Prawo jednolite studia magisterskie Poznań

Prawo jednolite studia magisterskie Poznań

Studia na kierunku prawo w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
jednolite
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Prawo +

Collegium Polonicum w Słubicach UAM  stopień: (Jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne

Wydział Prawa i Administracji UAM  stopień: (Jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Poznaniu)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Poznaniu)

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne

28.03.2024

Prawo jednolite studia magisterskie Poznań | woj. wielkopolskie

Prawo w Poznaniu to 5-letnie studia jednolite magisterskie. Studia można podjąć na 5 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej).

Prawo jednolite studia magisterskie Poznań
Studia na kierunku prawo w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Prawo to kierunek studiów, który skupia się na przekazywaniu wiedzy z różnych dziedzin prawa, w tym prawa cywilnego, karnego czy pracy. Studia przygotowują przyszłych absolwentów do tego jak stosować kodeksy oraz jak występować publicznie. W programie studiów znajdują się m.in. takie przedmioty jak postępowanie karne, doktryny polityczne i prawo międzynarodowe. Interdyscyplinarny charakter kierunku pozwala swoim studentom na rozwinięcie umiejętności organizacyjnych i zarządczych.

Absolwenci prawa mogą ubiegać się o przyjęcie na aplikacje, które mogą uprawnić ich do wykonywania zawodu sędziego, prokuratora czy notariusza. Poza pracą w kancelariach i sądach, prawnicy znajdują zatrudnienie w zawodach związanych np. z polityką czy dyplomacją.
 

Uczelnie

W Poznaniu prawo (studia jednolite magisterskie) możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Prawa i Administracji UAM) oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu, Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Poznaniu), Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu, Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu.

 

Jakie są wymagania na jednolite studia magisterskie na kierunku prawo w Poznaniu

W procesie rekrutacji na kierunek prawo w Poznaniu będą brane pod uwagę wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z historii, matematyki lub WOS-u.

Wszyscy kandydaci muszą pamiętać także o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów aplikacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO?

 

Prawo to system norm prawnych, inaczej dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem państwa lub innego organizmu społecznego. Historia prawa sięga czasów starożytnych, jednak jego pełna kodyfikacja nastąpiła w XVIII wieku. Wtedy też, zdecydowanie większe znaczenie zyskał zawód prawnika, który do dzisiaj cieszy się dużym zaufaniem publicznym i szacunkiem. Dlatego też, z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcą związać swoją przyszłość zawodową z tą niezwykle ciekawą i złożoną dyscypliną, jaką jest prawo. Odpowiedzią na ich potrzeby jest kierunek prawo w Poznaniu.

Idealni kandydaci na studia prawnicze powinni interesować się naukami humanistycznymi, społecznymi, historycznymi, politycznymi i administracyjnymi. Ważną kwestią jest także posiadanie zdolności komunikacyjnych, ambicji oraz chęci doskonalenia i samorozwoju.

 

Typ i tryb studiów


Studia na kierunku prawo możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo w Poznaniu realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Jako że studia prawnicze cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem studentów, to można je znaleźć w ofercie większości polskich ośrodków akademickich, w tym także w Poznaniu. W dziale poniżej znajdziesz listę uczelni, na których zrealizujesz kierunek prawo.

Jako student kierunku prawo w Poznaniu będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedze na temat różnych rodzajów prawa, w tym prawa:

  • rzymskiego
  • prywatnego
  • karnego
  • cywilnego 
  • międzynarodowego
  • i wielu innych

 

Co więcej, poznasz historię tej ciekawej dyscypliny i dowiesz się jakie zmiany zaszły w niej na przestrzeni lat i epok. Oprócz wiedzy teoretycznej rozwiniesz także cenne kompetencje praktyczne i nauczysz się stosować przepisy i normy prawne w pracy zawodowej oraz interpretować regulacje prawnicze, co jest umiejętnością niezbędną w pracy prawnika. W siatce zajęć znajdzie się także wiele przedmiotów fakultatywnych, dzięki którym będziesz mógł wzbogacić swoje zainteresowania i rozwinąć wiedzę kierunkową.

 

Gdzie studiować na kierunku prawo w Poznaniu

Kierunek prawo (studia jednolite magisterskie) - uczelnie w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek prawo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Poznaniu) stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Prawa i Administracji UAM) stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Collegium Polonicum w Słubicach UAM) stacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku prawo w Poznaniu trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Studia na kierunku prawo trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po ich ukończeniu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom magistra.

Prawo w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO?

Ukończenie studiów prawniczych daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i przygotowania zawodowego, dzięki czemu będziesz miał stabilną pozycje na rynku pracy oraz wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Pamiętaj, że aby uzyskać prawo do wykonywania zawodu adwokata, prokuratora, radcy prawnego czy sędziego będziesz musiał ubiegać o aplikację prawnicza, dzięki której uzyskasz wymagane kwalifikacje zawodowe. Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w działach prawnych dużych firm i korporacji. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z:

  • działami HR i sprzedaży 
  • firmami doradczymi i konsultingowymi

 

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w w branży finansowej lub w zawodzie doradcy biznesowego. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz także kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Poznaniu

Pozostałe uczelnie w Poznaniu na których jest kierunek PRAWO

komentarze (0)