Filologia francuska - Kraków

Filologia francuska - Kraków

Filologia francuska - Kraków

Studia w Krakowie

filologia francuska

Odkryj filologię francuską w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Filologia francuska studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku filologia francuska to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku filologia francuska w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia francuska w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Filologia francuska Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie filologię francuską możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Filologiczny UJ).
 

Opis kierunku

Madame, bonjour, merci – te francuskie słowa zna chyba każdy. Nie każdy jednak może pochwalić się biegłą znajomością tego języka. Studia nie tylko pozwalają na zdobycie tej umiejętności, ale również na zgłębienie wiedzy na temat literatury, historii i kultury francuskiej. W programie nie zabraknie również przedmiotów językoznawczych, które mogą przybliżyć kwestię struktury i historii języka francuskiego.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Tłumacz, nauczyciel w szkole językowej – to tylko niektóre z opcji wyboru kariery zawodowej dla osób, które ukończyły filologię francuską. Absolwenci odnajdą się również w międzynarodowych korporacjach, czy instytucjach związanych z kulturą i językiem francuskim.

czytaj dalej wszystko o Filologia francuska - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek FILOLOGIA FRANCUSKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Filologia francuska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia francuska w Krakowie?

Współcześnie bardzo łatwo zauważyć, że wielu pracodawców szukających pracowników na wysokie i dobrze opłacane stanowiska, wymaga od nich biegłego operowania więcej niż jednym językiem obcym. Stąd zainteresowanie wśród młodych ludzi kształceniem na kierunku filologia francuska.

Jeżeli chciałbyś realizować ten kierunek w Krakowie, podejdź z należytą starannością do nauki maturalnej przed aplikacją na studia pierwszego stopnia lub zadbaj o możliwie wysokie wyniki na dyplomie, jeśli myślisz o kształceniu na studiach filologicznych drugiego stopnia. Nim aplikujesz, odwiedź stronę internetową uczelni. Znajdziesz tam niezbędne informacje o procesie rekrutacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia francuska w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku filologia francuska w Krakowie?

Podczas swojej przygody ze studiami na kierunku filologia francuska w Krakowie będziesz miał okazję zapoznać się z literaturą Francji, poznać kulturę jej mieszkańców oraz zyskać podstawową wiedzę na temat politycznych i gospodarczych zjawisk, mających wpływ na dorobek kulturowy tego kraju.

Jak się zapewne domyślasz, szczególny nacisk zostanie położony na umiejętności praktyczne, które dla przyszłych absolwentów będą szczególnie ważne. Nauczysz się poprawnej wymowy francuskiej, pozyskasz umiejętność akcentowania sylab, poznasz całkiem nowe sformułowania przydatne podczas rozmów prywatnych i korespondencji formalnej, a dzięki zajęciom praktycznym przećwiczysz tworzenie dłuższych wypowiedzi w grupach.

Taka specyfika zajęć pozwoli ci również na udoskonalenie posiadanych kompetencji interpersonalnych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia francuska możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku filologia francuska realizowane są zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia. Oznacza to, że zarówno przyszli kandydaci, którzy planują rozpoczęcie przygody z tym kierunkiem, jak i osoby chcące kontynuować naukę, znajdą coś dla siebie. Studia licencjackie pierwszego stopnia trwają trzy lata, natomiast studia magisterskie składają się z czterech semestrów, co przekłada się na dwuletni cykl kształcenia.

Filologię francuską w Krakowie można studiować w trybie stacjonarnym. Jako student będziesz się zatem uczył od poniedziałku do piątku, zgodnie z planem zajęć obowiązującym na uczelni. 

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kraków jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Właśnie tutaj możesz realizować studia na kierunku filologia francuska. Dzięki nim nauczysz się poprawnej wymowy, gramatyki i pisowni, zdobędziesz umiejętności językowe nieocenione podczas konwersacji na szczeblu prywatnym i zawodowym, a ponadto rozwiniesz takie kompetencje miękkie, jak między innymi otwartość czy zdolności interpersonalne.

Osoby wybierające filologię francuską poznają dorobek literacki i kulturowy Francji, dowiadują się również nieco o historii tego kraju.

Ile trwają studia na kierunku filologia francuska w Krakowie?

Studia na kierunku filologia francuska trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Filologia francuska w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku filologia francuska w Krakowie?

Filologia francuska jest kierunkiem popularnym między innymi dlatego, że umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności, dzięki którym absolwenci znajdują atrakcyjną pracę w zawodzie.

Filolodzy francuscy chętnie są zatrudniani w biurach tłumaczeniowych oraz szkołach językowych dla dzieci lub dorosłych. Jeśli jesteś kreatywny, możesz zająć się tworzeniem tekstów na potrzeby agencji reklamowych lub podjąć współpracę z massmediami.

Wielu absolwentów filologii francuskiej znajduje zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach na stanowisku specjalisty do spraw obsługi klienta, wiąże swoją zawodową przyszłość z przedsiębiorstwami informatycznymi, które potrzebują wsparcia podczas kontaktów z klientami francuskojęzycznymi.

Po ukończeniu tego kierunku kształcenia będziesz mógł pomyśleć o własnym biznesie – zastanowisz się na przykład nad założeniem szkoły językowej lub biura tłumaczeń.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku filologia francuska:

 • Biura tłumaczeń

 • Szkoły językowe

 • Call Center

 • Placówki oświatowe

 • Instytucje związane z kulturą

 • Massmedia

Gdzie studiować na kierunku filologia francuska w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować filologię francuską:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek filologia francuska:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Filologiczny UJ) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Filologia francuska w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia francuska Kraków studia i stopnia

Filologia francuska Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia francuska Kraków studia stacjonarne

Kierunki filologiczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni