Journalism and social communication

Journalism and social communication

Studia na kierunku journalism and social communication możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Journalism and social communication stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

Journalism and social communication studia - kierunek studiów

Studia na kierunku journalism and social communication to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku journalism and social communication
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku journalism and social communication rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 18 lipca 2024 r. | journalism and social communication - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku journalism and social communication możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | journalism and social communication - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku journalism and social communication najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy nowożytny, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie, biologia, język łaciński i kultura antyczna, historia sztuki.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Konkurs świadectw dojrzałości – punktowany wynik z egzaminów pisemnych z jednego z następujących przedmiotów: język polski, język obcy nowożytny, historia, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie, biologia, matematyka, język łaciński i kultura antyczna, historia. Punktowany jest najlepszy wynik uzyskany przez kandydata. Od kandydatów wymagane jest przy rejestracji złożenie dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Journalism and social communication - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując journalism and social communication?

Program studiów i przedmioty

Czego możesz oczekiwać wstępując w grono adeptów tego kierunku? Przede wszystkim zajęć prowadzonych w języku angielskim, które przygotują Cię do pracy w międzynarodowym środowisku dziennikarskim.

Sam zdecydujesz, czy poza zdobywaniem podstawowych kompetencji reportera lub publicysty, chciałbyś wyspecjalizować się w dziennikarstwie internetowym, czy też pójść w kierunku marketingu mediów – takie dwie nowoczesne specjalizacje przygotowali dla Ciebie twórcy kierunku.

W toku studiów dowiesz się jak gromadzić, edytować i oceniać informacje, czym charakteryzuje się dobrze opracowany program telewizyjny lub radiowy i jak zabrać się do jego produkcji, opanujesz podstawy montażu oraz sekrety właściwie prowadzonych kampanii reklamowych i politycznych.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • gromadzenia, edytowania i selekcjonowania informacji
 • specyfiki pracy w międzynarodowym środowisku dziennikarskim
 • specyfiki pracy w dziennikarstwie internetowym
 • marketingu i PR-u w mediach
 • produkcji telewizyjnej i radiowej
 • montażu
 • dziennikarskich kompetencji językowych
 • dykcji i emisji głosu
 • tworzenia i prowadzenia kampanii politycznych oraz marketingowych
 • etyki dziennikarskiej

Jak wyglądają studia na kierunku journalism and social communication?

Dziennikarstwo to działalność wyjątkowo wrażliwa na nieustannie zmieniającą się rzeczywistość. Dobry redaktor nie tylko jest na bieżąco z tym, co dzieje się w kraju i na świecie, ale ma także świadomość (wciąż aktualizowaną i poszerzaną), że pula środków wyrazu i mediów, z których może skorzystać, jest coraz większa.

Choć nikt nie przepowiada jeszcze śmierci prasy i radia, źródłem, do którego najczęściej sięgamy po informacje na temat rzeczywistości jest Internet. W dobie nadmiaru przekazów, z których w sieci każdy ma prawo uchodzić za rzetelny, dziennikarze pracujący z powołaniem i pasją stoją przed nie lada wyzwaniem.

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek journalism and social communication można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk humanistycznych.

 

Studia na kierunku journalism and social communication możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student powyższego kierunku humanistycznego będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu dziennikarstwa, medioznawstwa nauk społecznych czy filologicznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Critical analysis of public communications
 • Social Psychology
 • Mass Media Research
 • Modern Media System

Studenci dokonają także wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę modułów specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku journalism and social communication zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim skupisz się na rozwijaniu swojego warsztatu dziennikarskiego. Tym samym dowiesz się, w jaki sposób tworzyć różnego rodzaju teksty i przekazy medialne.

Studenci poznają także szereg zasad stosowanych w marketingu, zarządzaniu i public relations. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, to będziesz miał okazję zdobyć cenne zdolności językowe i tym samym zwiększyć swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Jeśli lubisz być blisko ludzi i ich spraw, potrafisz diagnozować rzeczywistość i umieszczać swoje wnioski w szerszym kontekście oraz chciałbyś zdobyć kompetencje dziennikarskie, które wpiszą się we współczesne trendy tego zawodu i pozwolą Ci zostać rzetelnym opiniotwórcą, także w zakresie spraw międzynarodowych, studia na kierunku journalism and social communication są opcją dla Ciebie.

 

5. Gdzie studiować journalism and social communication

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek journalism and social communication:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku journalism and social communication trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku journalism and social communication będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku journalism and social communication?

Praca po studiach

Studia na kierunku journalism and social communication przygotują Cię do pracy w telewizji, radiu i prasie. Będziesz mógł zdecydować się na karierę redaktora w zespołach pracujących nad portalami internetowymi lub czasopismami.

Z łatwością odnajdziesz się w wszelkich agencjach artystycznych, agencjach marketingowych i PR-owych lub reklamowych, zwłaszcza po wyborze specjalizacji „Public Relations and Media Marketing”.

Nic nie będzie stało na przeszkodzie, byś rozwijał karierę niezależnego dziennikarza, który swoją pracą składa rozpoznawalny podpis i ma wpływ na kształtowanie się rzetelnej opinii publicznej.

 

Absolwent kierunku journalism and social communication znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • agencjach reklamowych
 • agencjach artystycznych
 • agencjach marketingowych i PR-owych
 • redaktor w telewizji publicznej i komercyjnej
 • redaktor radiowy
 • członek zespołu redakcyjnego w czasopismach i portalach internetowych
 • rzecznik prasowy
 • samodzielny dziennikarz

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Journalism and social communication studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Journalism and social communication studia I stopnia

Zobacz inne kierunki dziennikarstwo i informacja

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku journalism and social communication

Miasta, które oferują studia na kierunku Journalism and social communication

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)