Amerykanistyka - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

amerykanistyka

Odkryj kierunek amerykanistyka w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Amerykanistyka studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku amerykanistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. 

Studia na kierunku amerykanistyka w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku amerykanistyka w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Amerykanistyka Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie amerykanistykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ).
 
Opis kierunku

Studia w Krakowie na kierunku Amerykanistyka to propozycja dla osób fascynujących się Stanami Zjednoczonymi. Program studiów dostarcza studentom między innymi wiedzy z zakresu komunikacji międzykulturowej, polityki, kultury, historii i aktualnych zjawisk ekonomicznych w Stanach Zjednoczonych. Studenci będą mieli również możliwość pogłębienia znajomości języka angielskiego.

 

Praca po studiach

Absolwenci tego kierunku po ukończeniu studiów będą mogli podjąć pracę między innymi w instytucjach publicznych, korporacjach nastawionych na współpracę z jednostkami w USA czy placówkach dyplomatycznych. Specjaliści z zakresu amerykanistyki mają wiele możliwości zawodowych, dzięki czemu po studiach każdy znajdzie swoją ścieżkę kariery, w której będzie odnajdował się najlepiej, zarówno w Polsce, jak i arenie międzynarodowej.

czytaj dalej wszystko o Amerykanistyka - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek AMERYKANISTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Amerykanistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek amerykanistyka w Krakowie?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku amerykanistyka, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

Przedmioty maturalne, które są najczęściej wymaganymi w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku amerykanistyka:

 • filozofia,
 • geografia,
 • historia,
 • język angielski,
 • język hiszpański,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Amerykanistyka w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku amerykanistyka w Krakowie?

Studia w Krakowie na kierunku amerykanistyka są to studia filologiczno-społeczne, które umożliwiają studentom zdobycie wiedzy między innymi z zakresu aktualnych tendencji rozwojowych Stanów Zjednoczonych i Kanady, zakresu wiedzy o mediach, historii współczesnej, stosunków międzynarodowych oraz polityki i kulturoznawstwa.

Studenci zapoznają się również z medioznawstwem oraz kulturą wizualną, które pozwolą na właściwe odczytywanie oraz ocenianie informacji pozyskanych za pomocą mediów, a także pomogą na niestandardowe podejście do rozważanych problemów.

Zajęcia na studiach na kierunku amerykanistyka prowadzone są w języku angielskim, dzięki czemu studenci mają również możliwość rozwinąć swoje kompetencje językowe.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku amerykanistyka możemy podzielić na:

Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku Amerykanistyka w Krakowie to studia dostarczające wiedzy między innymi z zakresu polityki wewnętrznej Stanów Zjednoczonych, procesów polityczno-społecznych w filmie europejskim oraz amerykańskim, a także zakresu marketingu politycznego i reklamy czy problematyki globalnej w obszarze mediów, polityki i gospodarki światowej interpretowanych z perspektywy Stanów Zjednoczonych.

Studenci poszerzą również wiedzę o mediach, polityce zagranicznej, wielokulturowości, historii, procesów zarządzania państwem i społeczeństwem USA oraz Kanady w dobie rewolucji informatycznej, jak i udoskonalić znajomość języka angielskiego na poziomie biegłości C1 i umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Ile trwają studia na kierunku amerykanistyka?

Studia na kierunku amerykanistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

 

Amerykanistyka w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku amerykanistyka w Krakowie?

Uczelnie w Krakowie kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów. Absolwenci studiów na kierunku amerykanistyka posiadając szeroką wiedzę dotyczącą Stanów Zjednoczonych, mają wiele możliwości zawodowych dzięki którym każdy znajdzie swoją ścieżkę kariery, w której będzie odnajdował się najlepiej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku amerykanistyka:

 • pracownik w polskich i europejskich instytucjach gospodarczych, politycznych i kulturalno-społecznych na różnych stanowiskach (samodzielnych, kierowniczych i doradczych),
 • pracownik samorządu lokalnego,
 • pracownik agencji reklamowych,
 • pracownik firmy medialnej,
 • pracownik centralnych oraz zagranicznych instytucjach medialnych.

Gdzie studiować na kierunku amerykanistyka w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek amerykanistyka w Krakowie:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek amerykanistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Amerykanistyka w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Amerykanistyka Kraków studia i stopnia

Amerykanistyka Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Amerykanistyka Kraków studia stacjonarne

Kierunki filologiczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie