Studia sportowe Trójmiasto

Studia sportowe Trójmiasto

Studia sportowe Trójmiasto

Największy wybór studiów

sportowych w Trójmieście

Odkryj kierunki sportowe i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia sportowe Gdańsk | Gdynia | Sopot

Wszyscy znają niemal pradawną dewizę, że sport to zdrowie. Oczywiście, sport to zdrowie, ale na wielu płaszczyznach. Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet najprościej wyglądająca dyscyplina sportowa wymaga łańcucha procesów, nie tylko w zakresie fizycznym, ale także psychologicznym i społecznym. Sport to ruch i wysiłek fizyczny? Nie tylko. To również nauka o zdrowiu, dobrym odżywianiu, poprawnych nawykach, zrozumieniu własnej biologii i pracy organizmu.

Zatem, studia sportowe nie zdają się być wykorzystywane tylko na stadionach i w halach sportowych. Nauka powinna zostać przełożona także na życie zwykłych ludzi, aby hamować negatywne procesy w społeczeństwie, takie jak na przykład otyłość.

Studia sportowe w Gdańsku i Gdyni to bardzo szerokie spektrum kształcenia, skierowane do tych, którzy chcą zostać sportowcami i być w centrum uwagi, oraz dla tych, którzy chcą wykonywać ciężką pracę, ale jednak pozostając z boku.

Studia sportowe w Gdańsku i Gdyni kształcą profesjonalistów, przed którymi, po zdobyciu gruntownej wiedzy, otwierają się różnego rodzaju drogi możliwości. A ile ich jest? Tyle ile dyscyplin olimpijskich. Sprawdź co oferują studia sportowe w Gdańsku i Gdyni, zanim ktoś Cię wyprzedzi w wyścigu o najlepsze kwalifikacje.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA SPORTOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI SPORTOWE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI SPORTOWE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Rekrutacja i wymagania na studia sportowe

Jeśli myślisz o rozpoczęciu nauki na studiach sportowych w Gdańsku i Gdyni, to musisz wiedzieć, że procesy rekrutacyjne różnią się w zależności od wybranej uczelni, wybranego wydziału i kierunku. Jednym z punktów naboru, zdającym się być standardowym etapem rekrutacji na studia jest konkurs świadectw dojrzałości.

W konkursie tym przyznane zostają punkty za średnią arytmetyczną ocen z przedmiotów maturalnych, czyli: języka polskiego, języka obcego i przedmiotu wybranego przez kandydata (fizyka, chemia, biologia). Kandydat na studia na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku podejmuje się wzięcia udziału jeszcze w dwóch etapach kwalifikacji. Należą do nich:

- ocena stanu zdrowia, która określana jest na podstawie przedłożonego zaświadczenia lekarskiego wydanego przez lekarza medycyny pracy

- egzamin sprawności fizycznej, który różni się przebiegiem w zależności od kierunku, na który się zdaje. Na przykład ubiegający się o przyjęcie na studia na kierunek Sport, biorą udział w egzaminie sprawnościowym, obejmującym: sprawdzian umiejętności pływania, tzw. test Cooper’a oraz biegi, bądź podciąganie się na drążku. Natomiast, chcąc dostać się na studia I- stopnia, na kierunku Wychowanie fizyczne, należy przejść egzamin sprawnościami, który składa się z następujących dyscyplin: pływania, gimnastyki, lekkiej atletyki oraz dwóch wybranych gier zespołowych, tj. piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA SPORTOWE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach sportowych

Po ukończeniu studiów sportowych na absolwentów czeka wiele dróg zawodowych, różniących się od siebie charakterem, rodzajem wyzwań, wysiłkiem pracy nad sobą. Osoby o szczególnych predyspozycjach, zdrowiu i determinacji zapewne będą pracować nad rozwijaniem własnych karier sportowych, by móc zdobywać medale, tytuły mistrzowskie i dołączyć do plejady zasłużonych dla kraju sportowców.

