Psychologia - Toruń

Psychologia - Toruń

Psychologia - Toruń

Studia w Toruniu na kierunku

psychologia

Odkryj kierunek psychologia w Toruniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Psychologia studia Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Co siedzi w człowieku? Być może nie jest to najgrzeczniej postawione pytanie, ale oddaje istotę nauki, jaką jest Psychologia. Od wieków badamy nasze zachowania, emocje, uczucia. Staramy się dojrzeć co wywołuje w nas określone myślenie i działanie. Chociaż już bardzo wiele odkryto i napisano, to i tak człowiek pozostaje najciekawszą zagadką do rozwiązania. Zwłaszcza, że nie jest jeden na świecie. 
Kierunek Psychologia w Toruniu zakłada dogłębne poznanie nauki zajmującej się badaniem mechanizmów i praw rządzących psychiką i zachowaniem człowieka oraz wpływu zjawisk psychicznych na relacje międzyludzkie i interakcje z otaczającym ludzi środowiskiem. Aby wynieść z nauki jak najwięcej, jest ona podzielona na specjalności. Może rozwijać się w: Psychologii klinicznej, Neuropsychologii, czy Praktycznej psychologii społecznej i środowiskowej. 
Kierunek Psychologia w Toruniu to studia dla ciekawych. Ciekawych drugiego człowieka i dla tych, których nie interesują zdawkowe informacje i opinie nie poparte argumentami. Można śmiało powiedzieć, że jeśli chcemy zajrzeć w głąb człowieka, najpierw trzeba się tego nauczyć, a Toruń będzie do tego bardzo dobrym miejscem.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Psychologia w Toruniu?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Psychologia w Toruniu? Wygląda znajomo, gdyż opiera się na konkursie świadectw. A jakie przedmioty mają największe znaczenie? Język polski, biologia, matematyka, język obcy nowożytny, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia. Warto zawsze dokładnie sprawdzić kryteria rekrutacyjne, gdyż mogą one różnić się w zależności od wybranej uczelni. Wymagania na Psychologię w Toruniu mogą wydawać się bardzo szerokie, ale to nie przypadek, gdyż dziedzina to jest równie szeroka i bogata. Na liście przedmiotów do zaliczenia w toku nauki znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: biologiczne mechanizmy zachowania, teoria pojęć i rozumowań, psychologia społeczną, psychometria.

 

Jaka praca po studiach na kierunku Psychologia w Toruniu?

Jaka praca czeka na absolwentów kierunku Psychologia w Toruniu? Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w poradniach psychologiczno- pedagogicznych, placówkach służby zdrowia, poradniach zdrowia psychicznego, firmach szkoleniowych i doradztwa biznesowego, ośrodkach diagnostycznych, szkołach, urzędach pracy.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Psychologia w Toruniu?

Wybrać kierunek studiów nie jest łatwo. A wybrać miasto studiów? Być może nawet jeszcze trudniej. Czym się kierować, jakie zadać sobie pytania przed podjęciem takiej decyzji? My wiemy. Jakie opinie ma kierunek Psychologia w Toruniu? Gabrysia, studentka Psychologii mówi:
„Długo zastanawiałam się nad tym, gdzie studiować. Brałam pod uwagę różne miasta, bardziej i mniej oddalone od mojego miasta rodzinnego. Koleżanka namówiła mnie na Toruń, w którym – uwaga – nigdy przedtem nie byłam. Dzisiaj jestem tu trzeci rok i nie wyobrażam sobie stąd wyjeżdżać. To cudowne, piękne miasto, które przyjęło mnie pod swoje skrzydła i jeszcze daje mi możliwość zdobycia bardzo dobrego wykształcenia. Jak widać, Mikołaj Kopernik czuwa.”
 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI PSYCHOLOGICZNE I SPOŁECZNE W TORUNIU

Komentarze (0)