Studia fizyczne Trójmiasto

Studia fizyczne Trójmiasto

Studia fizyczne Trójmiasto

Największy wybór studiów

z fizyką w Trójmieście

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia fizyczne Gdańsk | Gdynia | Sopot

Fizyka zajmuje się badaniem i wyjaśnianiem najbardziej fundamentalnych procesów zachodzących w przyrodzie, a studiowanie jej daje szansę na zrozumienie powszechnych praw, które rządzą funkcjonowaniem naszego świata. Jeśli chcesz rozpocząć studia fizyczne i zastanawiasz się nad tym, w którym mieście mogą sprawiać one największą przyjemność, to spieszymy z pomocą. Tym miastem może być Gdańsk. A dlaczego? Czyż studiowanie nauk fizycznych w mieście Jana Heweliusza i Daniela Gabriela Fahrenheita może nie należeć do interesujących, owiniętych ciekawymi historiami? Nauka to nie tylko prosty podział na wykłady, ćwiczenia audytoryjne i laboratoryjne.

Studia fizyczne w Trójmieście to także udział w studenckich projektach, takich jak ten o nazwie SkyPG, w ramach którego studenci fizyki wysłali w dolne warstwy stratosfery balon meteorologiczny z autorskim układem sond pomiarowych. Warto także podkreślić, że gdańskie uczelnie współpracują z wieloma instytucjami i firmami, a w ich gronie znajdują się, między innymi: Energa Obrót, Instytut Maszyn Przepływowych PAN, OPEC Gdynia, Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, czy też Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu.

Studia fizyczne w Gdańsku to propozycja dla odkrywców i badaczy ciekawych świata i występowania w nim wszelakich zjawisk. Kształcenie prowadzą dwie publiczne uczelnie: Uniwersytet Gdański oraz Politechnika Gdańska. Zdobyte w trakcie nauki umiejętności rozwiązywania rozmaitych problemów są poszukiwane na rynku pracy, a globalny rozwój nowoczesnych technologii daje szansę na zatrudnienie, nie tylko w Polsce. Ryzyk- fizyk? Nie, nic z tych rzeczy. Zobacz ofertę studiów fizycznych w Gdańsku.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA FIZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI Z FIZYKĄ W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI Z FIZYKĄ W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Rekrutacja i wymagania na studia fizyczne

Aby dołączyć do grona studentów należy przystąpić do konkursu świadectw i wykazać się w nim bardzo dobrymi wynikami z przedmiotów ścisłych: fizyką, matematyką. Warto podkreślić, że niemal w każdym procesie rekrutacji liczy się także język obcy i o dobrą ocenę także lepiej się postarać.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach fizycznych

Pierwszym krokiem do wyznaczenia sobie drogi kariery zawodowej jest decyzja, czy kontynuować naukę na studiach doktoranckich i starać się o pracę na uczelni, czyli wybrać karierę naukową, czy też poszukiwać podobnej formy zatrudnienia gdzie indziej. Poza uczelnią możliwość pracy naukowej dają ośrodki badawcze, nie tylko w Polsce; na przykład CERN, czyli Europejska Organizacja Badań Jądrowych, z siedzibą w Szwajcarii, na przedmieściach Genewy.

Warto wiedzieć, że  obecnie rośnie potrzeba popularyzowania nauki i przekazywania jej w ciekawy, nieszablonowy i przystępny sposób. Powstają interaktywne centra naukowe, wystawy, obserwatoria, domy nauki. Istnieją czasopisma popularno-naukowe, w których jako wykwalifikowany specjalista możesz pisać artykuły zachęcające do zainteresowania się zagadnieniami fizyki. Zaszczepić naukowego bakcyla możesz także prowadząc program telewizyjny, co nie byłoby takim złym pomysłem, wiedząc jak dużo czasu Polacy spędzają przed telewizorem.

Inną drogą na karierę zawodową jest znalezienie zatrudnienia w przemyśle różnych branż, na przykład medycznym, farmaceutycznym, farmakologicznym czy technologicznym.

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA FIZYCZNE

Studia z zakresu fizyki oferuje, między innymi, Uniwersytet Gdański. Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki znajdziecie takie kierunki studiów jak:

  • Fizyka- studia I, II i III-stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.
  • Fizyka medyczna- studia I, II i III-stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Podstawowymi przedmiotami tego kierunku są: anatomia, fizjologia, biofizyka, aparatura medyczna, radiobiologia, dozymetria.

dowiedz się więcej 

 


POLITECHNIKA GDAŃSKA STUDIA FIZYCZNE

Na drugiej uczelni państwowej w stolicy Pomorza, czyli na Politechnice Gdańskiej, na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki stosowanej znajdziecie następujący kierunek studiów:

  • Fizyka techniczna- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)