Kierunki studiów prawnicze

Kierunki studiów prawnicze

Kierunki studiów prawnicze

Największy wybór kierunków

prawniczych w Polsce

Odkryj studia prawnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

 

2021

Dodaj do ulubionych

Kierunki studiów prawnicze i administracyjne 2021

Kierunki studiów prawnicze w Polsce to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym) lub online. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów
A
B
C
D
E
G
H
I
K
kierunek prawno - finansowy
kierunek prawno-ekonomiczny
M
O
P
prawo i podatki w biznesie
R
S
T
Z
Rozwiń

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA

Miasto
SORTOWANIE:
A
B
C
D
E
F
G
I
K
M
N
O
P
S
W
Z
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ KIERUNKI STUDIÓW PRAWNICZE

Miasto
SORTOWANIE:

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

POPULARNE KIERUNKI PRAWNICZE I ADMINISTRACJA

Miasto
SORTOWANIE:

POKAŻ WSZYSTKIE

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

Miasto
SORTOWANIE:

POKAŻ WSZYSTKIE

KIERUNKI STUDIÓW PRAWNICZE - PODYPLOMOWE

Miasto
SORTOWANIE:
A
advanced mediator - studia podyplomowe
agent celny - studia podyplomowe
audyt śledczy - studia podyplomowe
audyt wewnętrzny - studia podyplomowe
B
C
D
E
e-administracja - studia podyplomowe
F
I
K
kryminalistyka - studia podyplomowe
L
legislacja - studia podyplomowe
M
master of laws - studia podyplomowe
mediacje rodzinne - studia podyplomowe
mediator sądowy - studia podyplomowe
N
nauki sądowe - studia podyplomowe
O
P
podatki - studia podyplomowe
podatki w biznesie - studia podyplomowe
prawo cywilne - studia podyplomowe
prawo gospodarcze - studia podyplomowe
prawo lotnicze - studia podyplomowe
prawo medyczne - studia podyplomowe
prawo oświatowe - studia podyplomowe
prawo podatkowe - studia podyplomowe
prawo pracy - studia podyplomowe
prawo spółek - studia podyplomowe
prawo w biznesie - studia podyplomowe
R
S
T
U
W
Z
Rozwiń

Trzeba wiedzieć

Jak wyglądają studia na kierunkach prawniczych

Jak wyglądają studia na kierunkach prawniczych

Dorosłe życie, jakie zaczynasz po ukończeniu szkoły średniej, wiąże się z podpisywaniem pierwszych dokumentów prawnych, takich jak umowa w banku czy umowa najmu mieszkania. Nieznajomość prawa szkodzi w równym stopniu co nie czytanie umów. Jak więc zaradzić niewiedzy prawniczej?

Wszystkiego dowiesz się na kierunkach prawniczych. Uczelnie wyższe oferują kierunki na których przyswoisz wiedzę z zakresu każdej gałęzi prawa. Prawo cywilne, bankowe czy administracyjne nie będzie miało przed Tobą żadnych sekretów. Zajęcia prowadzone przez praktyków pomogą Ci w napisaniu prawidłowo skonstruowanego pisma procesowego.

Studenci kierunków prawniczych przyswajają wiedzę również z historii powszechnej, ekonomii, filozofii, łaciny i psychologii. Jako absolwent kierunków prawniczych zatrudnienie znajdziesz jako sędzia, prokurator, adwokat, radca prawny, notariusz, komornik, mediator czy doradca prawny.

Miejscami w których możesz szukać zatrudnienia są kancelarie adwokackie, kancelarie notarialne, sądy i prokuratury, polskie i międzynarodowe firmy i instytucjach działające w każdej branży.

 

 

Typ studiów

Kierunki studiów prawniczych możemy podzielić na:

 • studia I stopnia, jednolite (licencjackie, jednolite magisterskie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

 

Kierunki studiów prawniczych w Polsce tworzą jedną z potężniejszych i zarazem najpopularniejszych grup kształcenia. Jeśli je wybierzesz, to twoja nauka odbywać się będzie na studiach jednolitych lub dwustopniowych. Wszystko zależy od tego, jaki kierunek wybierzesz.

