Uczelnie w Zielonej Górze starają się dbać o komfortowe studiowanie. Właśnie dlatego kierunek ekonomia możesz realizować zarówno w sposób stacjonarny, jak i niestacjonarny. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w tygodniu, warto rozważyć studia zaoczne. Jeśli jednak bardziej odpowiada Ci systematyczna nauka i spotkania regularne, studia dzienne będą właśnie dla Ciebie. Pamiętaj także, że studia niestacjonarne nawet na uczelniach publicznych są płatne, a zajęcia na nich odbywają się w weekendy.
Program kształcenia opiera się o gruntowne wykształcenie w zakresie przedmiotów, których podłoże stanowi matematyka. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak:
-
ekonometria i prognozowanie gospodarcze,
-
ekonomia międzynarodowa,
-
zastosowanie systemów komputerowych w gospodarce zrównoważonej,
-
badania zachowań konsumenta na rynku,
-
analiza strategiczna przedsiębiorstwa,
-
marketing personalny,
-
rachunkowość,
-
mikroekonomia i makroekonomia
-
i wiele innych.
Studenci mogą realizować szereg ciekawych specjalności, na przykład: rachunkowość i doradztwo finansowe, ekonomia przedsiębiorstwa, ekonomia i organizacja ochrony zdrowia i inne. Pamiętaj jednak, że nie każda uczelnia czy etap studiów specjalności przewidują. Profile kierunkowe są także zmienne i zależą od zainteresowań studentów. Warto zweryfikować oferty na stronach internetowych uczelni w Zielonej Górze.
Kierunek ekonomia w Zielonej Górze zapewnia swoim absolwentom gruntowną wiedzę z zakresu ekonomii, analizy ekonomicznej, aspektów działalności gospodarczej w sferze mikroekonomicznej i makroekonomicznej. Studenci zdobywają umiejętności wyszukiwania, gromadzenia i prezentowania danych empirycznych i wykonywania analizy ekonomicznej. Zdobywają także zdolności odnoszące się do dobrej komunikacji i poprawnej pracy w grupach, umiejętności perswazji i negocjowania, a także uzupełniają kompetencje językowe.
1. Dla kogo ten kierunek?
Carl Menger za zasadę ekonomii uznaje fakt, że „celem gospodarki nie jest fizyczne powiększanie ilości dóbr, ale możliwie najpełniejsze zaspokojenie potrzeb człowieka”. Ekonomia skupia się na funkcjonowaniu rynku, który musi być jak najkorzystniejszy dla potrzeb człowieka. Ważne są więc pojęcia przychodów i kosztów, które wpływają na działanie nie tylko przedsiębiorstw, ale i napędzają gospodarkę kraju.
Idealni kandydaci na studia ekonomiczne w Zielonej Górze muszą w doskonałym stopniu opanować nauki matematyczne, dlatego predyspozycje związane z przedmiotami ścisłymi będą mile widziane. Jeśli interesują Cię badania rynkowe i gospodarcze lub chciałbyś zgłębiać wiedzę w zakresie przedsiębiorczości, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie!
2. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku ekonomia możemy podzielić na:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia na kierunku ekonomia w Zielonej Górze realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Zielonej Górze umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
3. Gdzie studiować
Kierunki studiów w Zielonej Górze takie jak ekonomia możesz realizować na Uniwersytecie Zielonogórskim na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Uczelnia pragnie przekazać studentom rzetelne wykształcenie i wykreować specjalistów, którzy bez problemu odnajdą się na rynku pracy.
4. Praca po studiach
Studia w Zielonej Górze na kierunku ekonomia zapewniają gruntowne wykształcenie i bardzo ważne umiejętności z zakresu komunikowania się, negocjowania czy perswazji. Studenci uczą się jak pracować w grupie i jak praca ta wpływa na realizację danego projektu.
Uczelnie w Lublinie zapewniają swoim absolwentom szereg możliwości związanych z pracą i rozwojem. Absolwenci mogą spodziewać się zatrudnienia jako analitycy biznesowi, analitycy finansowi, księgowi, specjaliści do praw marketingu i handlu, kierownicy przedsiębiorstw świadczących usługi z zakresu marketingu i sprzedaży, kierownicy przedsiębiorstw świadczących usługi z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, kierownicy przedsiębiorstw świadczący usługi z zakresu obsługi biznesu, menedżerowie produktu, kierownicy projektu i tym podobne.
5. Program studiów i przedmioty
Program kształcenia opiera się na wiedzy z matematyki, dlatego będzie dobrze, jeśli nauka matematyki nie będzie sprawiała Ci problemów. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: ekonomia międzynarodowa, analiza strategiczna przedsiębiorstwa, ekonometria i prognozowanie gospodarcze, marketing personalny, makroekonomia, mikroekonomia, badania zachowań konsumenta na rynku, zastosowanie systemów komputerowych w gospodarce zrównoważonej i wiele innych. Bardzo ważne mogą okazać się także umiejętności językowe.
W programie studiów na kierunku ekonomia znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
ekonomia międzynarodowa
-
analiza strategiczna przedsiębiorstwa
-
ekonometria i prognozowanie gospodarcze
-
marketing personalny
-
makroekonomia