Techniki dentystyczne studia I stopnia - Warszawa

Techniki dentystyczne studia I stopnia - Warszawa

Techniki dentystyczne studia I stopnia - Warszawa

Studia I stopnia w Warszawie

techniki dentystyczne

Odkryj techniki dentystyczne w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Techniki dentystyczne studia I stopnia (licencjackie) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Techniki dentystyczne w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Techniki dentystyczne studia I stopnia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek techniki dentystyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Jednostka prowadząca

Techniki dentystyczne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek techniki dentystyczne w Warszawie?

Pamiętaj, że kierunki studiów takie jak techniki dentystyczne zarezerwowane są wyłącznie dla najlepszych absolwentów szkół średnich. By stać się jednym z nich, to swoje przygotowania do procedury rekrutacyjnej powinieneś rozpocząć odpowiednio wcześnie.

Przedmioty, dzięki którym znajdziesz się na listach osób przyjętych to przede wszystkim: biologia, język obcy nowożytni, fizyka z astronomią (lub fizyka), chemia. W kryteriach dodatkowych uwzględniony jest wynik z matematyki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Techniki dentystyczne w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE?

Każdy z nas zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że piękny i zdrowy uśmiech jest jedną z naszych najważniejszych wizytówek. Możemy o niego nieustannie dbać, ponieważ współcześnie towarzyszy nam bardzo dobry dostęp do profesjonalnej opieki stomatologicznej. Wiemy jednak, że niektórych ubytków po prostu nie da się uratować. Nie powinno być to naszym powodem do zmartwień, ponieważ wtedy możemy śmiało skorzystać z usług, jakie znajdują się w ofercie techników dentystycznych.

Zajmują się oni projektowaniem i konstruowaniem protez zębowych wszelkiego rodzaju. Okazuje się, że współcześnie to jeden z najpopularniejszych zawodów, ponieważ dziś chcemy się cieszyć nieskazitelnym uśmiechem bez względu na wiek. Studia na tym kierunku są zatem przeznaczone dla osób, które w kręgu swoich zainteresowań mają nauki medyczne oraz które w przyszłości chciałby pracować w tej doskonale prosperującej branży.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku techniki dentystyczne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. 

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które stwierdzą, że chcą się kształcić na studiach w Warszawie na kierunku techniki dentystyczne, będą miały taką możliwość, ale wyłącznie w trybie stacjonarnym. To wciąż najpopularniejsza forma kształcenia, która ma wielu zwolenników wśród absolwentów szkół średnich. Do tych zalet zaliczyć można – brak opłat za czesne na państwowej uczelni, regularność w zdobywaniu wiedzy, aktywny kontakt z wykładowcami. Tryb stacjonarny zwiastuje jedynie, że studentów tego kierunku czeka wiele zajęć w wymiarze praktycznym.

Studia na kierunku techniki dentystyczne mają dość interdyscyplinarny program kształcenia. Podstawę kształcenia dla studentów kierunku techniki dentystyczne stanowią oczywiście ogóle nauki ścisłe i medyczne, wśród których znajdą się obowiązkowo:

 • anatomia i fizjologia człowieka
 • patomorfologia
 • chemia ogólna
 • genetyka

 

Warto jeszcze raz podkreślić, że wiedza otrzyma przez techników dentystycznych stanowi tylko punkt wyjścia. Oczywiście to niezbędna wartość, liczy się jednak jej umiejętność wykorzystania w praktyce. Praca technika dentystycznego ma bowiem charakter manualny, podczas której wykonywać będzie różnego rodzaju protezy szczękowe. Dlatego też program kształcenia na tym kierunku obfitować będzie w przedmioty takie jak:

 • technologie odlewnicze w technikach dentystycznych
 • modelarstwo, rysunek
 • chirurgia szczękowa

 

Przyszli protetycy poznają także różnego rodzaju techniki, które mogą być przydatne podczas wykonywania ich zawodu. Zapoznają się oni zatem nie tylko z technikami protetycznymi, lecz także ortodontycznymi.

Ile trwają studia I stopnia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie?

Studia na kierunku Techniki dentystyczne w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia I stopnia na kierunku techniki dentystyczne trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Wyposażą cię one w pakiet podstawowej wiedzy i kwalifikacji, dzięki którym będziesz mógł rozpocząć swoje pierwsze, poważne aktywności zawodowe. Pamiętaj, że nim jednak to się stanie, będziesz musiał obronić swoją pracę dyplomową. Jeśli powiedzie się ona pomyślnie, to otrzymasz tytuł zawodowy licencjata.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE?

Studia na kierunku techniki dentystyczne cieszą się sporym zainteresowaniem wśród zdolnych absolwentów szkół średnich właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Dodatkowo uczelnie w Warszawie dbają, by wykształcenie, które oferują, było na jak najwyższym poziomie. Kierunki medyczne powinny być jednak wybierane wyłącznie przez pasjonatów, którzy odczuwają szczerą chęć niesienia pomocy ludziom potrzebującym.

Obecnie branża stomatologiczna i protetyczna rozwija się niezwykle prężnie. Jako abiturient technik dentystycznych będziesz mógł znaleźć pracę właśnie w tych sektorach. Czekają na ciebie:

 • gabinety stomatologiczne
 • pracownie protetyczne

 

Gdzie zajmować się będziesz projektowaniem, konstruowaniem i zakładaniem protez. Pamiętaj, że swoją karierę możesz rozwijać także z powodzeniem na arenie międzynarodowej lub pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej, która zajmować się będzie świadczeniem usług z zakresu protetyki.

Gdzie studiować na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek techniki dentystyczne w Warszawie

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny

 

Kierunki medyczne w Warszawie

Rozwiń

Komentarze (0)