ZARZĄDZANIE LOGISTYCZNE studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Zadaniem branży logistycznej jest przede wszystkim nadzorowanie całego procesu produkcji, dystrybucji i transportu określonych towarów i materiałów. Od lat jest to jedna z bardziej dynamicznych i prężni rozwijających się dziedzin gospodarki krajowej i międzynarodowej, co wpływa na wzrost zapotrzebowania na pracowników zarządzających całym procesem przepływu dóbr materialnych.

Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że studia związane z logistyką i zarządzaniem nieprzerwanie od kilku lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szansę na ciekawą i rozwijającą karierę zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Jeżeli ty także należysz do tego grona i dodatkowo masz charakter lidera, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten przyszłościowy kierunek!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie logistyczne?

W trakcie tych niezwykle perspektywicznych i nowatorskich studiów, dopasowanych do realiów polskiego i międzynarodowego rynku pracy, będziesz miał szansę zdobyć wszechstronną i gruntowną wiedzę z obszaru kilku, istotnych aspektów powiązanych z branżą logistyczną i zarządzaniem. Podczas wielu interesujących i niezwykle rozwijających warsztatów i zajęć dowiesz się więcej na temat różnych strategi zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem metod nadzorowania procesów logistycznych i transportowych.

Podczas trwania kursu będziesz musiał dokonać wyboru seminarium dyplomowego, w ramach którego napiszesz swoją pracę magisterską. Zadecydujesz pomiędzy logistyką międzynarodową, logistyką biznesową oraz Smart City. Ta bogata oferta kształcenia sprawi, że będziesz mógł rozwijać się na kilku płaszczyznach jednocześnie i zdobyć wszechstronne wykształcenie. Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także swoje umiejętności praktyczne i nauczysz się korzystać z nowoczesnych programów informatycznych oraz zrealizujesz obowiązkowe praktyki zawodowe, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po zakończeniu studiów na tym niezwykle innowacyjnym i interesującym kierunku będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania, logistyki i innych , istotnych aspektów związanych z tą branżą. Jako absolwent będziesz mógł objąć stanowiska kierownicze i menadżerskie w różnorodnych instytucjach, firmach czy korporacjach. Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik administracji państwowej.

Równie ciekawą opcją może okazać się praca w przedsiębiorstwach handlowych, firmach transportowych czy w centrach dystrybucyjnych i magazynowych. Jako że branża logistyczna rozwija się prężnie także poza granicami naszego kraju, będziesz miał duże szanse rozpocząć karierę międzynarodową. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle perspektywicznego i nowatorskiego kierunku studiów będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE LOGISTYCZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYCZNE

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYCZNE:

   • znajomość różnych strategi zarządzania
   • umiejętność zarządzania kryzysowego
   • wiedza z zakresu marketingu
   • znajomość zasad e-biznesu
   • umiejętność zarządzania projektami logistycznymi
   • umiejętność projektowania procesów logistycznych
   • znajomość języka obcego
   • znajomość profesjonalnej terminologii branżowej

   Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie logistyczne

   Zarządzanie logistyczne jest kierunkiem złożonym, przekazującym różnorodną wiedzę, jak i umożliwiającym nabycie wielu umiejętności. To kierunek o wyważonym połączeniu teorii z praktyką. Studia zakładają zapoznanie się z dziedzinami ogólnymi i specjalnościowymi, zatem studenci zaznajamiają się zarówno z poszczególnymi gałęziami zarządzania, jak i elementami logistyki oraz jej branżą i pracą w jej strukturach. Program kształcenia Zarządzania logistycznego jest bardzo szeroki, ponieważ praca w branży logistycznej wymaga różnorodnej wiedzy i umiejętności.

   Studenci poznają nie tylko koncepcje zarządzania, czy zasady zarządzania procesami, ale także prognozowanie ekonomiczne, logistykę produkcji i dystrybucji, techniki negocjacyjne, czy zarządzanie zapasami i gospodarką magazynową. Duży nacisk kładzie się także na rozwijanie umiejętności językowych, zwłaszcza w zakresie języka angielskiego, czyli uniwersalnego w każdej branży i w każdym sektorze biznesowym.

   Zarządzanie logistyczne to kierunek stanowiący odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, który nieustannie potrzebuje specjalistów potrafiących łączyć umiejętności zarządcze i wiedzę menedżerską z wiedzą na temat szeroko pojmowanej logistyki. Pomimo tego, że obszar kształcenia wydaje się bardzo duży, to Zarządzanie logistyczne częściej występuje jako kierunek realizowany tylko na jednym stopniu studiów. Pozostawia natomiast wybór w kwestii formy kształcenia, ponieważ uczelnie oferujące ten kierunek proponują zazwyczaj nauczanie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

   Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie logistyczne

   Studia na kierunku Zarządzanie logistyczne posiadają cechy, które są wspólne dla wielu uczelni. Są to programy, zagadnienia i poruszane problemy. Natomiast czas trwania nauki jest już kwestią indywidualną. Niektóre uczelnie oferują kształcenie na studiach pierwszego stopnia i wtedy nauka trwa 3 lata, a niektóre proponują kształcenie na studiach drugiego stopnia, co wiąże się z dwuletnią nauką. Niezależnie od tego, jest to kierunek popularny i perspektywiczny, cieszący się rosnącym zainteresowaniem kandydatów.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYCZNE:

   • stanowiska kierownicze i menadżerskie
   • operator logistyczny
   • spedytor międzynarodowy
   • przedsiębiorstwa handlowe
   • przedsiębiorstwa produkcyjne
   • firmy transportowe
   • instytucje publiczne
   • sektor logistyczny
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • kariera zagraniczna

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYCZNE

   Komentarze (0)