Farmacja studia jednolite magisterskie - Warszawa

Farmacja studia jednolite magisterskie - Warszawa

Farmacja studia jednolite magisterskie - Warszawa

Studia jednolite w Warszawie

farmacja

Odkryj farmację w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Farmacja studia jednolite magisterskie Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Farmacja w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5,5 roku (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Farmacja studia jednolite magisterskie - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek farmacja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Jednostka prowadząca

Farmacja stopień: (Jednolite), czas trwania: 5,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek farmacja w Warszawie?

Studia na kierunku farmacja przeznaczone są dla osób, które zdobędą najlepsze wyniki podczas procedury rekrutacyjnej. Wśród przedmiotów, zdawanych przez ciebie podczas egzaminów maturalnych, powinny znaleźć się obligatoryjnie: biologia, chemia, matematyka, fizyka (lub fizyka i astronomia).

Pamiętaj, że najwięcej korzyści przyniesie ci zdawanie części z wybranych przez siebie przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Farmacja w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FARMACJA?

Zawód farmaceuty od wielu lat cieszy się nie tylko ogromną popularnością, lecz także bardzo dużym zaufaniem społecznym. Statystyki pokazują, że na początku wolimy skorzystać z porad pani magister w aptece niż udać się do lekarza. Dlatego też tak dobrze inwestuje się w wykształcenie farmaceutów – to oni bowiem jako pierwsi stykają się z naszymi dolegliwościami i w miarę możliwości starają się zapewnić nam doraźne środki lecznicze. O tej popularności świadczy obecnie mnogość aptek, które tak chętnie odwiedzane są przez osoby potrzebujące.

Farmacja jako dyscyplina zajmuje się nauką o lekach, a przede wszystkim ich wytwarzaniu oraz badaniu działania, którego skutek ma mieć charakter przede wszystkim leczniczy. Same studia farmaceutyczne również cieszą się bardzo długą tradycją akademicką. W końcu potrzeba wytwarzania środków farmakologicznych i leczenia jest bardzo naturalna. Jeśli i ty chciałbyś zajmować się w przyszłości farmacją, to w kręgu twoich zainteresowań powinny znajdować się przedmioty ścisłe, ponieważ to one tworzą podwaliny współczesnej farmacji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku farmacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku farmacja w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć i pół roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jeśli wybierzesz studia jednolite magisterskie na kierunku farmacja, to czeka cię nauka w trybie stacjonarnym. Musisz mieć bowiem świadomość, że materiał, który będzie przez ciebie opanowany, nie może zostać dostosowany do trybu zaocznego – zbyt wiele w nim przedmiotów praktycznych i ćwiczeń laboratoryjnych. Studia stacjonarne mają wiele zalet, dlatego też cieszą się ogromną popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Pamiętaj, że swoją wiedzę zdobywać będziesz regularnie oraz unikniesz opłat za czesne.

Pamiętaj, że współcześnie zawód farmaceuty cieszy się niezwykle dużym zaufaniem społecznym. Dlatego też osoby, które go wykonują, powinny posiadać rozbudowaną wiedzę z zakresu nauk ścisłych i medycznych. Pierwsze lata nauki mają zatem nauki wstępnej, która stanowić będzie przygotowanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Wśród przedmiotów podstawowych studenci odnajdą zatem:

 • anatomię
 • biofizykę
 • biologię molekularną 

 

Oczywiście największe znaczenie będą mieć jednak przedmioty kierunkowe, które wyposażą przyszłych farmaceutów w specjalistyczną wiedzę z tego zakresu. Wśród wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych znajdą się zatem przedmioty takie jak:

 • chemia leków
 • technologie wytwarzania leków
 • badania komórkowe nad lekiem 
 • farmakognozja

 

Warto przypomnieć, że studia farmaceutyczne powinny rozwijać także kompetencje miękkie studentów, które pozwolą im na podejmowanie aktywnej i mądrej współpracy z klientami aptecznymi.

Ile trwają studia jednolite magisterskie na kierunku farmacja w Warszawie?

Studia na kierunku Farmacja w Warszawie trwają 5,5 roku (studia jednolite).

Kierunki takie jak farmacja to w Polsce studia jednolite magisterskie. Różnią się one odrobinę czasem kształcenia od innych kierunków jednostopniowych. Dlaczego? Jeśli wybierzesz studia farmaceutyczne, to kształcić się będziesz najpierw nieprzerwanie przez pięć lat. Zdobędziesz wtedy wszystkie niezbędne kwalifikacje i przystąpisz do obrony pracy dyplomowej, dzięki której uzyskasz tytuł magistra. To jednak nie koniec – zobligowany będziesz jeszcze do odbycia sześciomiesięcznej praktyki w aptece. Dopiero po tym czasie będziesz mógł rozpocząć aktywności zawodowe, więc łącznie twoja nauka trwać będzie jedenaście semestrów.

