Logistyka studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Logistyka studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Logistyka studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia I stopnia w Katowicach i woj. śląskim

logistyka

Odkryj logistykę w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Logistyka studia I stopnia (inżynierskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku logistyka na uczelniach śląskich to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Logistyka studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Jednostka prowadząca

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Jednostka prowadząca

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Jednostka prowadząca

Transport stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku transport

Pokaż więcej
Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Pokaż więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek logistyka w Katowicach i woj. śląskim?

Aby zostać studentem kierunku logistyka będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo np. z biologii, chemii, fizyki lub informatyki. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku logistyka na uczelniach śląskich najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka, 
 • matematyka, 
 • biologia,
 • geografia, 
 • chemia.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Logistyka w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka w Katowicach i woj. śląskim?

Jako, że logistyka stanowi obecnie siłę napędową współczesnej gospodarki, a od właściwego działania tej branży zależą pozostałe sektory gospodarki i przemysłu, to zapotrzebowanie na specjalistów do spraw logistyki stale rośnie. Praca ta wymaga dużej odpowiedzialności i zaangażowania, ale także wszechstronnej wiedzy kierunkowej. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek logistyka w Katowicach i woj. śląskim.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia logistyczne powinny spełnić kilka warunków. Podstawową kwestią będzie zainteresowanie naukami ścisłymi i technicznymi oraz chęć rozwoju w tym kierunku. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą ambitną, która ma rozwinięte zdolności przywódcze i umiejętności organizacyjne, to kierunek logistyka w Katowicach i woj. śląskim będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku logistyka na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku logistyka będzie oscylował wokół tematów związanych z naukami ścisłymi, technicznymi i naukami o zarządzaniu. Studenci będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat ekonomii oraz specyfiki poszczególnych rynków finansowych. Jako student nauczysz się także nowoczesnych technik zarządzania produkcją oraz zasobami ludzkimi, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających zajęć, takich jak:

 • informatyka
 • etyka gospodarcza
 • logistyka produkcji
 • europejski fundusz społeczny

Ze względu na praktyczny wymiar studiów, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności i kompetencje zawodowe. Przede wszystkim, nauczysz się analizy procesów logistycznych i spedycyjnych oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Co więcej, będziesz miał możliwość korzystania z nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalnościowych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku logistyka na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku logistyka trwają trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz dyplominżyniera.

Gdzie studiować na kierunku logistyka (studia I stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka (studia I stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów logistycznych w Katowicach i woj. śląskim będziesz miał wszechstronne wykształcenie, które umożliwi Ci zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy zawodowej. Jako absolwent idealnie odnajdziesz się w branży TSL. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas pracy w centrach logistycznych, firmach spedycyjnych oraz transportowych.

Co więcej, możesz związać swoją przyszłość z firmami kurierskimi, a także polskimi i międzynarodowymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Absolwenci doskonale radzą sobie w zawodzie specjalisty do spraw logistyki i transportu lub spedytora międzynarodowego.

Dodatkowo, znajomość języka obcego i specjalistycznej terminologii branżowej otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Kierunki logistyka i transport w Katowicach i woj. śląskim

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 
 

Komentarze (0)