Farmacja jednolite studia magisterskie Poznań

Farmacja jednolite studia magisterskie Poznań

Farmacja jednolite studia magisterskie Poznań

Studia jednolite w Poznaniu

farmacja

Odkryj farmacje w Poznaniu i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Farmacja jednolite studia magisterskie Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku farmacja w Poznaniu to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Farmacja jednolite studia magisterskie Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek farmacja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Farmacja stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek farmacja w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku farmacja w Poznaniu będziesz musiał zaliczyć egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z biologii, chemii, informatyki lub fizyki/fizyki i informatyki. 

Po pozytywnym przejściu procesu rekrutacyjnego, konieczne będzie dostarczenie wymaganych dokumentów, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Farmacja w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FARMACJA?

Każdy z nas doświadczył kiedyś bólu głowy, przeziębienia, stłuczenia czy innych dolegliwości nie wymagających pilnej wizyty u lekarza. W takich i podobnych przypadkach, najczęściej udajemy się do apteki by wykupić leki dostępne bez recepty, które szybko przynoszą ulgę. Osobą, dzięki której mamy dostęp do różnego typu środków leczniczych jest farmaceuta. Specjaliści z zakresu tej dziedziny pełnią niezwykle ważną rolę w branży medycznej, ponieważ wdrażanie odpowiednich leków jest istotną kwestią w całym procesie leczenia. Jeżeli ty także chciałbyś spróbować swoich sił w tym interesującym zawodzie, to koniecznie aplikuj na kierunek farmacja w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk chemicznych, biologicznych, medycznych i nauk o zdrowiu. Wykonywanie zawodu farmaceuty wymaga także dużego zaangażowania , zdolności analitycznego myślenia czy odpowiedzialności. Jeśli spełniasz powyższe warunki to kierunek farmacja w Poznaniu będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku farmacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku farmacja w Poznaniu realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek farmacja w Poznaniu będą mieli okazję ugruntować i uzupełnić wiedzę z obszaru nauk chemicznych, biologicznych i matematycznych, których znajomość jest niezbędna w pracy farmaceuty. Dopiero w późniejszych etapach nauczania będziesz uczęszczał na zajęcia i wykłady dzięki, którym dowiesz się więcej na temat:

 • fizjologii człowieka
 • immunologii
 • biotechnologii farmaceutycznej
 • chemii leków
 • farmakognozji

 

Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się wytwarzania leków oraz technik ich przechowywania. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które odbędą się w ostatnim semestrze nauki. Zrealizujesz je w aptece, dzięki czemu zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł zdobędziesz?

Studia na kierunku farmacja w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 5 lata (studia jednolite magisterskie).

Jednolite studia magisterskie na kierunku farmacja trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra farmacji.

 

Gdzie studiować na kierunku farmacja (studia jednolite magisterskie) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek farmacja (studia jednolite magisterskie) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FARMACJA?

Absolwenci studiów medycznych, dzięki uzyskanej wiedzy i umiejętnościom, mogą liczyć na wiele ciekawych propozycji zawodowych, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Po ukończeniu kierunku farmacja w Poznaniu będziesz miał wiele możliwości rozwoju. Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik aptek szpitalnych i ogólnodostępnych, gdzie będziesz odpowiedzialny za wydawania, wytwarzanie i przechowywanie wyrobów medycznych. Co więcej, możesz związać swoją zawodową przyszłość z firmami farmaceutycznymi czy firmami produkującymi środki lecznicze.

Absolwenci często decydują się na pracę w laboratoriach, co pozwala im wykorzystać wiedzę chemiczną. Co więcej, możesz objąć stanowisko przedstawiciela medycznego lub menedżera apteki. Ciekawą opcją jest także rozpoczęcie kariery naukowej i praca w:

 • ośrodkach badawczo naukowych
 • laboratoriach
 • specjalistycznych wydawnictwach
 • charakterze wykładowcy na uczelniach wyższych

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

Komentarze (0)