Analityka medyczna studia jednolite magisterskie - Warszawa

Analityka medyczna studia jednolite magisterskie - Warszawa

Analityka medyczna studia jednolite magisterskie - Warszawa

Studia jednolite w Warszawie

analityka medyczna

Odkryj analitykę medyczną w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Analityka medyczna studia jednolite magisterskie Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Analityka medyczna studia jednolite magisterskie - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek analityka medyczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Jednostka prowadząca

Analityka medyczna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek analityka medyczna w Warszawie?

Jeżeli chcesz rozpocząć studia, na kierunku analityka medyczna, to musisz szczegółowo zapoznać się z kryteriami, jakie obowiązywać będą podczas rekrutacji. Przedmioty, które obligatoryjnie musisz zdawać na maturze, to biologia oraz chemia. Dodatkowo jeśli chciałbyś wzmocnić swoje szanse, to powinieneś wybrać przedmioty z puli dodatkowej – matematyką, fizykę lub fizykę i astronomię.

Pamiętaj, że na listach osób przyjętych znajdują się wyłącznie ci kandydaci, którzy otrzymają największą liczbę punktów, więc część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawaj na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 04.05.2021
do 07.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 04.05.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 04.05.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 04.05.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Czas trwania studiów na kierunku analityka medyczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny stac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
5 lat
(magister)
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek analityka medyczna na poszczególnych uczelniach

Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny Przedmioty:

biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku analityka medyczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny stac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
60
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek analityka medyczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny stac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
130
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Gdzie studiować na kierunku analityka medyczna (studia jednolite) w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek analityka medyczna (studia jednolite) w Warszawie

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny

 

Kierunki medyczne w Warszawie

Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA?

Współcześnie zawody medyczne nie są wykonywane wyłącznie przez lekarzy, pielęgniarki, czy ratowników medycznych. Do poprawy jakości naszego zdrowia i życia można zaliczyć także działalność wielu innych sektorów medycznych. Jednym z nich jest obszar chociażby analityki medycznej, a to właśnie dzięki niemu diagnostyka naszych schorzeń może przebiegać na najwyższym poziomie. Analityka medyczna to inaczej diagnostyka laboratoryjna, związana jest zatem z tą częścią dyscyplin medycznych, które określają wszelkie parametry krwi i innych materiałów pobranych od pacjenta.

Obecnie prowadzone są kampanie na masową skalę, które mówią o tym, że regularna diagnostyka może uchronić nas od wielu bardzo niebezpiecznych chorób. Laboratoria nieustannie się rozwijają, dlatego też wciąż potrzebni są specjaliści, którzy wiedzą, jak najlepiej przeprowadzać wszelkie badania. Studia na kierunku analityka medyczna zadedykowane są zatem dla osób, które czują powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu i jednocześnie posiadają rozległe zainteresowania ścisłe.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku analityka medyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki takie jak analityka medyczna cechuje duży poziom skomplikowania i studenci wiele godzin poświęcają na ćwiczenia praktyczne, które odbywają się w jednostkach szpitalnych oraz laboratoriach. W praktyce oznacza to, że studia w Warszawie na tym kierunku będziesz mógł rozpocząć wyłącznie w trybie stacjonarnym, czyli dziennym. Możesz mieć jednak pewność, że kształcenie w takiej formie ma bardzo dużo plusów. Regularność w zdobywaniu wiedzy, nieustanny kontakt z wykładowcami, brak opłat za czesne – to tylko niektóre z nich!

Pierwsze semestry kształcenia dla studentów analityki medycznej mają charakter podstawowy. Poznają oni wtedy niezbędne zagadnienia oscylujące wokół nauk medycznych. Warto podkreślić, że to właśnie ten rozbudowany program kształcenia sprawia, że studenci tego kierunku uczyć się będą w formie jednolitej. W siatce dydaktycznej można odnaleźć przedmioty podstawowe takie jak:

 • immunologia
 • genetyka
 • chemia ogólna
 • czy chemia nie- i organiczna
 • chemia analityczna
 • epidemiologia

 

Każdy, kto wybiera kierunki takie jak analityka medyczna, musi mieć świadomość, że czekają go nie tylko wykłady, lecz przede wszystkim zajęcia praktyczne i ćwiczenia laboratoryjne, które pozwolą na wykształcenie bardzo szczegółowych umiejętności, związanych z diagnostyką. Kształcenie kierunkowe obejmować będzie zatem przykładowo przedmioty:

 • biologię molekularną
 • sprzęt wykorzystywany w diagnostyce laboratoryjnej
 • analiza instrumentalna 

 

Te przykłady przedmiotów stanowią wyłącznie nieznaczny wycinek tego, co czekać będzie każdego ze studentów analityki medycznej. Studenci muszą mieć świadomość, że czeka ich wiele intensywnych godzin poświęconych na naukę.

Ile trwają studia jednolite magisterskie na kierunku analityka medyczna w Warszawie?

Studia na kierunku Analityka medyczna w Warszawie trwają 5 lat (studia jednolite).

