Studia biologiczne i przyrodnicze Trójmiasto

Studia biologiczne i przyrodnicze Trójmiasto

Studia biologiczne i przyrodnicze Trójmiasto

Największy wybór studiów

przyrodniczych w Trójmieście

Odkryj kierunki biologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia biologiczne i przyrodnicze Gdańsk | Gdynia | Sopot

Czym jest ochrona środowiska abiotycznego? Na czym polega neurofizjologia w diagnostyce chorób? Jak przeprowadza się analizę żywności? Na te, oraz inne pytania znajdziecie odpowiedź na studiach biologicznych i przyrodniczych w Trójmieście.

Studia biologiczne i przyrodnicze w stolicy województwa pomorskiego prowadzą dwie publiczne uczelnie, czyli Uniwersytet Gdański i Politechnika Gdańska. Realizują bogate programy nauczania, dostosowane do panujących wymogów na rynku pracy, a studentom oferują liczne praktyki oraz współpracę z wieloma firmami, wśród których znajdują się, między innymi: Orlen Laboratorium Sp. z o.o., Lotos Lab Sp. z o.o., Polpharma SA, Hamilton, Adamed, Laboratorium Synevo. Studia na pewno do łatwych nie należą, ale do satysfakcjonujących, jak najbardziej, tak. A jakie umiejętności można wynieść z bogatej siatki zajęć?

Posługiwanie się podstawowymi technikami inżynierii genetycznej, stosowanie metod eksperymentalnych w celu badania funkcji układu nerwowego, znajomość metod ochrony różnorodności biologicznej. A gdzie można je wykorzystać? W szkolnictwie, przemyśle syntezy organicznej, parkach krajobrazowych, laboratoriach badawczo- rozwojowych, organizacjach pozarządowych działających na rzecz ochrony przyrody i środowiska.

Na studentów czekają liczne koła naukowe, interesujące konferencje, a także ciekawe wydarzenia naukowe, takie jak: Noc Biologów, czy Dni Mózgu. Ponadto, zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie może być ogromną frajdą dla kochających przyrodę, gdyż około 24% powierzchni miasta zajmują lasy i tereny zielone.  Jeśli chcesz przyczynić się do rozwoju nauki, medycyny, przemysłu oraz nauczyć się jak dbać o środowisko, to wybierz studia biologiczne i przyrodnicze w Gdańsku.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Rekrutacja i wymagania na studia biologiczne i przyrodnicze

Krokiem ku studiom biologiczno- przyrodniczym w Gdańsku jest wzięcie udziału w konkursie świadectw. Jakie przedmioty są najważniejsze? Biologia, chemia, matematyka. Do tego zestawienia warto jeszcze dodać język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach biologicznych i przyrodniczych 

Absolwenci studiów biologicznych i przyrodniczych w Gdańsku nie powinni narzekać na nudę po zakończeniu nauki. Zapotrzebowanie na specjalistów nie maleje, a konkretna droga zawodowa uzależniona jest od ukończonego kierunku i zgłębionej dziedziny. Na przykład, absolwent kierunku Biologia medyczna, dzięki szerokiemu wykształceniu i zdobyciu bogatej wiedzy, między innymi z obszaru nauk przyrodniczych, nauk medycznych, nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej, będzie mógł pracować w placówkach służby zdrowia, placówkach naukowo- badawczych, rehabilitacyjnych, pedagogicznych, resocjalizacyjnych, ośrodkach terapii uzależnień, wojsku i policji.

Posiada wiedzę pozwalającą współpracować ze specjalistami zajmującymi się chorobami genetycznymi i pasożytniczymi ludzi i zwierząt, analitykami i diagnostami medycznymi w zakresie wspomagania procesów diagnostycznych i terapeutycznych. Ponadto, czekają na niego laboratoria badawcze, kontrolne, diagnostyczne oraz praca w przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym.

Absolwenci kierunku o nazwie Waloryzacja i zarządzanie zasobami przyrody znajdą zatrudnienie w firmach specjalistycznych zajmujących się ochroną środowiska i przyrody oraz edukacją ekologiczną, w działach ochrony środowiska firm i przedsiębiorstw, instytucjach odpowiedzialnych za finansowanie działań z zakresu ochrony środowiska (na przykład: Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacja Ochrony Środowiska), lasach państwowych, parkach narodowych, parkach krajobrazowych i rezerwatach, organizacjach pozarządowych działających na rzecz ochrony przyrody i środowiska, administracji publicznej.

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

 

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Wydział Biologii:

  • Biologia: studia I i II- stopnia;
  • Biologia medyczna: studia I i II- stopnia. Specjalności: Neurobiologia, Diagnostyka molekularno- biochemiczna;
  • Waloryzacja i zarządzanie zasobami przyrody: studia II- stopnia.

dowiedz się więcej 

Wydział Chemii:

  • Ochrona środowiska: studia I i II- stopnia.

dowiedz się więcej 

 


POLITECHNIKA GDAŃSKA STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Wydział Chemiczny:

  • Biotechnologia: studia I i II- stopnia. Specjalności: Biotechnologia molekularna, Biotechnologia leków, Technologia, biotechnologia i analiza żywności;
  • Inżynieria biomedyczna: studia I i II- stopnia.

dowiedz się więcej 

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska:

  • Inżynieria środowiska: studia I i II- stopnia.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)