Kierunek, który najbardziej kojarzy się z tym typem kształcenia, to oczywiście prawo. Ma on charakter studiów jednolitych magisterskich. W praktyce oznacza to, kształcić się będziesz przez pięć lat, po czym przystąpisz do egzaminu magisterskiego.

Na kierunki studiów prawniczych składają się także inne propozycje. Wtedy też będziesz kształcić się w formie dwustopniowej. Swoją przygodę rozpoczniesz od studiów I stopnia. Najczęściej trwają one trzy lata. Po tym czasie przystąpisz do obrony pierwszej poważnej pracy dyplomowej, otrzymasz tytuł licencjata i będziesz mógł podjąć kolejną decyzję na temat tego, czy dalej chcesz się kształcić na studiach II stopnia.

One trwają z kolei dwa lata i pozwalają na znaczne wyspecjalizowanie wiedzy oraz kwalifikacji. Ich zakończenie wiąże się również z obroną pracy dyplomowej i otrzymaniem prestiżowego tytułu magistra.

 

 

 

Tryb studiów

Kierunki studiów prawniczych możesz rozpocząć również w różnych trybach kształcenia. Czekają na ciebie:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne;
 • studia online.

 

Studia stacjonarne wciąż cieszą się największym zainteresowaniem wśród studentów – zajęcia odbywają się wtedy na ogół od poniedziałku do piątku, a ty dzięki temu możesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze kwalifikacje zawodowe.

Dodatkowo jeśli studia prawnicze w trybie stacjonarnym (dziennym) wybierzesz na publicznej uczelni, nie będziesz musiał uiszczać opłat za czesne.

Dziś rośnie także grupa zwolenników kształcenia w trybie niestacjonarnym, czyli zaocznym. Wtedy zajęcia mają na ogół charakter weekendowych zjazdów naukowych. Studenci muszą jednak część materiału teoretycznego opanowywać we własnym zakresie. Tego typu studia są odpłatne, ale pozwalają na równoległy rozwój na innych płaszczyznach.

 

Tryb kształcenia, który niewątpliwie idzie z duchem czasu, to studia online. Kształcenie odbywa się wtedy na zdalnych platformach, a studenci uczestniczą na ogół w kilku zjazdach.

Nim podejmiesz ostateczną decyzję, jak powinno wyglądać twoje kształcenie na studiach prawniczych w Warszawie, przeanalizuj plusy i minusy każdego z tych trybów i wybierz formę, która najpełniej będzie odzwierciedlać twoje intelektualne oczekiwania.

 

 

 

 

Ile trwają studia na kierunkach prawniczych

Ile trwają studia na kierunkach prawniczych

Nauka na kierunku prawo trwa pięć lat, gdyż należy do grona realizowanych w formie jednolitej magisterskiej.  Jednak na innych kierunkach prawniczych takich jak np. administracja studiujemy w systemie 3 + 2, czyli na studiach I stopnia i potem II stopnia.

 

 

Kierunki studiów prawniczych

Kierunki studiów prawniczych

Kierunki studiów prawniczych w Polsce cieszą się bardzo dużą popularnością. Kojarzą się wręcz z prestiżem, renomą oraz długą tradycją akademicką. Możesz mieć jednak pewność, że większość uczelni w Polsce dba o to, by wiedza przekazywana studentom była dostosowana do wymogów współczesnego rynku pracy.

W praktyce oznacza to, że studenci kierunków prawniczych otrzymują takie kwalifikacje, które sprawią, że będą oni mogli zadbać o wszechstronny rozwój zawodowych. Co to oznacza w praktyce? Dziś na liście interesujących kierunków studiów prawniczych można znaleźć propozycje takie jak: prawo w biznesie, prawo zatrudnienia czy prawo i finanse.

Tego typu kierunki mają interdyscyplinarny charakter i sprawią, że nie tylko otrzymasz wszechstronne wykształcenie, lecz również będziesz mógł wyspecjalizować swoje wąskie kwalifikacje.

Wybierasz kierunki studiów prawniczych? Możesz być spokojny – na liście znalazły się również propozycje, które od wielu lat cieszą się niegasnącą popularnością. Zaliczamy do nich między innymi prawo, administrację czy kryminologię.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów prawniczych:

 • prawo;
 • kryminologia;
 • bezpieczeństwo wewnętrzne;
 • administracja;
 • administracja w biznesie;
 • prawo w biznesie;
 • prawo i finanse;
 • gospodarka i administracja publiczna;
 • ekonomiczna analiza prawa;
 • prawo ochrony zdrowia itd.

 

 

Gdzie studiować kierunki prawnicze?

Gdzie studiować kierunki prawnicze?

Jeśli wybierasz kierunki studiów prawniczych, również możesz mieć pewność, że będą na ciebie czekać renomowane ośrodki akademickie. Odpowiedź na pytanie „gdzie studiować?” wcale nie będzie zatem taka łatwa. Jedyne, co możesz zrobić, to przenalizować dobrze każdą ofertę, która została przygotowana przez poszczególne szkoły wyższe.

Z racji tego, że kierunki studiów prawniczych tworzą bardzo potężną grupę, to możesz rozpocząć je na wielu różnorodnych uczelniach. Znajdują się one zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Jaka jest różnica pomiędzy nimi?

Jeśli zdecydujesz się na uczelnię z sektora prywatnego, będziesz musiał liczyć się z tym, że czekają cię opłaty za czesne. Pamiętaj jednak o tym, że obecnie niepubliczne szkoły wyższe cechują również wysokie standardy nauczania!

Najważniejsze jest zatem to, byś znalazł uczelnię, która jest przyjazna studentom, ma bogatą ofertę kierunkową dostosowaną do twoich potrzeb oraz oferuje udział w ciekawych praktykach i stażach, pomagających rozwijać doświadczenie i dbać o gruntowne przygotowanie do rozpoczęcia pierwszych poważnych aktywności zawodowych!

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki prawnicze to przykładowo:

 • Uniwersytet Łódzki;
 • Uniwersytet Gdański;
 • Uniwersytet Jagielloński;
 • Uniwersytet Warszawski;
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni;
 • Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie;
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie itd.

 

 

Jak wybrać kierunek prawniczy, aby mieć dobrą pracę?

Jak wybrać kierunek prawniczy, aby mieć dobrą pracę?

Czy kierunki studiów prawniczych mogą stać się gwarantem dobrego zatrudnienia? Oczywiście! To w końcu grupa najbardziej renomowanych propozycji kształcenia. W praktyce oznacza to, że zupełnie nie powinieneś martwić się o swoje zatrudnienie.

Pamiętaj jednak o jednym – to, że szybko uda ci się znaleźć pracę, wcale nie oznacza, że będzie ona dobra i dostosowana do twoich potrzeb. Co należy zatem zrobić?

Przede wszystkim wybierz taki kierunek, który przyniesie ci radość i satysfakcję. To powinien być dla ciebie punkt wyjścia. Pamiętaj o tym, że wbrew pozorom kierunki studiów prawniczych również bardzo różnią się między sobą. Innych zainteresowań wymaga propozycja kształcenia taka jak prawo w biznesie, a jeszcze innych administracja czy prawo i finanse. Zastanów się zatem odpowiednio wcześnie, jaki kierunek odzwierciedla twoje intelektualne oczekiwania czy może nawet pasje!

Spróbuj sobie również odpowiedzieć na pytanie, co właściwie dla ciebie oznacza termin taki jak „dobra praca” i co się pod nim kryje? Pamiętaj, że należyte wynagrodzenie jest podstawową składową i powinno stanowić zwyczajne odzwierciedlenie umiejętności oraz kwalifikacji pracownika.

Dobra praca sama w sobie to coś znacznie więcej. Jakie elementy się w takim razie na nią składają? Indywidualne podejście do pracownika, atmosfera, możliwość dalszego rozwoju. Podczas podejmowania pierwszych aktywności zawodowych zwracaj koniecznie uwagę również na cechy tego typu.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej to między innymi:

 • sędzia;
 • prokurator;
 • adwokat;
 • radca prawny;
 • administrator;
 • komornik;
 • notariusz;
 • legislator;
 • kurator itd.

