Prawo jednolite studia magisterskie Poznań

Prawo jednolite studia magisterskie Poznań

Prawo jednolite studia magisterskie Poznań

Studia jednolite w Poznaniu

prawo

Odkryj prawo w Poznaniu i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Prawo jednolite studia magisterskie Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku prawo w Poznaniu to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Prawo jednolite studia magisterskie Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek prawo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Prawo +

Collegium Polonicum w Słubicach UAM stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat,
tryb: stacjonarne

Wydział Prawa i Administracji UAM stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek prawo w Poznaniu?

W procesie rekrutacji na kierunek prawo w Poznaniu będą brane pod uwagę wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z historii, matematyki lub WOS-u.

Wszyscy kandydaci muszą pamiętać także o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów aplikacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo w Poznaniu - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO?

 

Prawo to system norm prawnych, inaczej dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem państwa lub innego organizmu społecznego. Historia prawa sięga czasów starożytnych, jednak jego pełna kodyfikacja nastąpiła w XVIII wieku. Wtedy też, zdecydowanie większe znaczenie zyskał zawód prawnika, który do dzisiaj cieszy się dużym zaufaniem publicznym i szacunkiem. Dlatego też, z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcą związać swoją przyszłość zawodową z tą niezwykle ciekawą i złożoną dyscypliną, jaką jest prawo. Odpowiedzią na ich potrzeby jest kierunek prawo w Poznaniu.

Idealni kandydaci na studia prawnicze powinni interesować się naukami humanistycznymi, społecznymi, historycznymi, politycznymi i administracyjnymi. Ważną kwestią jest także posiadanie zdolności komunikacyjnych, ambicji oraz chęci doskonalenia i samorozwoju.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku prawo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo w Poznaniu realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako że studia prawnicze cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem studentów, to można je znaleźć w ofercie większości polskich ośrodków akademickich, w tym także w Poznaniu. W dziale poniżej znajdziesz listę uczelni, na których zrealizujesz kierunek prawo.

Jako student kierunku prawo w Poznaniu będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedze na temat różnych rodzajów prawa, w tym prawa:

 • rzymskiego
 • prywatnego
 • karnego
 • cywilnego 
 • międzynarodowego
 • i wielu innych

 

Co więcej, poznasz historię tej ciekawej dyscypliny i dowiesz się jakie zmiany zaszły w niej na przestrzeni lat i epok. Oprócz wiedzy teoretycznej rozwiniesz także cenne kompetencje praktyczne i nauczysz się stosować przepisy i normy prawne w pracy zawodowej oraz interpretować regulacje prawnicze, co jest umiejętnością niezbędną w pracy prawnika. W siatce zajęć znajdzie się także wiele przedmiotów fakultatywnych, dzięki którym będziesz mógł wzbogacić swoje zainteresowania i rozwinąć wiedzę kierunkową.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku prawo w Poznaniu trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Studia na kierunku prawo trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po ich ukończeniu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom magistra.

Gdzie studiować na kierunku prawo (studia jednolite magisterskie) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo (studia jednolite magisterskie) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO?

Ukończenie studiów prawniczych daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i przygotowania zawodowego, dzięki czemu będziesz miał stabilną pozycje na rynku pracy oraz wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Pamiętaj, że aby uzyskać prawo do wykonywania zawodu adwokata, prokuratora, radcy prawnego czy sędziego będziesz musiał ubiegać o aplikację prawnicza, dzięki której uzyskasz wymagane kwalifikacje zawodowe. Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w działach prawnych dużych firm i korporacji. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z:

 • działami HR i sprzedaży 
 • firmami doradczymi i konsultingowymi

 

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w w branży finansowej lub w zawodzie doradcy biznesowego. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz także kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Kierunki prawnicze i administracja w Poznaniu

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Poznaniu

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PRAWO

Komentarze (0)