Studia jednolite magisterskie dotyczą w Polsce tylko wąskiej grupy kierunków. Zalicza się do nich także analityka medyczna. Dzieje się tak dlatego, ponieważ posiada ona wyjątkowo rozbudowany program kształcenia, przez co pierwsze lata nauki mają charakter kształcenia wstępnego. Nauka na tym kierunku musi mieć charakter holistyczny, a studenci dopiero po pięciu latach, czyli pięciu semestrach, zdobywają niezbędne kwalifikacje. Zakończenie nauki na tym stopniu wiąże się z przystąpieniem do obrony pracy magisterskiej i otrzymaniem tytułu magistra.

 

Co warto sprawdzić idąc na studia jednolite magisterskie na kierunku analityka medyczna w Warszawie?

Nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia ci problemu? Swoją przyszłą naukę wyższą chciałbyś związać z kierunkiem analityka medyczna? Doskonale! Pamiętaj jednak o tym, że zanim przystąpisz do procesu rekrutacji powinieneś sprawdzić kilka istotnych dla siebie kwestii. Na początku zorientuj się, jakie przedmioty powinieneś zdawać na maturze – zrób to odpowiednio wcześnie.

Sprawdź, jak wygląda proces rekrutacji. To również bardzo ważny element, ponieważ przegapienie jednego z etapów może sprawić, że niestety nie zostaniesz przyjęty na wybrany kierunek. Na stronie uczelni znajdziesz informacje na temat tego, jak wyglądają opłaty rekrutacyjne oraz kiedy należy dostarczyć komplet odpowiednich dokumentów.

Nie zapomnij również o najważniejszej kwestii! Zastanów się, czy studia na kierunku analityka odpowiadają twoim zainteresowaniom. Jeśli wybierasz ten profil kształcenia, musisz mieć świadomość, że będziesz spędzać długie godziny w laboratoriach i często towarzyszyć ci będzie praca pod presją czasu. Pamiętaj o tym, by ostateczną decyzję podjąć w zgodzie z własnymi założeniami i planami!

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA?

Dziś coraz częściej decydujemy się na diagnostykę prewencyjną i dodatkowo stanowi ona podstawę do analiz i określania różnego rodzaju chorób. Dlatego też wciąż potrzebni są nowi, wykwalifikowani specjaliści, którzy będą wiedzieli, jak poprawnie i dokładnie wykonywać wszelkie analizy medyczne. W praktyce oznacza to, że studia na tym kierunku zagwarantują ci szybkie znalezienie pracy w zawodzie.

Jako analityk medyczny możesz pracować przede wszystkim w laboratoriach diagnostycznych, które pracują zarówno samodzielnie, jak i przy szpitalach i klinikach. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie także zarówno w przemyśle:

 • chemicznym
 • kosmetycznym
 • medycznym

 

Czekają na ciebie również ośrodki naukowe, czy wszelkie instytucje badawcze. Pamiętaj, że kierunki studiów takie jak analityka medyczna mają charakter internacjonalny, więc twoja kariera będzie mogła rozwijać się także na arenie międzynarodowej.

Czy warto iść na studia jednolite magisterskie na kierunku analityka medyczna w Warszawie?

Dziś studia medyczne cieszą się coraz większą popularnością. Nie każdy jednak widzi się w roli lekarza, pielęgniarki czy ratownika medycznego. Jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz zwrócić się w stronę kształcenia na kierunku takim jak analityka medyczna! Obecnie jest to obszar szczególnie doceniany, ponieważ szybka i skuteczna diagnoza podparta wynikami badań laboratoryjnych daje szansę na wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Co to oznacza w praktyce? Zapotrzebowanie na specjalistów, którzy mają gruntowne wykształcenie z zakresu analityki medycznej. Te studia przyniosą ci dużo satysfakcji, jeśli w kręgu twoich zainteresowań znajdują się przedmioty ścisłe, a oprócz tego nie przeraża cię wizja wielu godzin spędzanych w laboratoriach.

Na studia na kierunku analityka medyczna warto iść wyłącznie wtedy, gdy spełnia się te powyższe kryteria. Po zakończeniu kształcenia również dość szybko będziesz mógł docenić swój wybór, ponieważ nie będziesz musiał obawiać się o swoje zatrudnienie. Na absolwentów analityki medycznej czekają laboratoria i ośrodki badawcze nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej.

Studia jednolite magisterskie niestacjonarne na kierunku analityka medyczna w Warszawie

Chciałbyś rozpocząć kształcenie wyższe, ale jednocześnie zależy ci również na rozwijaniu innych aktywności? Nie wiesz, jak pogodzić pracę z nauką? A może chciałbyś równolegle studiować także inny kierunek? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to powinieneś zastanowić się nad propozycją kształcenia na studiach niestacjonarnych.

Dziś ta forma nauki cieszy się coraz większą popularnością. Studia niestacjonarne, czyli niestacjonarne, mają najczęściej formę weekendowych zjazdów naukowych. Studenci uczestniczą wtedy w zajęciach praktycznych oraz laboratoriach. Znaczą część materiału teoretycznego muszą opanowywać jednak we własnym zakresie, a to i tak zostanie zweryfikowane podczas egzaminów.

Jeśli wybierasz studia niestacjonarne, pamiętaj również o tym, że niezależnie od uczelni, będą się one wiązać z uiszczaniem opłat za czesne. Kształcenie niestacjonarne może być jednak dobrym rozwiązaniem, które pomoże zdobyć ci wyższe wykształcenie bez rezygnowania z pracy.

Komentarze (0)