Cenne wykształcenie, czyli ile kosztują studia w Polsce?

Cenne wykształcenie, czyli ile kosztują studia w Polsce?

Cenne wykształcenie, czyli ile kosztują studia w Polsce?

01.11.2022

Cenne wykształcenie, czyli ile kosztują studia w Polsce?

Polscy studenci rozpoczęli nowy rok akademicki. Przed nimi zajęcia, zaliczenia, egzaminy, a także wydatki, ponieważ zdobywanie bezcennej wiedzy coraz więcej kosztuje. Które studia są najdroższe? Studenci których kierunków muszą najgłębiej sięgnąć do kieszeni? Czy z wysokimi opłatami idzie w parze wysoka jakość kształcenia?

Studia to jedna z najważniejszych inwestycji. W proces kształcenia wkładamy czas, energię, zaangażowanie, a także pieniądze, zwłaszcza jeśli decydujemy się na podjęcie nauki w uczelni niepublicznej, bądź w uczelni publicznej, ale w trybie niestacjonarnym. Ktoś mógłby powiedzieć, że kwoty przeznaczane na zdobywanie wykształcenia nie mają znaczenia, bowiem wysokiej jakości wiedza jest bezcenna, a zatem przyniesie korzyści, w tym finansowe, i zainwestowane pieniądze zaczną się zwracać wraz z rozpoczęciem kariery zawodowej.

Owszem, na wykształceniu nie ma co oszczędzać, jednak prawdą jest to, że w bardzo bogatej przestrzeni wyższego kształcenia odnaleźć można propozycje tańsze i droższe, co nie musimy od razu oznaczać, iż dzielą się one na lepsze i gorsze. Każdy ma wybór.

Zanim przejdziemy do omówienia kwot, jakie należy przeznaczyć na wyższe kształcenie warto wyjaśnić – zwłaszcza tym, którzy dopiero zastanawiają się nad dalszą drogą edukacji, że na ceny widniejące w katalogach dydaktycznych wpływa kilka czynników. Istotne jest między innymi to, w którym mieście studiujemy, a także którą uczelnię wybieramy.

 

Zobacz także 

wyszukiwarka kierunków studiów

wyszukiwarka uczelni w Polsce

 

Nic za darmo

Na pewno każdy spotkał się ze stwierdzeniem, że w życiu nie ma nic za darmo. Nawet jeśli istnieją wyjątki, kiedy faktycznie otrzymujemy coś bez ponoszenia opłaty – na przykład gazetkę promocyjną nowego dyskontu – to nie zawsze ma to wysoką wartość, a na pewno nie zawsze wpływa istotnie na naszą przyszłość.

Dlaczego o tym mówimy? Ponieważ nawet bezpłatne studia nie są darmowe. Jak to rozumieć? Nawet jeśli podejmujemy kształcenie w uczelni publicznej, na kierunku prowadzonym w trybie stacjonarnym, to i tak ponosimy jakieś wydatki związane z nauką. Ponosimy koszty zakupu pomocy naukowych, zeszytów, długopisów, biletów komunikacji miejskiej, nie mówiąc już o tym, że jeśli na okres studiów przenosimy się do innego miasta, to musimy gdzieś zamieszkać i jakoś funkcjonować.

Ale tym razem nie skupiamy się na wszystkich elementach studenckiego życia, ale wyłącznie na opłatach za tzw. usługi edukacyjne, świadczone przez uczelnie publiczne w trybie niestacjonarnym oraz uczelnie niepubliczne, w każdym trybie kształcenia. A zatem – ile jest warte nasze wykształcenie?

 

Studia medyczne najdroższe

Studia medyczne należą do najdroższych. W tym obszarze odnaleźć można kierunki tańsze i droższe, jak również kierunki bijące prawdziwe rekordy. Nie powinno być zaskoczeniem, że za naukę najwięcej płacą studenci stołecznych szkół wyższych. To właśnie w jednej z nich odnaleźć można najdroższy kierunek w Polsce. Jest nim Kierunek lekarski, oferowany przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie, za który należy zapłacić 414 tysięcy złotych.

W jaki sposób dochodzimy do takiej kwoty? Otóż, opłata za pierwszy rok nauki wynosi 64 tysiące złotych (32 tysiące za semestr). Następnie, każdego roku opłata wzrasta o tysiąc złotych, aż wreszcie w ostatnim, szóstym roku nauki wynosi 74 tysiące złotych (37 tysięcy za semestr).

