Fizyka medyczna - Poznań

Studia w Poznaniu

fizyka medyczna

Odkryj fizyke medyczną w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Fizyka medyczna studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku fizyka medyczna w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku fizyka medyczna w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu fizykę medyczną możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Fizyki UAM).

 

czytaj dalej wszystko o Fizyka medyczna - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek FIZYKA MEDYCZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Fizyka medyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek fizyka medyczna w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku fizyka medyczna w Poznaniu, powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, takich jak na przykład: fizyka, biologia lub chemia. Dużym atutem będą punkty uzyskane za udział w olimpiadach i konkursach naukowych.

W przypadku studiów magisterskich, kandydaci będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizyka medyczna w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZYKA MEDYCZNA?

Fizyka to nauka przyrodnicza, która na szeroką skalę zajmuje się badaniem właściwości oraz przemian materii i energii, a także ich wzajemnych oddziaływań. Osiągnięcia fizyki są powszechnie wykorzystywanych w różnorodnych gałęziach przemysłu, między innymi w medycynie. Jako że branża medyczna nieustannie się rozwija, doskonali i wprowadza innowacyjne rozwiązania, to wciąż rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wszechstronne wykształcenie medyczne i fizyczne, które potrafiliby zastosować w pracy zawodowej. Odpowiedzią na tego typu tendencje jest kierunek fizyka medyczna w Poznaniu.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia medyczne powinny spełnić kilka warunków. Dużym atutem będzie przejawianie zainteresowania naukami ścisłymi, biologicznymi, chemicznymi i medycznymi. Jeżeli dodatkowo pasjonujesz się najnowszymi osiągnięciami fizyki, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku fizyka medyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku fizyka medyczna w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swoich ofert kształcenia, studiów medycznych. Obecnie kierunek fizyka medyczna, zarówno na pierwszym jak i drugim stopniu, można realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Jeżeli zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia, to ta uczelnia będzie dla Ciebie idealnym wyborem.

Program studiów na kierunku fizyka medyczna wyróżnia się dużą interdyscyplinarnością. Tematyka oscyluje głównie wokół nauk medycznych, fizycznych, biologicznych, chemicznych czy technicznych,dzięki czemu studenci mogą rozwijać się na kilku polach jednocześnie. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • wstęp do fizyki medycznej
 • dozymetria
 • elektronika
 • biochemia
 • fizyka procesów biologicznych

 

Oprócz wiedzy teoretycznej, studenci będą mieli okazję zdobyć cenne umiejętności praktyczne, szczególnie podczas zajęć klinicznych odbywających się w specjalistycznych szpitalach i w Centrum Onkologii.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZYKA MEDYCZNA?

Kierunki studiów w Poznaniu kształcą specjalistów doskonale odnajdujących się na współczesnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku fizyka medyczna, którzy mogą liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych. Przede wszystkim zostaniesz przygotowany do pracy w branży medycznej, szczególnie w specjalistycznych szpitalach czy prywatnych gabinetach lekarskich.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik firm farmaceutycznych oraz w zawodzie przedstawiciela medycznego, gdzie będziesz mógł wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności z obszaru nauk o zdrowiu. Inną, równie ciekawą opcją może być związanie swojej zawodowej przyszłości z firmami produkującymi i sprzedającymi sprzęt diagnostyczny i medyczny. Absolwenci często decydują się na rozpoczęcie działalności naukowej i zatrudnienie w:

 • instytucjach badawczo-naukowych
 • laboratoriach
 • wydawnictwach
 • redakcjach naukowych

 

Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać ciekawe perspektywy zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku fizyka medyczna w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek fizyka medyczna w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek fizyka medyczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Fizyki UAM) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizyka medyczna w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fizyka medyczna Poznań studia i stopnia

Fizyka medyczna Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizyka medyczna Poznań studia stacjonarne

Kierunki fizyczne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku