Techniki dentystyczne - Warszawa

Techniki dentystyczne - Warszawa

Studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Techniki dentystyczne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

Techniki dentystyczne w Warszawie - uczelnie publiczne


23.06.2024

Techniki dentystyczne studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Techniki dentystyczne w Warszawie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie). Studia przygotowują do wykonywania zawodu technika denstystycznego. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii czy protetyki.

Techniki dentystyczne - Warszawa
Studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Opis kierunku

Interesują Cię kierunki medyczne, ale niekoniecznie widzisz się w zawodzie lekarza? Jesteś precyzyjny, dokładny i masz wysoce rozwinięte zdolności manualne? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, to kierunek techniki dentystyczne jest dla ciebie! Studia mają charakter praktyczny. Podczas kształcenia nauczysz się m.in. w jaki sposób wykonać model i odwzorować anatomiczne kształty zębów, a w konsekwencji dowiesz się, jak wykonywać protezy i różnorodne aparaty zębowe. W planie zajęciowym możesz spodziewać się przedmiotów takich jak np.: technika protetyczna, materiałoznawstwo w technice dentystycznej, organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia, technika ortodontyczna czy propedeutyka chirurgii szczękowo-twarzowej. Studenci doskonalą również swoje kompetencje miękkie, które przydadzą się w komunikowaniu się z klientami i otoczeniem.

Jako absolwent kierunku techniki dentystyczne, przede wszystkim będziesz miał możliwość podjęcia pracy w gabinetach stomatologicznych, protetycznych czy ortodontycznych. Wykształcenie daje Ci także podstawy do podjęcia pracy badawczej i laboratoryjnej, związanej z rozwojem tej dziedziny. Niektórzy stomatolodzy decydują się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w ramach pracowni techniczno-dentystycznych. Ci, którzy pragną podążać za nauczycielskim powołaniem, po ukończeniu specjalności w tej dziedzinie, mogą rozpocząć pracę w szkolnictwie.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie rozpocznie się 8 maja 2024 r. i potrwa do 23 sierpnia 2024 r. | Techniki dentystyczne Warszawa - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej).

Gdzie studiować kierunek techniki dentystyczne w Warszawie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku techniki dentystyczne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (Wydział Lekarsko-Stomatologiczny WUM).

Kierunek techniki dentystyczne - uczelnie w Warszawie

Sprawdź 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek techniki dentystyczne w Warszawie

Studia medyczne w Warszawie 2024/2025 na kierunku techniki dentystyczne mają profil ścisły. Oznacza to w praktyce, że dostaną się na nie wyłącznie ci kandydaci, którzy podczas egzaminów maturalnych zdawali przedmioty tożsame z wybranym przez siebie kierunkiem studiów. W wymaganiach rekrutacyjnych jasno podane są bowiem przedmioty takie jak: biologia, język obcy nowożytni, fizyka i astronomia lub sama fizyka oraz chemia. Swoje przygotowania powinieneś zacząć odpowiednio wcześnie, by mieć pewność, że twoje starania odniosą pożądany skutek.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku technika dentystyczna w Warszawie

Studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. 

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnymStudia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Warszawie - kierunek techniki dentystyczne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na studiach na kierunku techniki dentystyczne jest niezwykle rozbudowany. Wymaga on od studentów dużej dyscypliny oraz regularnego uczęszczania na zajęcia. Tylko wtedy studia na tym kierunku zakończą się sukcesem. Podstawę kształcenia dla studentów stanowią oczywiście nauki ścisłe i medyczne, wśród których znajdą się obowiązkowo:

 • anatomia;
 • chemia ogólna;
 • fizjologia.

 

Przyszli technicy dentystyczni muszą rozwijać także swoje umiejętności praktyczne, które ściśle związane są ze zmysłem manualnym. Ważne jest rozwijanie go już od pierwszego semestru kształcenia, ponieważ to on w pracy protetyków ma dominujące znaczenie. W programie nauczania na tym kierunku znalazły się zatem przedmioty takie jak:

 • technologie odlewnicze w technikach dentystycznych;
 • techniki protetyczne;
 • czy nawet modelarstwo i rysunek.

 

Przyszli protetycy poznają także różnego rodzaju techniki, które mogą być przydatne podczas wykonywania ich zawodu. Zapoznają się oni zatem nie tylko z technikami protetycznymi, lecz także ortodontycznymi.

Warto jeszcze raz podkreślić, że wiedza otrzymana przez techników dentystycznych stanowi tylko punkt wyjścia. Oczywiście to niezbędna wartość, liczy się jednak jej umiejętność wykorzystania w praktyce. Praca technika dentystycznego ma bowiem charakter manualny, podczas której wykonywać będzie różnego rodzaju protezy szczękowe.