A jak jest w innych uczelniach? Pozostając w stolicy przyjrzyjmy się opłatom za naukę na studiach niestacjonarnych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Tutaj najdroższy jest Kierunek lekarsko- dentystyczny, za który należy zapłacić 299 500 złotych. Kwota, którą należy uiścić za rok kształcenia to 59 900 złotych. Tańszy jest Kierunek lekarski, w ramach którego kształcenie kosztuje łącznie 279 600 złotych, a zatem roczna opłata wynosi 46 600 złotych. Najtańszym kierunkiem jest Zdrowie publiczne, prowadzone na studiach drugiego stopnia. Opłata za cały tok studiów to 7 800 złotych.

 

Na jakie wydatki muszą przygotować się studenci studiów medycznych w innych miastach? Oto kilka przykładów:

Uniwersytet Medyczny w Łodzi:

 • Kierunek lekarsko- dentystyczny: 43 000 złotych (opłata roczna),
 • Kierunek lekarski: 39 000 złotych (opłata roczna).

 

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu:

 • Kierunek lekarsko- dentystyczny: 41 000 złotych (opłata roczna),
 • Kierunek lekarski: 37 000 złotych (opłata roczna).

 

Gdański Uniwersytet Medyczny:

 • Kierunek lekarsko- dentystyczny: 42 000 złotych (opłata roczna),
 • Kierunek lekarski: 38 000 złotych (opłata roczna).

 

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku:

 • Kierunek lekarsko- dentystyczny: 44 000 złotych (opłata roczna),
 • Kierunek lekarski: 40 000 złotych (opłata roczna).

 

Studia prawnicze

Studia prawnicze należą do najbardziej wymagających, jednak po omówieniu studiów medycznych wiemy, że nie należą już do najdroższych. Co wydaje się oczywiste, za naukę na kierunkach prawniczych najwięcej płacą studenci w Warszawie, a najwyższy koszt kształcenia to około 11 tysięcy złotych za rok. 11 040 złotych – tyle wynosi roczna opłata za studia w Uczelni Łazarskiego, a odrobinę mniej, bo 10 900 złotych płacą studenci w Uniwersytecie SWPS.

A jak jest w innych miastach? Popularną destynacją kandydatów na studia prawnicze jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Tutaj, koszt kształcenia na kierunku Prawo w ramach studiów niestacjonarnych to 7 tysięcy złotych za rok. W Łodzi, w Uniwersytecie Łódzkim za kształcenie na kierunku Prawo należy zapłacić 5 tysięcy złotych za pierwszy rok, a za kolejne 4 700 złotych. Czy można znaleźć tańsze studia prawnicze? Tak, między innymi w Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie, gdzie za rok nauki należy zapłacić 4 200 złotych.

 

Studia ekonomiczne

Studia ekonomiczne nie różnią się od innych pod tym względem, że ceny za usługi edukacyjne mogą być różne. Co warto zaznaczyć, kwoty mogą różnić się nie tylko między uczelniami i kierunkami, ale nawet między etapami nauki. Tak jest między innymi w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Osoby wybierające Ekonomię na studiach stopnia pierwszego w trybie stacjonarnym, za pierwszy rok nauki zapłacą 14 800 złotych (7 400 złotych za semestr), za drugi rok – 15 800 złotych (7 900 złotych za semestr), a za trzeci rok – 16 900 złotych (8 450 złotych za semestr). Podobny wydatek czeka studentów Finansów i rachunkowości, również na pierwszym stopniu, w trybie stacjonarnym.

A jakie wydatki ponoszą studenci w uczelniach publicznych? Za przykład niechaj posłuży Szkoła Główna Handlowa. Tutaj opłata za kształcenie na studiach niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia wynosi: 4 200 złotych w przypadku jednorazowej płatności za semestr, lub 4 250 złotych (jedna rata 850 złotych) w przypadku płatności w miesięcznych ratach. A jak jest poza Warszawą? Studenci pierwszego stopnia Ekonomii w trybie niestacjonarnym w Uniwersytecie Łódzkim płacą: 4 100 złotych za pierwszy rok, 3 800 złotych za drugi rok oraz 3 800 złotych za trzeci rok.

 

Studia inżynierskie i techniczne

Studia inżynierskie i techniczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kandydatów. Osoby zastanawiające się nad podjęciem kształcenia w uczelniach niepublicznych albo w uczelniach publicznych, ale w trybie niestacjonarnym otrzymują szeroki wybór propozycji. Co zrozumiałe, ceny za naukę są różne. Na przykład: osoby pragnące studiować stacjonarnie Informatykę w Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych muszą zapłacić: 15 900 złotych za pierwszy rok, 16 400 złotych za drugi rok, 17 000 złotych za trzeci rok oraz 8 800 złotych za ostatni siódmy semestr. Koszt studiów niestacjonarnych to z kolei: 12 100 złotych za pierwszy rok, 12 500 złotych za drugi rok, 12 900 za trzeci rok oraz 6 700 złotych za siódmy semestr i 6 700 złotych za ósmy semestr.

Jak wyglądają ceny w przypadku popularnego Budownictwa? Za studia pierwszego stopnia, w trybie niestacjonarnym na kierunku Budownictwo w Politechnice Warszawskiej należy zapłacić 3 990 złotych za semestr, czyli 7 980 złotych za rok. W Politechnice Wrocławskiej3 200 złotych za semestr, czyli 6 400 złotych za rok. A jak jest w Politechnice Krakowskiej? Tutaj opłata semestralna wynosi 2 100 złotych, a zatem rok nauki na niestacjonarnych studiach pierwszego stopnia kosztuje 4 200 złotych.

W przypadku innych kierunków kwoty również są różne. Na przykład niestacjonarny kierunek Mechanika i budowa maszyn na pierwszym stopniu, w Politechnice Łódzkiej kosztuje 3097 złotych za semestr, w Politechnice Warszawskiej- 4 560 złotych za semestr, a w Politechnice Krakowskiej – 2 250 złotych za semestr.

 

Wysokie czesne = wysokie zarobki?

Rozeznaliśmy się w temacie opłat za różne przestrzenie wyższego kształcenia. Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie: czy wydatki ponoszone za naukę mają przełożenie na zarobki po jej ukończeniu? W znalezieniu odpowiedzi pomoże nam ELA, czyli Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych.

Warto jednak zaznaczyć, że kwoty podawane przez system to mediana średnich miesięcznych zarobków ze wszystkich źródeł w pierwszym roku po dyplomie. Mediana to wartość, która dzieli absolwentów na dwie części. Połowa z nich zarabia więcej niż wynosi mediana, a połowa uzyskuje zarobki mniejsze niż mediana.

Dla przykładu przyjrzyjmy się najdroższym, czyli studiom medycznym w Warszawie. Według systemu ELA, absolwenci niestacjonarnego Kierunku lekarsko- dentystycznego, prowadzonego w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym mogą liczyć na zarobki rzędu 2 900 złotych. Absolwenci niestacjonarnego Kierunku lekarskiego otrzymują średnio 4 500 złotych. Absolwenci Fizjoterapii w tej uczelni mogą liczyć na wynagrodzenie wynoszące około 3 152 złote.

Warto pamiętać o tym, że podany przykład nie musi stanowić reguły. Gdyby zasadą było, że tylko studia z najwyższymi opłatami dają szansę na najwyższe wynagrodzenia, to wszyscy kandydaci wybieraliby wyłącznie takie uczelnie.

Niezależnie od dziedziny, mniejsze znaczenie mają kwoty przeznaczane na czesne. Najważniejsze są nasze umiejętności pozyskane na studiach, a także rynek i jego potrzeby. Wpływ na zarobki absolwentów ma także konkretne miejsce pracy oraz miasto, czy miejscowość, w której wykonuje się obowiązki zawodowe.

SPRAWDŹ JAK WYGLĄDA REKRUTACJA NA POSZCZEGÓLNYCH UCZELNIACH

Rekrutacja na studia w Białej Podlaskiej

Filia AWF w Białej Podlaskiej
Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Politechnika Białostocka
Uniwersytet w Białymstoku
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Bielsko Białej

Akademia WSB w Cieszynie
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Akademia Kujawsko-Pomorska
Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Bydgoska Szkoła Wyższa
Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – Oddział w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Cieszynie

Akademia WSB w Cieszynie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Politechnika Częstochowska
Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Ateneum - Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku
Politechnika Gdańska
Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku
Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet Morski w Gdyni
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Wewnętrznego
Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku
Gdański Uniwersytet Medyczny

Rekrutacja na studia w Gorzowie Wielkopolskim

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – Filia w Gorzowie Wielk.
Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim

Rekrutacja na studia w Kaliszu

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Kaliszu
Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego

Rekrutacja na studia w Katowicach i woj. śląskim

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Akademia Śląska
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
Filia Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron" w Katowicach
Politechnika Śląska w Gliwicach
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie
Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
Uczelnia Metropolitalna

Rekrutacja na studia w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska
Społeczna Akademia Nauk w Kielcach
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Rekrutacja na studia w Koszalinie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
Politechnika Koszalińska
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Koszalinie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Akademia Ignatianum w Krakowie
Akademia WSB w Krakowie
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron" w Krakowie
Akademia Muzyczna w Krakowie
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Rekrutacja na studia w Kwidzynie

Powiślańska Szkoła Wyższa

Rekrutacja na studia w Lesznie

Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lotnicza Akademia Wojskowa
Politechnika Lubelska
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Rekrutacja na studia w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
Politechnika Łódzka
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Łodzi
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Łodzi
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Rekrutacja na studia w Nowym Sączu

Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Opolu

Politechnika Opolska
Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu
Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu
Uniwersytet Opolski

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Poznaniu)
Politechnika Poznańska
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu
Wyższa Szkoła Logistyki
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Radomiu

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Rekrutacja na studia w Rybniku

Filia Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Rybniku

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
Uniwersytet Rzeszowski
WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Siedlcach

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Rekrutacja na studia w Słupsku

Akademia Pomorska w Słupsku

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie
Akademia Sztuki w Szczecinie
Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Szczecinie)
Politechnika Morska w Szczecinie
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Uniwersytet Szczeciński
Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Rekrutacja na studia w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
Collegium Civitas w Warszawie
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie
Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
Politechnika Warszawska
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie
Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Uniwersytet Warszawski
VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie
Warszawski Uniwersytet Medyczny
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z siedzibą w Warszawie
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej
Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Akademia Teatralna w Warszawie
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Rekrutacja na studia w mieście Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia we Wrocławiu)
Coventry University Wroclaw
Dolnośląska Szkoła Wyższa
Dolnośląski Wydział Bezpieczeństwa i Nauk Społeczno-Prawnych WSBPI „Apeiron” we Wrocławiu
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Uniwersytet Wrocławski
Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Politechnika Wrocławska
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uniwersytet Zielonogórski

Rekrutacja na studia w Żywcu

Akademia WSB w Żywcu

SPRAWDŹ JAK WYGLĄDA REKRUTACJA NA POSZCZEGÓLNYCH UCZELNIACH

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Politechnika Białostocka
Uniwersytet w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Bielsko Białej

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – Oddział w Bydgoszczy
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Oddział w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Politechnika Częstochowska
Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Politechnika Gdańska
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet Morski w Gdyni
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku
Gdański Uniwersytet Medyczny

Rekrutacja na studia w Gorzowie Wielkopolskim

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim

Rekrutacja na studia w Katowicach i woj. śląskim

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Politechnika Śląska w Gliwicach
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Rekrutacja na studia w Koszalinie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
Politechnika Koszalińska

Rekrutacja na studia w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Akademia Ignatianum w Krakowie
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Akademia Muzyczna w Krakowie
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Politechnika Lubelska
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Rekrutacja na studia w Łodzi

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
Politechnika Łódzka
Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Rekrutacja na studia w Nowym Sączu

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Opolu

Politechnika Opolska
Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu
Uniwersytet Opolski

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Radomiu

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
Uniwersytet Rzeszowski

Rekrutacja na studia w Siedlcach

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Rekrutacja na studia w Słupsku

Akademia Pomorska w Słupsku

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Akademia Sztuki w Szczecinie
Politechnika Morska w Szczecinie
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Uniwersytet Szczeciński
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Rekrutacja na studia w Warszawie

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
Politechnika Warszawska
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Uniwersytet Warszawski
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Rekrutacja na studia w mieście Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Uniwersytet Wrocławski
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Politechnika Wrocławska
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uniwersytet Szczeciński – Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze
Uniwersytet Zielonogórski

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wydział Nauk Społecznych, Wydział Humanistyczny, Wydział Teologiczny oraz Wydział Prawa i Administracji UŚ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/397da-US-Katowice.jpg Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski
 • Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJuZqGraPpD0cRMBocD0T8VY8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8caa-awl-wroclaw.jpg Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu

Rekrutacja na uczelniach

Łódź

Warszawa

Kraków

Poznań

Katowice i woj. śląskie

Lublin

Kielce

Wrocław

Opole

Zielona Góra

Bydgoszcz

Toruń

Olsztyn

Szczecin

Gdańsk | Gdynia | Sopot

Rzeszów

Częstochowa

Białystok

Bielsko-Biała

Koszalin

Słupsk

Siedlce

Nowy Sącz

Biała Podlaska