy kandydaci będą zobowiązani do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów. Ich dokładną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Pielęgniarstwo w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO?

Pielęgniarstwo to niezwykle wymagający zawód, którego wykonywanie wiąże się z dużą odpowiedzialnością i koniecznością przestrzegania etyki. Dlatego też specjaliści z tej dziedziny muszą posiadać wszechstronną wiedzę z zakresu kilku dziedzin oraz kompleksowe przygotowanie zawodowe. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek pielęgniarstwo w Poznaniu. Studia te będą idealnym wyborem dla osób posiadających licencjat z pielęgniarstwa, które chciałyby rozwijać się w tym kierunku oraz zyskać nowe, cenne kwalifikacja zawodowe.

Dodatkowym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będzie zainteresowanie naukami medycznymi, biologicznymi oraz naukami o zdrowiu, a także odpowiedzialność, komunikatywność i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Jeżeli spełniasz powyższe warunki to koniecznie weź udział w rekrutacji na studia medyczne w Poznaniu.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku pielęgniarstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na studiach magisterskich na kierunku pielęgniarstwo został w pełni dopasowany do realiów współczesnego świata i dzisiejszego rynku pracy. Studenci będą mieli okazję uczęszczać zarówno na zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, na których zdobędą cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. W czasie studiów zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z zakresu:

 • różnorodnych chorób 
 • technik opieki nad chorymi dotkniętymi określoną jednostką chorobową

 

Co więcej, poznasz nowoczesne metody diagnostyczne i nauczysz się stosować je w praktyce. Ponadto, w programie przewidziano realizacje treści z obszaru zarządzania, których poznanianie umożliwi Ci objęcie stanowisk kierowniczych w szpitalach i prywatnych klinikach. Integralną część studiów będą stanowić praktyki realizowane na wybranych oddziałach szpitalnych. Dzięki nim zdobędziesz doświadczenie oraz poznasz specyfikę zawodu pielęgniarskiego.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają realizacje kierunku pielęgniarstwo zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcją, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po ukończeniu studiów uzyskasz dyplom magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO?

Studia medyczne w Poznaniu, dzięki ciekawym i dopasowanym do obecnych realiów programom nauczania, kształcą specjalistów o wszechstronnej wiedzy i umiejętnościach, którzy z powodzeniem odnajdują się na współczesnym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku pielęgniarstwo będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealnie sprawdzisz się jako pracownik publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w:

 • szpitalach
 • prywatnych klinikach 
 • przychodniach zdrowia

 

Równie ciekawą opcją może być praca w punktach poboru krwi, w tym także w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje wykorzystasz podczas pracy w sanatoriach, domach pomocy społecznej czy zakładach opieki środowiskowej. Abiturienci często decydują się na rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej, gdzie zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży jest bardzo duże.

Gdzie studiować na kierunku pielęgniarstwo (studia II stopnia) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek pielęgniarstwo (studia II stopnia) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PIELĘGNIARSTWO

Komentarze (0)