Technicy dentystyczni wchodzą w nieustanną interakcję ze swoimi klientami oraz pacjentami, którzy marzą, by cieszyć się nieskazitelnym uśmiechem. Oznacza to, że w tej pracy niezwykłą wartość posiadają kompetencje miękkie – umiejętność słuchania, empatia oraz chęć do dzielenia się swoim medycznym doświadczeniem.

Ile trwają studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie

Studia na kierunku Techniki dentystyczne w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Sprawdź

Techniki dentystyczne w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
Jaka praca po technikach dentystycznych

Jaka praca po technikach dentystycznych

Nikogo nie trzeba przekonywać, że dziś na rynku pracy liczą się przede wszystkim te zawody, które mają wymiar praktyczny. Oznacza to, że absolwenci kierunków studiów takich jak techniki dentystyczne nie powinni mieć problemu ze znalezieniem stabilnej pracy, która w pełni odzwierciedlać będzie ich wykształcenie.

Uczelnie w Warszawie kształcą bowiem techników dentystycznych, którzy dzięki swojej wiedzy oraz umiejętnościom będą mogli zaproponować swoim klientom najwyższej jakości protezy, implanty, czy aparaty ortodontyczne. Ukończenie studiów w stolicy Polski to przede wszystkim gwarant rzetelnego wykształcenia, które przekłada się na realne możliwości zatrudnienia.

Technicy dentystyczni po ukończeniu trzyletnich studiów pierwszego stopnia mogą ubiegać się o zatrudnienie w:

 • różnego rodzaju placówkach ochrony zdrowia;
 • publicznych i niepublicznych zakładach stomatologicznych;
 • pracowniach protetycznych i ortodontycznych
 • laboratoriach;
 • przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem materiałów protetycznych i ortodontycznych;
 • placówkach związanych ze zdrowiem publicznym itd.

Osoby, które kończą studia na kierunku techniki dentystyczne, przygotowane są także do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej z zakresu wykonywania oraz napraw różnego rodzaju protez zębowych. Międzynarodowy profil wykształcenia, jaki proponują uczelnie w Warszawie, sprawia, że absolwenci studiów na kierunku techniki dentystyczne mogą swoją karierę rozwijać nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów techniki dentystyczne

Po ukończeniu studiów na kierunku Techniki dentystyczne na absolwentów czeka wiele możliwości zawodowych. Część absolwentów decyduje się na pozostanie na uczelni i kontynuowanie ścieżki naukowej, jednak zdecydowana większość absolwentów podejmuje zatrudnienie m.in. w placówkach ochrony zdrowia, pracowniach protetycznych i ortodontycznych, laboratoriach, przedsiębiorstwach zajmujących się tworzeniem protez, a także w gabinetach stomatologicznych. Absolwenci Techniki dentystycznej najczęściej pracują na stanowisku technika dentystycznego. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne wynagrodzenia?

 

Technik dentystyczny

Absolwenci kierunku studiów Techniki dentystyczne najczęściej pracują na stanowisku technika dentystycznego. Czym się zajmują? Technik dentystyczny odpowiada m.in. za wytwarzanie, a także naprawianie m.in. protez zębowych, aparatów ortodontycznych, implantów oraz koron na podstawie otrzymanych odlewów i wytycznych. Technicy dentystyczni mogą również pracować jako pomoc stomatologów. Mediana zarobków technika dentystycznego wynosi około 4580 zł brutto miesięcznie.

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami. 

Jak wygląda rekrutacja na techniki dentystyczne w Warszawie

Techniki dentystyczne - rekrutacja na uczelniach w Warszawie:

sprawdź rekrutacja na studia w Warszawie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Techniki dentystyczne Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Techniki dentystyczne Warszawa studia stacjonarne

Techniki dentystyczne w Warszawie

Jakie opinie mają studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie?

Jeżeli jesteś osobą bardzo dokładną, która – oprócz uzdolnień plastycznych – uwielbia także nauki ścisłe, to możesz śmiało pomyśleć o studiach na kierunku techniki dentystyczne. O zaletach tego kierunku mówi bardzo wielu jego studentów oraz absolwentów.

Maja, tegoroczna absolwentka studiów na kierunku techniki dentystyczne, przekonuje:

Studia na kierunku techniki dentystyczne dają konkretny fach w ręku. Dla mnie to bardzo ważne, ponieważ nie musiałam się dzięki temu obawiać o swoją zawodową przyszłość. Lubię spokojną pracę, która wymaga dużej precyzji – to bardzo ważne cechy podczas wykonywania tego zawodu. Cieszę się, że wybrałam studia w Warszawie, ponieważ miałam szasnę kształcić się pod okiem najlepszych profesjonalistów, a to tylko umocniło moją pozycję na rynku pracy!

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia