Farmacja studia jednolite magisterskie - Kraków

Farmacja studia jednolite magisterskie - Kraków

Farmacja studia jednolite magisterskie - Kraków

Studia jednolite w Krakowie

farmacja

Odkryj farmację w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Farmacja studia jednolite magisterskie Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku farmacja w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5,5 roku (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Farmacja studia jednolite magisterskie - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek farmacja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Farmacja stopień: (Jednolite), czas trwania: 5,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek farmacja w Warszawie?

Osoby, które wybierają medyczne kierunki studiów, powinny odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania do procedury rekrutacyjnej. Tylko wtedy będzie im towarzyszyć pewność, że mają szansę znaleźć się na listach osób przyjętych.

Przedmioty, które pozwolą ci zrealizować to marzenie, to przede wszystkim: biologia i chemia, fizyka, matenatyka. Pamiętaj o tym, że aby mieć jakąkolwiek szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych, to wybrane przez siebie przedmioty musisz zdawać na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Farmacja w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FARMACJA?

 

Zawód farmaceuty od wielu lat święci prawdziwe triumfy. Wciąż jesteśmy bowiem społeczeństwem, które chętniej korzysta z porad specjalistów, pracujących w aptece. To oni wzbudzają nasze największe zaufanie i jako pierwsi polecają preparaty, które przyniosą ulgę w dolegliwościach. Dlatego też ważne jest to, by zawód ten wykonywały wyłącznie te osoby, które są do tego najlepiej przygotowane. To na nich także ciąży odpowiedzialność za zdrowie klientów, którzy odwiedzają apteki.

Studia farmaceutyczne powinny być wybierane zatem przez osoby, które czują powołanie do wykonywania tego wymagającego zawodu. Jeżeli bierzesz je pod uwagę, powinieneś odpowiednio wcześnie uświadomić sobie, czy posiadasz wskazane predyspozycje. Przede wszystkim powinno towarzyszyć ci wzmożone zainteresowanie przedmiotami ścisłymi. Przyszli farmaceuci powinni być także niezwykle uważni i dokładni – ich praca polega również na tworzeniu leków i ich receptur.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku farmacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku farmacja w Krakowie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają 5,5 roku.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia farmaceutyczne mają niezwykle rozbudowane programy kształcenia. Podczas pierwszych lat nauki towarzyszyć ci będą przedmioty podstawowe takie jak biologia, czy chemia. Zapewnią ci one obligatoryjną bazę, dzięki której poznasz dużo bardziej skomplikowane zagadnienia farmaceutyczne. Czeka cię mnóstwo zajęć laboratoryjnych i ćwiczeń praktycznych, podczas których zetkniesz się z przedmiotami takimi jak:

 • chemia leków
 • najnowsze technologie komórkowe

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku farmacja w Krakowie trwają 5,5 roku (studia jednolite).

Uczelnie w Krakowie kształcą najlepszych farmaceutów, którzy cieszą się naprawdę wysokim zaufaniem społecznym. Nim jednak do tego dojdzie, to każdy z nich musi przejść przez specjalistyczną edukację. Kierunki takie jak farmacja mają bowiem formę jednolitych studiów magisterskich. Co to oznacza w praktyce? Twoja nauka trwać będzie przez pięć lat, a po ich zakończeniu otrzymasz tytuł magistra. Zobligowany będziesz także do odbycia sześciomiesięcznej praktyki w aptece.

Gdzie studiować na kierunku farmacja (jednolite) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek farmacja (jednolite) w Krakowie

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

 

Co warto sprawdzić idąc na studia jednolite na kierunku farmacja

Przedmioty maturalne

Osoby wybierające farmację powinny odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania do egzaminu dojrzałości. Szczegółowe wymagania rekrutacyjne różnią się w zależności od uczelni, dlatego tak ważne jest, abyś zapoznał się z nimi na tyle wcześnie, żeby wciąż mieć szansę na dobre przygotowanie.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Specyfika procesu rekrutacji zazwyczaj jest uzależniona od kilku czynników. Jednym z nich jest uczelnia, na której chciałbyś realizować dany kierunek. Jeśli myślisz o podjęciu farmacji na uczelni publicznej, powinieneś przygotować się do zdawania egzaminu maturalnego z określonych przedmiotów, bowiem kandydaci zostają wyłonieni na drodze konkursu świadectw.

