ZARZĄDZANIE LOGISTYCZNE studia – kierunek studiów

 Zadaniem branży logistycznej jest przede wszystkim nadzorowanie całego procesu produkcji, dystrybucji i transportu określonych towarów i materiałów. Od lat jest to jedna z bardziej dynamicznych i prężni rozwijających się dziedzin gospodarki krajowej i międzynarodowej, co wpływa na wzrost zapotrzebowania na pracowników zarządzających całym procesem przepływu dóbr materialnych.

Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że studia związane z logistyką i zarządzaniem nieprzerwanie od kilku lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szansę na ciekawą i rozwijającą karierę zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Jeżeli ty także należysz do tego grona i dodatkowo masz charakter lidera, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten przyszłościowy kierunek!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie logistyczne?

W trakcie tych niezwykle perspektywicznych i nowatorskich studiów, dopasowanych do realiów polskiego i międzynarodowego rynku pracy, będziesz miał szansę zdobyć wszechstronną i gruntowną wiedzę z obszaru kilku, istotnych aspektów powiązanych z branżą logistyczną i zarządzaniem. Podczas wielu interesujących i niezwykle rozwijających warsztatów i zajęć dowiesz się więcej na temat różnych strategi zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem metod nadzorowania procesów logistycznych i transportowych.

Podczas trwania kursu będziesz musiał dokonać wyboru seminarium dyplomowego, w ramach którego napiszesz swoją pracę magisterską. Zadecydujesz pomiędzy logistyką międzynarodową, logistyką biznesową oraz Smart City. Ta bogata oferta kształcenia sprawi, że będziesz mógł rozwijać się na kilku płaszczyznach jednocześnie i zdobyć wszechstronne wykształcenie. Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także swoje umiejętności praktyczne i nauczysz się korzystać z nowoczesnych programów informatycznych oraz zrealizujesz obowiązkowe praktyki zawodowe, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po zakończeniu studiów na tym niezwykle innowacyjnym i interesującym kierunku będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania, logistyki i innych , istotnych aspektów związanych z tą branżą. Jako absolwent będziesz mógł objąć stanowiska kierownicze i menadżerskie w różnorodnych instytucjach, firmach czy korporacjach. Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik administracji państwowej.

Równie ciekawą opcją może okazać się praca w przedsiębiorstwach handlowych, firmach transportowych czy w centrach dystrybucyjnych i magazynowych. Jako że branża logistyczna rozwija się prężnie także poza granicami naszego kraju, będziesz miał duże szanse rozpocząć karierę międzynarodową. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle perspektywicznego i nowatorskiego kierunku studiów będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE LOGISTYCZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYCZNE:

 • znajomość różnych strategi zarządzania
 • umiejętność zarządzania kryzysowego
 • wiedza z zakresu marketingu
 • znajomość zasad e-biznesu
 • umiejętność zarządzania projektami logistycznymi
 • umiejętność projektowania procesów logistycznych
 • znajomość języka obcego
 • znajomość profesjonalnej terminologii branżowej

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYCZNE:

 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • operator logistyczny
 • spedytor międzynarodowy
 • przedsiębiorstwa handlowe
 • przedsiębiorstwa produkcyjne
 • firmy transportowe
 • instytucje publiczne
 • sektor logistyczny
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • kariera zagraniczna

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYCZNE

Komentarze (0)