Inni obiorą drogę trenerską i ze swoich podopiecznych będą wyciskać siódme poty, by w przyszłości wraz z nimi odbierać medale, puchary i gratulacje. Wykształcenie po studiach sportowych daje wiele możliwości i wiele pomysłów na karierę zawodową. Można podjąć pracę trenera osobistego, co dzisiaj zdaje się być popularnym zajęciem, gdyż oprócz wykonywania obowiązków na siłowni bądź klubie fitness osoby te instruują zainteresowanych także przez media społecznościowe.

Zdobyta wiedza może poprowadzić do zawodu nauczyciela, który nawet najmłodszym pokoleniem będzie wpajał idee sportowego ducha, rywalizacji sportowej i zdrowego trybu życia. Inną drogą jest zawód fizjoterapeuty, rehabilitanta pracującego w poradniach, ośrodkach, bądź gabinetach prywatnych, dbając o powrót do zdrowia swoich pacjentów.

Studia sportowe to wyzwania i przygoda, a wiedza zdobyta podczas edukacji stanowi przyczynę do bycia szefem samemu sobie. Trenuj innych, załóż centrum sportu i zdrowia, zbuduj własny gabinet. Możliwości jest tak wiele. Tyle samo ile dyscyplin sportowych, osób w sztabach trenerskich, sal gimnastycznych i widzów na stadionach. Warto dodać, że wybrany zawód można wykonywać w dowolnym miejscu na świecie i historia polskiego sportu posiada wiele takich przykładów.

POZOSTAŁE UCZELNIE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA SPORTOWE

WARTO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W GDAŃSKU STUDIA SPORTOWE

dowiedz się więcej 

 

Dla chcących podjąć naukę na studiach podyplomowych, oferta kształcenia także przedstawia się interesująco. Wśród dostępnych kierunków możemy znaleźć m.in.:

  • Chiropraktykę, prowadzoną przez angielską uczelnię Anglo- European College Of Chiropractic, w Bournemouth
  • Komunikacja i dziennikarstwo sportowe
  • Psychologia sportu
  • Trener przygotowania motorycznego
  • Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie
  • Zarządzanie w sporcie

UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA SPORTOWE

Druga państwowa uczelnia w Gdańsku, czyli Uniwersytet Gdański, prowadzi studia sportowe, aczkolwiek tylko na poziomie studiów podyplomowych. Dostępnym kierunkiem nauki jest Psychologia sportu, prowadzona w podziale na dwa moduły: psychologiczny i związany z wychowaniem fizycznym.

 


WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA W GDAŃSKU STUDIA SPORTOWE

Uczelnią niepubliczną, która w Gdańsku prowadzi edukację na studiach sportowych jest Wyższa Szkoła Zarządzania. Oczywiście, zakres kształcenia dotyczy warstwy teoretycznej. Kierunkami, które pozwalają poznać ciało i organizm człowieka jest Dietetyka- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDYNI STUDIA SPORTOWE

W sąsiedniej Gdyni również możemy znaleźć ofertę kształcenia z zakresu studiów sportowych, choć oczywiście dotyczą warstwy teoretycznej. Wyższa Szkoła Bankowa oferuje naukę na kierunku Turystyka i rekreacja. Są to studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

 


POMORSKA WYŻSZA SZKOŁA NAUK STOSOWANYCH W GDYNI STUDIA SPORTOWE

Studia sportowe to także Pomorska Wyższa Szkoła Nauk Stosowanych w Gdyni. Ta niepubliczna uczelnia oferuje kandydatom naukę na studiach podyplomowych, na kierunku Gimnastyka korekcyjno- kompensacyjna z promocją zdrowia. Edukacja przez ruch, a głównym jej założeniem jest zagłębianie w tematykę nowoczesnych metod promocji zdrowia i aktywności fizycznej wśród dzieci.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

 

Komentarze (0)