Farmacja - Warszawa

Farmacja - Warszawa

Studia na kierunku farmacja w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Farmacja stopień: (Jednolite), czas trwania: 5,5 roku
forma: stacjonarne

Farmacja w Warszawie - uczelnie publiczne


23.06.2024

Farmacja studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

 

Farmacja w Warszawie to 5,5-letnie studia (jednolite magisterskie). Stucia przygotowują do wykonywania zawodu farmaceuty. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu farmakologii czy produkcji leków.

Farmacja - Warszawa
Studia na kierunku farmacja w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5,5 roku (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Farmacja to jeden z kierunków, który od wielu lat bije rekordy popularności. Studia w Warszawie pozwolą zdobyć wszechstronną wiedzę przygotowującą do pełnienia odpowiedzialnego zawodu farmaceuty. Studenci poznają zagadnienia z obszaru chemii, biochemii czy nawet psychologii. W toku kształcenia nie może zabraknąć także przedmiotów o charakterze medycznym. W planie zajęciowym możemy spodziewać się przedmiotów takich jak np. leki pochodzenia naturalnego, toksykologia, biotechnologia farmaceutyczna, farmakoterapia z naukową informacją o leku czy ekonomika i zarządzanie w farmacji. 

Ukończenie studiów farmaceutycznych daje absolwentom szeroki wybór rozwoju ścieżki zawodowej. Studia przygotowują do pracy w inspektoratach, ośrodkach badawczych, aptekach czy hurtowniach leków. Farmaceuci mogą podjąć zatrudnieni w firmach farmaceutycznych i zajmować się m.in. produkcją, testowaniem i wdrażaniem leków na rynek farmakologiczny. Niektórzy absolwenci decydują się na pracę w inspekcjach farmaceutycznych, a także w innych urzędach i instytucjach państwowych, które działają w zakresie m.in. ochrony zdrowia oraz kontroli i badania żywności. Ponadto, dobrze odnajdą się w placówkach szerzących poradnictwo i upowszechnianie wiedzy z obszaru nauk farmaceutycznych. 

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku farmacja w Warszawie rozpocznie się 15 marca 2024 r. i potrwa do 30 października 2024 r. | Farmacja Warszawa - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku farmacja w Warszawie można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej). 

Gdzie studiować kierunek farmacja w Warszawie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku farmacja możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz 1 niepublicznej (prywatnej) uczelni wyższej: Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

 

Kierunek farmacja - uczelnie w Warszawie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek farmacja w Warszawie

W procesie rekrutacji na studia w Warszawie na kierunku farmacja w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka. | farmacja Warszawa - przedmioty maturalne

 

Kierunki studiów 2024/2025 w Warszawie takie jak farmacja co roku wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich. Uczelnie w Warszawie dbają jednak o to, by dostawali się na nie wyłącznie najlepsi kandydaci, którzy doskonale poradzą sobie z opanowywaniem rozbudowanej podstawy programowej, obowiązującej na tym kierunku.

Aby znaleźć się na listach osób przyjętych, swoje przygotowania do egzaminów maturalnych musisz zacząć odpowiednio wcześnie. W kręgu twoich zainteresowań powinny znaleźć się przede wszystkim przedmioty ścisłe – chemia oraz biologia. Warto abyś zadbał także o swoją wiedzę z przedmiotów takich jak matematyka oraz fizyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku farmacja w Warszawie

Studia na kierunku farmacja w Warszawie realizowane są w ramach studiów jednolitych magisterskich. Studia jednolite trwają pięć i pół roku i kończą się tytułem magistra. 

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnymStudia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek farmacja:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie stacjonarne jednolite więcej
Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na studiach farmaceutycznych powinien mieć charakter interdyscyplinarny, ponieważ tylko wtedy wiedza studentów będzie kompletna. Farmaceuci wykonują niezwykle odpowiedzialny zawód, ponieważ to oni bardzo często jako pierwsi polecają środki, które łagodzą objawy różnych dolegliwości. Jak mogliby zatem robić to kompetentnie, jeśli nie znaliby chociażby anatomii człowieka oraz różnorodnych patofizjologii?

W programie studiów na kierunku farmacja znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • anatomia
 • biofizyka
 • immunologia
 • czy biologia molekularna

 

Zanim przyszli farmaceuci dowiedzą się, jak dokładnie preparować leki, poznają różne odmiany chemii:

 • ogólną i nieorganiczną
 • analityczną
 • fizyczną
 • organiczną

 

Wszystkie te przedmioty dadzą studentom farmacji gruntowne przygotowanie teoretyczne, które stanowi niezbędną bazę podczas kolejnych, intensywnych lat nauki. Studia w Warszawie na kierunku farmacja obfitują bowiem w zajęcia, które kształcą niezbędne umiejętności podczas wykonywania zawodu farmaceuty. Jeżeli wybierzesz ten kierunek, dowiesz się, jak wygląda proces tworzenia leków, ich preparowania, testowania oraz wdrażania na rynek farmaceutyczny.

 

Nabywane umiejętności

Studia w Warszawie na kierunku farmacja rozpoczniesz na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. To uczelnia z długą historią dydaktyczną, która kształci specjalistów z zakresu nauk medycznych. Warto byś odpowiednio wcześnie prześledził ofertę tego ośrodka akademickiego i zastanowił się, czy w pełni odpowiada ona twoim intelektualnym oczekiwaniom. Przyszli farmaceuci otrzymają bowiem wszechstronne wykształcenie, które pozwoli na dynamiczny rozwój zawodowy.

Studia medyczne mają bardzo rozbudowany program kształcenia, dzięki któremu studenci zdobędą wiedzę z wielu zakresów. W ofertę dydaktyczną wpisane są nie tylko wykłady, lecz przede wszystkim ćwiczenia praktyczne oraz zajęcia laboratoryjne, podczas których przyszli farmaceuci będą uczyć się między innymi tego, jak wyprodukować różnego rodzaju środki farmakologiczne.

Polecane:

Ile trwają studia na kierunku farmacja w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku farmacja w Warszawie

Studia na kierunku Farmacja w Warszawie trwają 5,5 roku (studia jednolite).

Sprawdź

Farmacja w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5,5 roku magister farmacji
Jaka praca po farmacji

Jaka praca po farmacji

Uczelnie w Warszawie pragną wyposażyć swoich studentów w taką wiedzę i umiejętności, które pozwolą na znalezienie stabilnej i satysfakcjonującej pracy. Dziś młodzi ludzie chcą wybierać takie kierunki studiów, dzięki którym będą mieć poczucie, że mogą realizować się w obszarze zgodnym z wykształceniem.

Absolwenci farmacji nie powinni mieć tego typu rozterek, ponieważ w XXI w. przemysł farmaceutyczny nieustannie się rozwija i wciąż na rynku potrzebni są profesjonaliści, którzy wykorzystają swój intelektualny potencjał. Ukończenie studiów farmaceutycznych nadaje na absolwentów farmacji tytuły magistrów. Mogą się oni wtedy ubiegać o zatrudnienie w:

 • aptekach ogólnodostępnych;
 • aptekach szpitalnych;
 • hurtowniach farmaceutycznych;
 • ośrodkach badawczych;
 • instytucjach naukowych;
 • przemyśle farmaceutycznym itd.

Zakres obowiązków, które należą do farmaceutów jest potężny. Mogą oni zajmować się sprzedażą leków w aptekach i obecnie jest to najpopularniejsza forma zawodowego rozwoju. Studia farmaceutyczne przygotowują także do podejmowania wielu innych rozbudowanych aktywności. Absolwenci farmacji mogą z powodzeniem zajmować się produkcją leków, prowadzeniem testów, wdrażaniem produktów na rynek farmakologiczny itd. Możliwości jest bardzo dużo – to, jak potoczy się kariera farmaceutów, zależy od indywidualnych aspiracji absolwentów tego kierunku.

 

Praca po studiach

Nikogo nie trzeba przekonywać, że studia farmaceutyczne wybierane są przez tak wielu absolwentów szkół średnich właśnie przez perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Dziś na dobrą sprawę w każdej aptece możemy spotkać tłumy klientów, a jest to przecież jedna z wielu możliwych ścieżek zawodowego rozwoju. Absolwenci farmacji mogą się realizować w wielu obszarach, które mają ścisły związek z profilem wykształcenia, a nie oznaczają też wyłącznie sprzedaży leków.

Farmaceuci otrzymują gruntowne wykształcenie, które pozwala na pracę w różnorodnych ośrodkach badawczych, instytucjach naukowych, inspektoratach itd. Na absolwentów tego kierunku czeka również szeroko rozumiany przemysł farmaceutyczny, mogą oni zajmować się produkcją leków oraz ich wdrażaniem na rynek. Farmaceuci mogą występować również w roli przedstawicieli handlowych, którzy podejmują twórczą współpracę z innymi reprezentantami obszarów medycznych.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Farmacja?

Będąc absolwentem kierunku studiów Farmacja, po ukończeniu praktyk zawodowych, możesz zacząć poszukiwania swojej pierwszej pracy w zawodzenie. Absolwenci mają przed sobą wiele możliwości zawodowych, niektórzy decydują się na podjęcie pracy m.in. w aptekach ogólnodostępnych, aptekach szpitalnych, ośrodkach badawczych, koncernach farmaceutycznych, instytucjach naukowych, a także w hurtowniach. Część absolwentów decyduje się także na pozostanie na uczelni i kontynuowanie ścieżki naukowej oraz prowadzenie zajęć dla studentów. Do najczęściej obejmowanych stanowisk przez absolwentów farmacji możemy zaliczyć farmaceutę. Czym zajmuje się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?

 

Farmaceuta

Absolwenci kierunku studiów Farmacja najczęściej po ukończeniu studiów i zaliczeniu praktyk zawodowych, obejmują stanowisko farmaceuty. Farmaceuta może pracować m.in. w aptekach i koncernach farmaceutycznych. Czym się zajmują na co dzień? Farmaceuci na co dzień zajmują się np. wydawaniem leków na receptę, a także ich przygotowywaniem, jeśli nie jest to gotowy preparat np. w kapsułkach. Farmaceuci, pracując w aptece, mogą również zajmować się segregacją leków oraz sporządzaniem niezbędnej dokumentacji.

Nieco inaczej wyglądają obowiązki farmaceuty, jeśli pracuje on w koncernie farmaceutycznym. Odpowiada on za badania oraz przygotowywanie leków lub preparatów, które mają dopiero wejść na rynek. Farmaceuta musi sprawdzić, czy są one bezpieczne, a także czy są one skuteczne i jakie mogą wywoływać skutki uboczne. Mediana zarobków farmaceuty wynosi około 5800 zł brutto miesięcznie.

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami. 

Jak wygląda rekrutacja na farmację w Warszawie

Ile kosztują studia na kierunku farmacja w Warszawie

Studia stacjonarne na kierunku farmacja w uczelniach publicznych są bezpłatne. 

Sprawdź

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Farmacja Warszawa studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Farmacja Warszawa studia stacjonarne

Farmacja w Warszawie

Jakie opinie mają studia na kierunku farmacja w Warszawie?

Osoby, które wybierają kierunki studiów takie jak farmacja, oprócz tego, że kochają nauki ścisłe, powinny dostrzegać w sobie jeszcze powołanie do wykonywania tego zawodu.

 

Karolina, studentka czwartego roku, mówi:

 

Farmacja to fascynujący kierunek studiów, choć na początku bywa dość ciężko. Każdy w pewnym momencie ma dość chemii. Warto jednak przeczekać ten krytyczny moment, ponieważ później badania laboratoryjne potrafią sprawiać bardzo dużo satysfakcji. Na co dzień zapominamy o tym, że farmaceuci nie tylko zajmują się sprzedażą leków – to dzięki nim bardzo często okazuje się, że mogą zostać wdrażane nowe, często innowacyjne formy leczenia farmakologicznego. Mogę polecić ten kierunek studiów z czystym sumieniem.

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia