Studia na kierunku psychologia w Trójmieście to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia na kierunku psychologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie | |
---|---|
Rok akademicki | 2022/2023 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia oraz jednolite |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie) |
Terminy rekrutacji
Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku psychologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie rozpocznie się 29 marca 2022 r. i potrwa do 15 października 2022 r. | Psychologia Gdańsk | Gdynia | Sopot - terminy rekrutacji >
Uczelnie
czytaj dalej wszystko o Psychologia - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Specjalności na kierunku zarządzanie
Rekrutacja na uczelnie publiczne w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Oznacza to, że kandydaci do państwowych szkół wyższych powinni wykazać się wysokimi wynikami egzaminów maturalnych.
Kandydaci na studia na kierunku psychologia w Trójmieście mogą interesować się zarówno społeczno-humanistycznymi, jak i ścisłymi naukami. W rekrutacji na psychologię brane pod uwagę są m.in. biologia, chemia, geografia, historia czy matematyka.
W procesie rekrutacji na studia 2022/2023 na kierunku psychologia w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Uczelnie niepubliczne w Trójmieście przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.
* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni.
Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w Trójmieście?
szczegółowe wymagania na uczelniach
Psychologię w Trójmieście można studiować bezpłatnie jedynie na studiach stacjonarnych na Uniwersytecie Gdańskim.
Psychologia w Trójmieście w formie niestacjonarnej jest zawsze płatna niezależnie od typu uczelni. Ceny na psychologii w Trójmieście mogą się różnić w zależności od uczelni i wahają się od 5000 zł do 6800 zł za pierwszy rok studiów.
Psychologia w Trójmieście w formie niestacjonarnej niezależnie od uczelni jest zawsze płatna. Psychologię bezpłatnie można podjąć jedynie na studiach stacjonarnych na uczelniach publicznych.
Studenci psychologii w trakcie studiów poznają najważniejsze zagadnienia związane z ludzkim rozwojem emocjonalnym. Przyszli specjaliści starają się zrozumieć ludzkie motywacje i uczą się nieść profesjonalną pomoc tym osobom, które potrzebują wsparcia psychicznego.
Studia na kierunku psychologia możemy podzielić na:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia na kierunku psychologia w Trójmieście realizowane są w ramach studiów jednolitych magisterskich i trwają 5 lat. Studenci mogą rozpocząć studia na tym kierunku zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.
Studia stacjonarne
Zajęcia stacjonarne na studiach dziennych najczęściej odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych.
Studia stacjonarne są skierowane do tych studentów, którym zależy na bezpośrednim kontakcie z doświadczonymi ekspertami oraz uczestnikami zajęć.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są zazwyczaj bezpłatne. Za stacjonarną naukę na uczelniach prywatnych najczęściej należy zapłacić. Stacjonarna nauka może utrudnić lub uniemożliwić studentom podjęcie pracy na pełnym etacie.
Studia niestacjonarne
Zajęcia niestacjonarne mogą odbywać się wieczorowo lub zaocznie. Studenci wieczorowi spotykają się na terenie uczelni od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych. Studenci zaoczni pojawiają się tam w weekendy średnio co dwa tygodnie, a ich spotkania przyjmują formę tzw. zjazdów.
Niestacjonarna nauka wiąże się z ograniczonym kontaktem z wykładowcami lub innymi uczestnikami zajęć. Dlatego studenci niestacjonarni powinni być systematyczni i zdeterminowani, by ukończyć studia. Tryb ten umożliwia studentom podjęcie pracy na pełnym etacie.
Studia niestacjonarne zazwyczaj są płatne zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych.
W zależności od wybranej specjalizacji studenci psychologii mogą zdobyć profesjonalną wiedzę z zakresu zastosowania psychologii np. w biznesie, negocjacjach czy innych dziedzinach zawodowych. Szeroki wachlarz zajęć przewidywany na studiach na kierunku psychologia w Trójmieście przewiduje także przedmioty wymagające zdolności analitycznych, logicznych czy matematycznych.
Na liście przedmiotów, które prawdopodobnie będziesz zaliczał w toku studiów znajdują się:
Studenci psychologii muszą wyróżniać się wrażliwością i empatią. Kandydaci na ten kierunek powinni interesować się wieloaspektowym rozwojem człowieka, a także ogólnym środowiskiem, które go otacza. Psycholog powinien być odpowiedzialny, dojrzały i gotowy do wyzwań. Niezbędna w tym zawodzie jest umiejętność słuchania - dobry psycholog rozwiązują także konflikty o różnorodnym podłożu. Kandydaci na psychologię muszą być komunikatywni, otwarci i tolerancyjni. Dobrze tez, by posługiwali się obcym językiem.
Zawód psychologa wiąże się z dużym obciążeniem emocjonalnym. Kandydaci na te studia powinni być odporni na stres i presję, muszą także Dobrze radzić sobie w sytuacjach niespodziewanych lub w trudnych warunkach. Studenci psychologii powinni być cierpliwi i ambitni. W tej dziedzinie przydatny jest zmysł badawczy i umiejętność przewidywania. Psycholog musi skutecznie nawiązywać relacje interpersonalne, a jego działania powinny mieć na celu niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.
Predyspozycje kandydatów na kierunek psychologia:
Kierunek Psychologia w Gdańsku to wiele możliwości ukierunkowania swoich umiejętności, za sprawą licznych specjalności, wśród których wymienić można:
Każda ze specjalności prowadzona jest w trybie jednolitym magisterskim, aby mieć pewność, że absolwenci zostali należycie przygotowani do pełnienia niezwykle odpowiedzialnej roli zawodowej w przyszłości. W końcu chyba wszyscy chcieliby znaleźć się w razie potrzeby pod opieką jak najlepiej wykwalifikowanego psychologa.
Wiedza
W programie tego kierunku przewidywane są przedmioty poświęcone w szczególności zastosowaniu psychologii w środowisku klinicznym lub terapeutycznym - studenci poznają m.in. biologiczne i społeczne aspekty rozwoju człowieka, charakterystykę układu nerwowego, rodzaje temperamentów i osobowości, etykę zawodu psychologa czy sposoby pracy z osobami, które znajdują się w różnym wieku.
Studenci psychologii rozwijają swoją empatię i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. W trakcie zajęć uczestnicy poznają podstawy zarządzania zasobami ludzkimi i uczą się rozpoznawać indywidualne potrzeby i różnice występujące wśród ludzi. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu absolwenci psychologii przygotowani są do stosowania odpowiednio dobranych metod diagnozy psychologicznej.
Wiedza, którą mają absolwenci psychologii:
Umiejętności
Kliniczny aspekt psychologii pozwala studentom tego kierunku nauczyć się poprawnego przeprowadzania wywiadów psychologicznych z pacjentami lub klientami, a także stawiania odpowiedniej diagnozy. Absolwenci psychologii umiejętnie rozwiązują konflikty interpersonalne i skutecznie niosą pomoc osobom, które zmagają się z problemami natury psychicznej lub emocjonalnej. Odpowiednio wykształcony psycholog wie, w jaki sposób podejmować działania terapeutyczne, a także jak współpracować np. z psychiatrą lub innym lekarzem medycyny.
Studenci psychologii uczą się także tego, w jaki sposób np. prowadzić szkolenia i prezentacje biznesowe, a także jak dokonywać skutecznej analizy psychologicznej w biznesie. Absolwenci tego kierunku umiejętnie przeprowadzają negocjacje i mediacje. W zależności od wybranej specjalizacji studenci psychologii zdobywają także praktyczne umiejętności dotyczące doradztwa zawodowego czy wywierania wpływu na rozmówcy.
Umiejętności, które mają absolwenci psychologii:
Program studiów na kierunku psychologia w Trójmieście organizowany jest w ramach studiów jednolitych magisterskich.
