Nauczanie o zdrowiu, którym zajmują się dietetycy, jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju różnego typu organizmów. Dietetycy wspomagają prawidłowe żywienie już od narodzin człowieka i zajmują się nim po jego wiek starczy. Zdrowy tryb życia i poprawna dieta to istotne elementy dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji, podczas uprawiania sportu czy w trakcie ciążących nam chorób.
Kierunek dietetyka w Trójmieście jest idealny dla osób żywo interesujących się tematem zdrowia i chorób, a także poprawnego odżywiania, które może wspomagać proces leczenia. Studenci odbędą specjalistyczne nauczanie dietetyczne i podstawowe medyczne, by w pełni przygotować się do pracy z pacjentami bądź klientami. Rozwiniesz umiejętności komunikacyjne i organizacyjne, a także zdolność do pracy w zespole. W przyszłości to Ty będziesz miał/a wpływa na życie drugiego człowieka, a wręcz zajmiesz się jego kreacją.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku dietetyka możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku dietetyka w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Kierunki studiów w Trójmieście takie jak dietetyka cieszą się dużą popularnością wśród kandydatów na studia. Program kształcenia opracowywany jest w porozumieniu z najlepszymi w swojej dziedzinie ekspertami, tak, by przyszli specjaliści w zakresie dietetyki spełniali oczekiwania aktualnego rynku pracy. W programie kształcenia znajdziesz takie przedmioty jak:
-
podstawy genetyki
-
fizjologia człowieka
-
chemia żywności
-
socjologia ogólna
-
kliniczny zarys chorób
-
higiena, toksykologia i bezpieczeństwo żywności
-
poradnictwo dietetyczne
Siatka zajęć stworzona jest z przedmiotów medycznych i ściśle związanych z dietetyką. Studenci uczą się rozpoznawać, zapobiegać i leczyć niedożywienie i otyłość, opracowywać indywidualne programy dietetyczne, dobierać i stosować odpowiednią dietę w przypadku danej jednostki chorobowej. Teoretyczne kształcenie weryfikowane jest w trakcie obowiązkowych praktyk zawodowych.
Gdzie studiować na kierunku dietetyka w Trójmieście
Kierunek dietetyka (studia I stopnia) - uczelnie w Trójmieście:
czytaj dalej uczelnie w Trójmieście