Jeżeli natomiast wolałbyś kształcić się na uczelni prywatnej, aplikuj jak najwcześniej. Bardzo często o przyjęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej wybranej placówki.

 

Czy te studia są dla ciebie?

Z pewnością wiele osób, które mają w planach rozpoczęcie studiów jednolitych na kierunku farmacja w Krakowie zadaje sobie pytanie, czy będzie to dobry wybór. Farmacja to dziedzina niezwykle rozległa, a więc wymagająca. Jeżeli jednak interesujesz się biologią, chemią i szeroko rozumianymi naukami o zdrowiu, nauka nie powinna stanowić dla ciebie większego problemu.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FARMACJA?

Ścieżka zawodowa farmaceuty przebiega w zależności od tego, jaką specjalizację wybiera on w trakcie trwania studiów. Farmacja apteczna pozwala na pracę właśnie w różnego rodzaju ośrodkach farmaceutycznych, które zajmują się sprzedażą leków. Farmacja kliniczna pozwala na prowadzenie badań i testach w:

 • laboratoriach
 • instytucjach odpowiedzialnych za wprowadzanie nowych i innowacyjnych środków farmaceutycznych  

 

Z kolei farmacja przemysłowa ma związek z szeroko rozumianym sektorem gospodarczym. Możesz mieć jednak pewność, że niezależnie od tego, którą z tych ścieżek wybierzesz, czeka cię intensywny rozwój zawodowy.

Pamiętaj, że twojej pracy powinna towarzyszyć przede wszystkim pasja i zaangażowanie. Na swojej drodze spotykać będziesz ludzi, którzy borykają się z różnorodnymi schorzeniami. Nie możesz bagatelizować żadnego z nich – tylko dzięki temu będziesz mógł polecić swoim klientom najlepsze rozwiązania, mające na celu poprawę ich zdrowia.

Czy warto iść na studia jednolite na kierunku farmacja

Studia na kierunku farmacja są bardzo chętnie wybierane przez wielu kandydatów na studia wyższe. Możemy wyróżnić wiele przyczyn takiego stanu rzeczy – począwszy od chęci zdobycia wykształcenia w jednym z ciekawszych obszarów medycznych, przez wysokie aspiracje zawodowe, na rozwijanie pasji związanej z farmaceutyką skończywszy.

Zatem, czy warto rozpocząć kształcenie na krakowskiej farmacji? Niestety nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie, bowiem każdy z nas może mieć inne cele, zainteresowania oraz predyspozycje.

Jeżeli chciałbyś pracować w dynamicznie rozwijającym się przemyśle, którego dorobek znajduje zastosowanie w wielu pokrewnych branżach, interesujesz się wpływem substancji leczniczych na organizm człowieka, a ponadto studia jednolite będą odpowiedzią na twoje naukowe aspiracje, to zdecydowanie powinieneś rozważyć krakowską farmację!

Studia jednolite niestacjonarne na kierunku farmacja

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu przyszłych studentów, wybrane uczelnie w Krakowie zdecydowały się na umożliwienie realizowania kształcenia na kierunku farmacja zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Sprawdź, czy studia niestacjonarne będą dla ciebie odpowiednie.

Osoby wybierające studiowanie zaoczne powinny posiadać odpowiednie zaplecze finansowe, aby bez trudu opłacać czesne. Bardzo często studenci niestacjonarni równolegle podejmują aktywność zawodową, dlatego kwestia opłat nie powinna być problematyczna.

Niewątpliwym atutem kształcenia zaocznego jest pewna doza elastyczności, bowiem ćwiczenia i wykłady odbywają się najczęściej w weekendy co kilka tygodni. Pozostały czas można więc wykorzystać w dowolny sposób, na przykład na równoległe kształcenie na innym kierunku lub rozwijanie intelektualne w wybranym obszarze.

Kierunki medyczne w Krakowie

Rozwiń

Komentarze (0)