Studenci psychologii przez 10 semestrów przygotowują się do profesjonalnego niesienia wsparcia psychologicznego zarówno osobom zdrowym, jak i chorym. Gruntowne przygotowanie pozwala studentom rozwijać cenne kompetencje w określonych dla tej dziedziny specjalizacjach.
Absolwenci tego kierunku zdobyć mogą dyplom magistra. Po 5 latach nauki i po otrzymaniu niezbędnych uprawnień specjaliści mogą rozpocząć karierę zawodową np. w: gabinecie psychologiczno-terapeutycznym, domu opieki społecznej, sanatorium, instytucji kulturalnej czy dziale HR. Ci absolwenci, którzy pragną kontynuować pracę badawczą, mogą rozważyć próbę zdobycia tytułu doktora.
Psychologia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania
Poziom studiów | czas trwania | otrzymywany tytuł |
studia I stopnia | 3 lata | licencjat |
jednolite magisterskie | 5 lat | magister |
Zdolni absolwenci psychologii swoją karierę zawodową mogą związać nie tylko z psychologią kliniczną, ale również np.: społeczną, sportową, wychowawczą czy psychologią biznesu i rozwoju osobistego. Absolwenci psychologii posiadają kompetencje niezbędne do prowadzenia m.in. terapii czy diagnostyki psychologicznej.
Ponadto każdy z absolwentów Psychologii będzie mógł ubiegać się o zatrudnienie w:
Ponadto absolwenci psychologii mogą starać się o uprawnienia do prowadzenia poszczególnych rodzajów psychoterapii, a także wspierać pracę zespołów w różnych przedsiębiorstwach. Niektórzy psychologowie mogą otworzyć własną działalność gospodarczą lub aplikować na stanowisko kierownicze.
Po ukończeniu studiów na kierunku Psychologia absolwenci mogą zacząć szukać swojej pierwszej pracy w zawodzie. Niektórzy z absolwentów decydują się na dalszą naukę np. ośrodkach psychoterapii, gdzie przygotowują się do uzyskania zawodu terapeuty. Absolwenci najczęściej znajdują zatrudnienie m.in. w szpitalach, hospicjach, domach opieki, klinikach, ośrodkach diagnostycznych lub prowadzą własne gabinety terapeutyczne. Najczęściej wykonywanymi zawodami są np. psycholog kliniczny, terapeuta, a także specjalista do spraw reklamy. Ile średnio zarabiają miesięcznie i czym zajmują się na co dzień?
Terapeuta
Terapeuta może podjąć zatrudnienie w gabinetach terapeutycznych lub prowadzić własną działalność. Co zrobić, aby zostać terapeutą? Po ukończeniu studiów magisterskich należy ukończyć czteroletnią szkołę psychoterapeutyczną, gdzie również przechodzi się własną terapię. Po skończeniu tej szkoły uzyskuje się tytułu terapeuty. Czym zajmuje się to terapeuta? Odpowiada on za prowadzenie terapii swoim pacjentom i pomaga im przepracować problemy lub traumy. Mediana zarobków terapeuty wynosi około 4290 zł brutto miesięcznie.
Psycholog kliniczny
Psycholog kliniczny może podjąć zatrudnienie w szpitalach klinikach poradniach lub w ośrodkach diagnostycznych. Zajmuje się on przyjmowaniem pacjentów o stwierdzonych zaburzenia psychicznych lub osobowościowych przez psychiatrę. Odpowiada również z diagnozowanie i pomaga w leczeniu chorób poprzez prowadzenie terapii. Zazwyczaj pomoc psychologa klinicznego jest dodatkiem do leczenia farmakologicznego. Mediana zarobków psychologa klinicznego wynosi około 3830 zł brutto miesięcznie.
Specjalista do spraw reklamy
Specjalista do spraw reklamy może znaleźć zatrudnienie w agencjach marketingowych, a także reklamowych, gdzie zajmuje się najczęściej psychologią reklamy, co oznacza, że odpowiada on za pomoc przy organizowaniu i tworzeniu reklam w taki sposób, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Często odpowiada on za skonstruowanie przekazu podprogowego, co wpływa na skuteczność reklamy. Mediana zarobków specjalisty do spraw reklamy wynosi około 4520 zł brutto miesięcznie.
Źródło: wynagrodzenia.pl (marzec 2022)
*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.
Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Gdańskim oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Ateneum - Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku, Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku, jako specjalność w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, jako specjalność w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni oraz jako specjalność w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni.
W rekrutacji na studia jednolite na kierunku psychologia, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Gdański oferuje 180 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UG oraz uczelniach niepublicznych. Ceny wahają się od 5900 zł do 9600 zł za pierwszy rok studiów.
Psychologia studia w Trójmieście - uczelnie:
czytaj dalej uczelnie w Trójmieście
Każda z uczelni w Trójmieście ustala limity miejsc na poszczególne kierunki studiów. Tyczy się to również psychologii.
Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci psychologii? Rekrutacja na uczelnie w Trójmieście opiera się na konkursie świadectw, na podstawie, którego powstaje lista osób zakwalifikowanych – warto pamiętać, że każdego roku na psychologię jest wielu chętnych, a dostać mogą się tylko najlepsi, dlatego warto zadbać o wyniki maturalne, aby były jak najwyższe.
Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na psychologię w Trójmieście, to: biologia, chemia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, język obcy, język polski oraz matematyka.
Limity miejsc na kierunku psychologia w Trójmieście:
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)
Psychologia w Trójmieście w trybie stacjonarnym, podobnie jak inne kierunki, w uczelniach publicznych jest bezpłatna. Z kolei studia niestacjonarne niezależnie od wybranej uczelni zawsze są płatne.
Ceny czesnego uzależnione są od poszczególnych uczelni, jednak istnieje również możliwość rozłożenia go na raty.
Wybór trybu studiów należy do studenta i uzależniony jest od indywidualnych preferencji kandydata na psychologię w Trójmieście.
Ceny studiów na kierunku psychologia w Trójmieście:
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Po zarejestrowaniu się na psychologię w Trójmieście kandydaci muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można spodziewać się wyników rekrutacji na poszczególnych uczelniach w Trójmieście?
Kandydaci na psychologię w Trójmieście mogą spodziewać się ogłoszenia wyników rekrutacji mniej więcej w połowie lipca. Gdzie można znaleźć wynik?
Przyszli studenci informację o zakwalifikowaniu się na psychologię będą mogli znaleźć w swoim indywidualnym profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów).W systemie IRK można również znaleźć takie informacje jak, uzyskana ilość punktów, a także zajęte miejsce.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Trójmieście:
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Po ogłoszeniu wyników na psychologię w Trójmieście, kandydaci będą musieli złożyć dokumenty rekrutacyjne do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
Składanie kompletu dokumentów na psychologię w Trójmieście wygląda podobnie, jak na inne kierunki studiów. Kandydaci na studia musza złożyć osobiście komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, a dla osób, które nie mogą się pojawić na wydziale istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – liczy się wtedy data nadania listu.
Kandydaci na psychologię w Trójmieście powinni zadbać o to, aby dokumenty były w odpowiedniej formie, a co ważniejsze, aby były kompletne.
Więcej informacji, jakie dokumenty są niezbędne można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni oraz w systemie IRK.
Po ogłoszeniu wyników rekrutacji kandydaci, którzy dostali się na psychologię w Trójmieście muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
W jakim terminie należy złożyć dokumenty rekrutacyjne na kierunek psychologia w Trójmieście? Uczelnie rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych, na co przyszli studenci mają zwykle około kilku dni.
W przypadku niedopilnowania terminu przez kandydata na psychologię w Trójmieście istnieje ryzyko skreślenia go z listy zakwalifikowanych, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie.
Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Trójmieście:
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek psychologia:
Uczelnia | Forma studiów | Poziom studiów | |
---|---|---|---|
Ateneum - Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku | stacjonarne, niestacjonarne | studia jednolite | więcej |
Uniwersytet Gdański (Wydział Nauk Społecznych UG) | stacjonarne, niestacjonarne | studia jednolite | więcej |
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni | niestacjonarne, online, stacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku | stacjonarne, niestacjonarne | studia jednolite | więcej |
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni | niestacjonarne, stacjonarne | studia I stopnia | więcej |
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Psychologia) | stacjonarne, niestacjonarne | studia jednolite | więcej |
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gdańsku | stacjonarne, niestacjonarne | studia I stopnia | więcej |
Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni | niestacjonarne, stacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Zanim ostatecznie zdecydujesz się na aplikacje na uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, które oferują możliwość podjęcia studiów na kierunku Psychologia, powinieneś dowiedzieć się nieco o procedurach rekrutacyjnych obowiązujących ten kierunek. Należy pamiętać, że mogą się one różnić w zależności od wybranej uczelni, dlatego warto prewencyjnie upewnić się o szczegółach, zaglądając na stronę internetową wybranego ośrodka akademickiego.
Przedmiotami, które odgrywają główną rolę w procesie rekrutacji na większości uczelni, są zazwyczaj: język polski, język obcy nowożytny, biologia oraz wiedza o społeczeństwie. Zatem warto odpowiednio wcześnie przyłożyć się do nauki tych przedmiotów i podejść do rozszerzonego egzaminu maturalnego, którego rezultat pomoże w pokonaniu konkurencji.
Proces rekrutacji i przedmioty
Aby zgłosić swoją kandydaturę na studia na kierunku Psychologia w Trójmieście, w pierwszej kolejności należy stworzyć profil kandydata i pochwalić się uzyskanymi na maturze wynikami. W tym celu należy za pośrednictwem znajdującego się na stronie internetowej wybranej uczelni formularza, zasygnalizować osiągnięte wyniki. Warto pamiętać, żeby posługiwać się wyłącznie prawdziwymi informacjami, w myśl zasady, że kłamstwo ma bardzo krótkie nogi.
Potrzebne dokumenty
Kiedy uda ci się dostąpić zaszczytu zobaczenia swojego nazwiska na liście przyjętych na Psychologię, pozostanie ci już tylko zebranie potrzebnych dokumentów i dostarczenie w ustalonym terminie, pamiętając, że jego przekroczenie może się wiązać ze skreśleniem z listy zakwalifikowanych. Postaraj się zgromadzić: fotografię o wymiarach 35X45mm, świadectwo maturalne wraz z kserokopią oraz pobrany ze strony internetowej wybranej uczelni formularz aplikacyjny.
STUDIA W TRÓJMIEŚCIE - ważne informacje
kierunki studiów w Trójmieście
PSYCHOLOGIA - ważne informacje
studia psychologiczne w Trójmieście
studia psychologiczne w Polsce
Czy istotne jest to, w którym mieście będziemy się kształcić? Oczywiście, że tak. Dlatego warto postawić pytanie: Jakie ma kierunek Psychologia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie opinie?
Katarzyna, studentka pierwszego roku Psychologii w Trójmieście, mówi:
„Żeby studiować Psychologię trzeba mieć pasję. A obiektem tej pasji powinien być człowiek. W końcu zrozumienie mechanizmów sterujących ludzką psychiką jest szczególnie istotna w perspektywie dalszej nauki. Studiując w Trójmieście żyję wśród ludzi ogarniętych tą pasją, zarówno wśród wykładowców, jak i studentów. Jeśli ktoś myśli o studiach psychologicznych, serdecznie zapraszam do Gdańska, Gdyni i Sopotu.”
Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Psychologia Gdańsk | Gdynia | Sopot studia i stopnia
Psychologia Gdańsk | Gdynia | Sopot studia jednolite magisterskie
Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.
W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.
Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście
Popularne
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia