INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY studia- kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Industrial biotechnology to niezwykle nowoczesne i zarazem prestiżowe studia, których program łączy w sobie wiele interesujących i istotnych zagadnień z obszaru kilku dyscyplin , między innymi nauk biologicznych czy technicznych. Biologia to dziedzina naukowa, która obecnie znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, między innymi medycznym czy spożywczym.

Dlatego też nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy potrafiliby wielokierunkową wiedzę umiejętności praktyczne, które z powodzeniem mogliby zastosować w swoim życiu zawodowym. Jeżeli więc jesteś osobą o wielu zainteresowaniach z zakresu nauk biologicznych i chciałbyś nadal rozwijać się w tym kierunku to koniecznie weź udział w rekrutacji na te perspektywiczne studia anglojęzyczne!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku industrial biotechnology?

Jako student tego niezwykle prestiżowego i zarazem interesującego kierunku będziesz miał szansę zdobyć wszechstronną i wielopłaszczyznową wiedzę z zakresu nauk biologicznych i technicznych. W ofercie kształcenia przewidziano liczne, rozwijające wykłady i warsztaty praktyczne, dzięki którym dowiesz się więcej na tematy oscylujące wokół biologii, ekologii czy procesów zachodzących w organizmach żywych.

Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także zdolności praktyczne i nauczysz się w jaki sposób wytworzyć bioenergię czy skonstruować ekologiczne produkty. Ponadto, zaznajomisz się z zagadnieniami powiązanymi z projektowaniem i nadzorowaniem procesów zachodzących w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym i energetycznym. Jako że studia są w całości prowadzone w języku angielskim, będziesz miał okazję ugruntować swoje predyspozycje językowe, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych i nowatorskich studiów będziesz miał wszechstronną wiedzę i gruntowne wykształcenie z obszaru nauk biologicznych i technicznych, dzięki którym bez problemu znajdziesz atrakcyjną i interesującą pracę w wielu prężnie rozwijających się branżach. Jako biotechnolog będziesz mógł pracować w zakładach spożywczych czy przetwórczych. Idealnie odnajdziesz się jako pracownik browarów, winiarni oraz zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego.

Ponadto będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w oczyszczalniach ścieków, stacjach sanitarno-epidemiologicznych lub laboratoriach mikrobiologicznych. Co więcej możesz związać swoją przyszłość z ośrodkami naukowo-badawczymi lub specjalistycznymi wydawnictwami. Dzięki doskonałej znajomości ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego z powodzeniem będziesz mógł rozpocząć karierę zagraniczną lub związać się z polskimi oddziałami światowych firm i korporacji. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, biologii, chemii lub matematyki. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać język angielski.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Architektura i Budownictwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY:

 • wiedza z zakresu nauk biologicznych
 • wiedza z zakresu nauk technicznych
 • wiedza z zakresu mikrobiologii
 • umiejętność wytwarzania bioenergii
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • umiejętność tworzenia ekologicznych bio produktów
 • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY STUDIA I STOPNIA

INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY:

 • ośrodki naukowo-badawcze
 • zakłady przetwórstwa spożywczego
 • stacje sanitarno-epidemiologiczne
 • oczyszczalnie ścieków
 • przemysł spożywczy
 • przemysł paszowy
 • winiarnie
 • przemysł chemiczny
 • przemysł farmaceutyczny
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY

Komentarze (0)