 

Gdzie studiować na kierunku farmacja (studia jednolite) w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek farmacja (studia jednolite) w Warszawie

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny

 

Co warto sprawdzić idąc na studia jednolite magisterskie na kierunku farmacja w Warszawie?

Zastanawiasz się, jaki kierunek studiów wybrać i coraz częściej zwracasz się w stronę farmacji? To jeden z tych profili kształcenia, który może przynieść ci satysfakcję, jeśli jesteś fanem nauk ścisłych! Nim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, zobacz, jakie przedmioty zdawać na maturze. Im szybciej sprawdzisz, z czym musisz się zmierzyć, tym łatwiej będzie ci rozpocząć odpowiednie przygotowania.

Sprawdź również, jak wygląda proces rekrutacji na studia farmaceutyczne. Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz na stronie uczelni. Dzięki temu dowiesz się, jakie dokumenty dostarczyć w pierwszej kolejności oraz kiedy dokonać opłaty rekrutacyjne. Pamiętaj, by nie zaniedbać tych elementów – twoja opieszałość może sprawić, że mimo doskonałych wyników nie znajdziesz się na listach osób przyjętych!

Zastanów się również nad jedną ważną kwestą – czy studia na kierunku farmacja są w istocie stworzone dla ciebie? Pamiętaj o tym, że jeśli je wybierasz, przedmioty ścisłe nie mogą być dla ciebie straszne. Musisz liczyć się z tym, że czeka cię kilka lat naprawdę wytężonej nauki. Pomyśl, czy jesteś na to gotowy.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FARMACJA?

Dziś statystyki pokazują, że farmaceuci nie powinni mieć żadnych problemów ze znalezieniem pracy, która zgodna będzie z ich profilem wykształcenia. Wszystkie analizy rynkowe pokazują, że lubujemy się wręcz w kupowaniu leków bez konsultacji lekarskich, dlatego w aptekach wciąż potrzebni są specjaliści, którzy nie tylko studzić będą nasze zapędy. Liczy się także to, by środki lecznice dobrać w sposób bezpieczny.

Studia na kierunku farmacja przygotują cię przede wszystkim do pracy w aptekach. To w nich zajmować się będziesz przede wszystkim sprzedażą leków. Czeka na ciebie także praca w:

 • koncernach farmaceutycznych
 • przemyśle chemicznym

 

Wykwalifikowani farmaceuci znajdą także zatrudnienie we wszelkich ośrodkach badawczych, czy instytucjach naukowych nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej.

Czy warto iść na studia jednolite magisterskie na kierunku farmacja w Warszawie?

Dziś śmiało można stwierdzić, że farmaceuci wielokrotnie cieszą się większym zaufaniem społecznym niż lekarze. Kto z nas bowiem nie skorzystał nigdy z porady pani magister w aptece? Jeśli i ty widzisz się w tej roli, to śmiało możesz wziąć pod uwagę studia na kierunku farmacja. Czy warto jednak je wybrać?

To oczywiście zależy od wielu czynników. Po ukończeniu kształcenia nie powinieneś narzekać raczej na brak różnorodnych ofert pracy – jest to jeden z poważniejszych argumentów, by wybrać właśnie ten kierunek. Pamiętaj, że jako farmaceuta nie musisz pracować wyłącznie w aptece. Możesz znaleźć ciekawą pracę w laboratoriach, ośrodkach badawczych czy firmach farmaceutycznych.

Weź jednak pod uwagę, że kierunek taki jak farmacja nie jest zarezerwowany wyłącznie dla każdego abiturienta szkoły średniej. Jeśli wybierasz ten profil kształcenia, powinno ci towarzyszyć nie tylko wewnętrzne poczucie powołania do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu lecz również łatwość w przyswajaniu wielu skomplikowanych zagadnień ścisłych.

Studia jednolite magisterskie niestacjonarne na kierunku farmacja w Warszawie

Dziś coraz większą popularnością cieszą się studia niestacjonarne. Możesz wybrać je także w przypadku studiów farmaceutycznych. Pamiętaj, że obecnie kształcenie w tej formie nie oznacza wcale, że twoje wykształcenie będzie gorszej jakości. Nic bardziej mylnego.

Studia niestacjonarne, czyli niestacjonarne, zostały stworzone z myślą o osobach, którym zależy na większej elastyczności związanej z nauką. Uczestniczą one w zjazdach naukowych (najczęściej w weekendy) i to w trakcie w ich trwania zdobywają praktyczne umiejętności. Studenci niestacjonarni część materiału teoretycznego muszą opanowywać we własnym zakresie, ale i tak zostanie to zweryfikowane podczas egzaminów.

Jeśli jednak wybierasz studia niestacjonarne na kierunku farmacja, pamiętaj o tym, że będziesz musiał uiszczać opłaty za czesne. Zastanów się w takim razie odpowiednio wcześnie, czy możesz pozwolić sobie na takie rozwiązanie.

Kierunki medyczne w Warszawie

Rozwiń

Komentarze (0)