Inżynieria biomedyczna otwiera wielkie możliwości przed dynamicznie rozwijającą się medycyną, gdyż łączy w sobie osiągnięcia techniki i wiedzę medyczną na temat człowieka, proponując tym samym innowacyjne rozwiązania. Zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru również jest coraz większe, bo coraz większą wagę przykłada się do jakości życia. Jeśli więc zdecydujesz się na wybór studiów na kierunku inżynieria biomedyczna, będziesz mógł m.in. poznać tajniki produkcji i obsługi sprzętu medycznego, który każdego roku pomaga w leczeniu setek tysięcy ludzi. Dodatkowo bogata oferta dostępnych ścieżek kształcenia sprawi, że zyskasz możliwość maksymalnego dopasowania toku studiów do własnych zainteresowań i planów zawodowych.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku inżynieria biomedyczna możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Zdobywana wiedza i umiejętności
W trakcie kształcenia na kierunku inżynieria biomedyczna zyskasz szansę na zdobycie kompleksowego wykształcenia, które umożliwi Ci znalezienie w przyszłości ciekawego i perspektywicznego zatrudnienia. Pod okiem doświadczonej kadry akademickiej uzyskasz szeroką wiedzę z zakresu matematyki, biofizyki, anatomii, materiałoznawstwa, biomechaniki, wytrzymałości materiałów, implantów, diagnostyki obrazowej, informatyki stosowanej oraz projektowania i zaawansowanego druku 3D.
Co więcej, jeśli zdecydujesz się na ścieżkę kształcenia z obszaru aparatury medycznej, zgłębisz m.in. tajniki programowania aparatury pomiarowej, promieniowania jonizującego i ochrony radiologicznej, analizy i przetwarzania obrazów medycznych czy chirurgii robotycznej. Jeśli jednak bardziej interesuje Cię protetyka i implantologia, w Twoim programie studiów pojawią się takie przedmioty, jak np. projektowanie protez i implantów, prototypowanie protez i implantów, lasery w medycynie czy nanotechnologie i nanomateriały.