Sztuczna inteligencja to studia, które umożliwią Ci zdobycie wszechstronnego wykształcenia oraz praktycznych umiejętności potrzebnych do rozwiązywania złożonych problemów w tym obszarze. Studenci uczą się krytycznej analizy systemów inteligentnych, twórczego ich rozwoju oraz ich efektywnego zastosowania w różnych dziedzinach życia.
Program kształcenia opracowywany jest w interdyscyplinarny sposób. Studenci uczęszczają na zajęcia odnoszące się do sztucznej inteligencji oraz cyberbezpieczeństwa. Realizują przedmioty z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, a także na unikatowe zajęcia z symulowania wizualnego, widzenia komputerowego i modelowania języka naturalnego.
Absolwenci propozycji kształcenia, którą jest sztuczna inteligencja, mogą podjąć pracę badawczą lub założyć własny start-up związany z rozwojem i zastosowaniem sztucznej inteligencji. Możesz pracować między innymi w centrach badawczo-rozwojowych znanych na świecie, takich jak Google, Facebook, Microsoft, Samsung i tym podobne.
Sztuczna inteligencja pozwala studentom poznać m.in. aktualne trendy oraz nowoczesne rozwiązania, które charakterystyczne są dla dziedziny SI. Uczestnicy praktycznych zajęć szkolą się w zakresie np.: skutecznego rozwiązywania złożonych problemów związanych z inteligentnymi rozwiązaniami; twórczego rozwoju i efektywnego zastosowania SI w różnych dziedzinach zawodowych; pokonywania wyzwań ekonomicznych i społecznych poprzez inteligentne narzędzia; wydobywania informacji z dostępnych danych.
W programie sztucznej inteligencji znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: inżynierii i technikom uczenia maszynowego; trudnościom, z którymi borykają się współczesne rozwiązania inteligentne; metodom wizualizacji danych; praktycznym zastosowaniom technologii obliczeniowych, w tym technologii rozproszonych. Studia na tej ścieżce kształcenia pozwalają także studentom zdobyć kompetencje niezbędne np. do zarządzania złożonymi projektami informatycznymi czy prezentowania gotowych rozwiązań SI.
W programie studiów na sztucznej inteligencji znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: przeszkód stojących na drodze rozwoju sztucznej inteligencji; zastosowania inteligentnych rozwiązań w różnorodnych branżach zawodowych; zasad zarządzania inteligentnymi systemami informacyjnymi.
Kompetencje absolwentów sztucznej inteligencji odnajdują zastosowanie m.in. w: nowoczesnych przedsiębiorstwach technologicznych, jednostkach administracji państwowej czy pozostałych obszarach wykorzystujących inteligentne narzędzia obliczeniowe. Uczelnie w Poznaniu przygotowują absolwentów tej ścieżki kształcenia również do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie tworzenia, wdrażania i modyfikowania rozwiązań SI.
Absolwent sztucznej inteligencji może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Sztuczna inteligencja to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku informatyka.
Uczelnie w Poznaniu oferują studentom wiele ścieżek kształcenia na kierunku informatyka. Absolwenci informatyki swoje zdolności wykorzystać mogą m.in. w produkcji oprogramowania komputerowego czy projektowaniu z wykorzystaniem metod komputerowych. Studenci tego kierunku kompleksowo przygotowują się np. do administrowania systemami komputerowymi, a także zarządzania zaawansowanymi systemami baz danych. Uczestnicy zajęć zapoznawani są z najważniejszymi technologiami informatycznymi, a także przygotowywani do analitycznej pracy twórczej i projektowej.
Dowiedz się więcej: informatyka studia w Poznaniu
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Poznaniu