Studia na kierunku eksploatacja infrastruktury komunikacyjnej wyróżniają się interdyscyplinarnym programem nauczania, który łączy w sobie zagadnienia z obszaru nauk technicznych i ścisłych. Aplikując na powyższe studia można zdobyć kompleksowe wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szanse na ciekawą i przyszłościową pracę zawodową. Studia będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci rozwiną szereg cennych umiejętności i podniosą swoje kwalifikacje zawodowe.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku eksploatacja infrastruktury komunikacyjnej możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Osoby, które aplikują na kierunek eksploatacja infrastruktury komunikacyjnej będą miały okazję zdobyć kompleksową wiedzę głównie z zakresu nauk ścisłych i technicznych. Podczas licznych zajęć przewidzianych w programie kształcenia, studenci dowiedzą się więcej na temat budownictwa, mechaniki, geodezji czy fizyki budowli.
Ponadto nauczą się projektowania obiektów infrastruktury komunikacyjnej, z zastosowaniem nowoczesnych programów i narzędzi informatycznych. Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności z obszaru planowania i kierowania robotami budowlanymi. Co więcej, studenci poznają zasady zarządzania i kierowania infrastrukturą komunikacyjną.
W planie zajęć znajdą się także warsztaty, dzięki którym możliwe będzie rozwijania kompetencji związanych z wykonywaniem rysunku technicznego oraz projektowania 3D. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym studenci zdobędą cenne doświadczenie zawodowe.