Każdy z nas doświadczył kiedyś bólu głowy, przeziębienia, stłuczenia czy innych dolegliwości nie wymagających pilnej wizyty u lekarza. W takich i podobnych przypadkach, najczęściej udajemy się do apteki by wykupić leki dostępne bez recepty, które szybko przynoszą ulgę. Osobą, dzięki której mamy dostęp do różnego typu środków leczniczych jest farmaceuta. Specjaliści z zakresu tej dziedziny pełnią niezwykle ważną rolę w branży medycznej, ponieważ wdrażanie odpowiednich leków jest istotną kwestią w całym procesie leczenia. Jeżeli ty także chciałbyś spróbować swoich sił w tym interesującym zawodzie, to koniecznie aplikuj na kierunek farmacja w Poznaniu.
Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk chemicznych, biologicznych, medycznych i nauk o zdrowiu. Wykonywanie zawodu farmaceuty wymaga także dużego zaangażowania , zdolności analitycznego myślenia czy odpowiedzialności. Jeśli spełniasz powyższe warunki to kierunek farmacja w Poznaniu będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku farmacja możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Studia na kierunku farmacja w Poznaniu realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.
Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
Program studiów i przedmioty
Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek farmacja w Poznaniu będą mieli okazję ugruntować i uzupełnić wiedzę z obszaru nauk chemicznych, biologicznych i matematycznych, których znajomość jest niezbędna w pracy farmaceuty. Dopiero w późniejszych etapach nauczania będziesz uczęszczał na zajęcia i wykłady dzięki, którym dowiesz się więcej na temat:
-
fizjologii człowieka
-
immunologii
-
biotechnologii farmaceutycznej
-
chemii leków
-
farmakognozji
Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się wytwarzania leków oraz technik ich przechowywania. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które odbędą się w ostatnim semestrze nauki. Zrealizujesz je w aptece, dzięki czemu zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
Gdzie studiować na kierunku farmacja w Poznaniu
Kierunek farmacja (studia jednolite magisterskie) - uczelnie w Poznaniu
czytaj dalej uczelnie w Poznaniu