 

 

Jak wybrać uczelnię wyższą

Jak wybrać uczelnię wyższą

Już wiesz, co chcesz studiować? A czy zastanawiałeś się zatem nad tym, jak wybrać uczelnię wyższą? Wybór wcale nie będzie taki łatwy!

Na początku zastanów się, które z miast akademickich bierzesz pod uwagę. Na obecną chwilę jest ich całkiem sporo – kierunki studiów prawniczych rozpoczniesz w niemal każdym większym mieście.

Zastanów się zatem, czy chcesz znaleźć uczelnię jak najbliżej miejsca zamieszkania czy może marzy ci się podróż w nieznane!

 

Gdy wybierasz uczelnię wyższą, możesz kierować się kilkoma wskazówkami, które być może znacząco ułatwią twoją decyzję. Oto one:

 • szczegółowo przeanalizuj ofertę przygotowaną przez uczelnię;
 • sprawdź, jak wyglądają programy nauczania poszczególnych kierunków;
 • poczytaj opinie w Internecie, zaczerpnij porad od studiujących znajomych;
 • weź udział w dniach otwartych uczelni.

 

Pamiętaj o tym, że uczelnie idealne nie istnieją. Dobra szkoła wyższa dbająca o studentów, powinna zapewniać im takie wykształcenie, które szybko zostanie docenione na aktualnym rynku zatrudnienia.

Gdy wybierasz uczelnię wyższą, możesz również zwrócić uwagę na kwestie takie jak: dostępność do praktyk i staży, opłaty za czesne czy system wsparcia studentów.

 

 

Czy warto iść na studia i wybrać kierunki studiów prawniczych?

Czy warto iść na studia i wybrać kierunki studiów prawniczych?

Maturzyści każdego roku próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, czy warto iść na studia. Niestety – nie ma jedynej sprawdzonej recepty, która sprawdzi się w przypadku każdego absolwenta szkoły średniej. Istnieje jednak grupa zawodów wymagająca posiadania wykształcenia wyższego.

O jakich zawodach mowa? O niemal wszystkich tych, które związane są z prawem. Jeśli widzisz się zatem w todze lub chcesz zajmować się rozwikłaniem kryminalnych zagadek, to studia będą ci do tego zwyczajnie niezbędne.

Plusów kształcenia wyższego jest znacznie więcej. Nie tylko wzmacnia się twoja pozycja na rynku pracy. Podczas studiów masz szansę na wyspecjalizowanie i rozwinięcie wiedzy. Możesz uczestniczyć także w wielu inspirujących praktykach i stażach, dzięki którym zadbasz również o swoje doświadczenia. Studia to wreszcie przedłużenie młodości i ostatni moment na to, by choć odrobinę cieszyć się jeszcze beztroską.

A czy warto w ogóle wybierać kierunki studiów prawniczych? Jak najbardziej – mało kto z nas zastanawia się nad tym, że prawo towarzyszy nam w niemal każdej dziedzinie życia. Wystarczy również przeanalizować oferty, które pojawiają się na aktualnym rynku zatrudnienia.

Nie musisz wcale wybrać kariery sędziego czy prokuratora. Specjaliści o szerokiej wiedzy prawniczej poszukiwani są również w sektorze korporacyjnym czy bankowym. Możesz mieć pewność, że ten typ kształcenia przyniesie ci bardzo dużo satysfakcji!

Dodatkowo jeśli wybierasz kierunki studiów prawniczych możesz mieć pewność, że kształcić się będziesz na najlepszych uczelniach. Twoja wiedza i umiejętności dostosowywane będą do aktualnych potrzeb panujących na rynku pracy. Dziś niemal wszystkie ośrodki akademickie w Polsce dbają o jakość wykształcenia swoich studentów!

 

 

ODKRYJ KIERUNKI STUDIÓW PRAWNICZE

Miasto
SORTOWANIE:

Komentarze (0)