Położnictwo studia II stopnia - Warszawa

Położnictwo studia II stopnia - Warszawa

Dodaj do ulubionych

Położnictwo studia II stopnia (magisterskie) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Położnictwo w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Położnictwo studia II stopnia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek położnictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Jednostka prowadząca

Położnictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Jednostka prowadząca

Położnictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek położnictwo w Warszawie?

Średnia ocena ze studiów, referaty, publikacje naukowe – to te kryteria, które są brane pod uwagę podczas rekrutacji na studia położnicze II stopnia.

Pamiętaj jednak, że ten stopień przeznaczony jest dla osób, które już posiadają tytuł zawodowy licencjata. To obligatoryjny warunek, by w ogóle wziąć udział w kwalifikacjach. Pamiętaj, że na listach osób przyjętych tego kierunku znajdują się wyłącznie najlepsi studenci!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Położnictwo w Warszawie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU POŁOŻNICTWO?

Każda kobieta w ciąży chciałaby mieć pewność, że została otoczona kompleksową opieką, która doda jej otuchy w tracie tych pięknych, ale i trudnych chwil. To jedno z podstawowych zadań, jakie należy do obszaru położnictwa. Ten piękny, długowiekowy zawód związany jest właśnie z opieką nad kobietami ciężarnymi i noworodkami. Warto podkreślić jednak, że współczesne położnictwo ma przede wszystkim charakter medyczny i musi opierać się na bardzo stabilnych podstawach teoretycznych.

Jakie osoby powinny wybierać studia na kierunku położnictwo? Przede wszystkim te, które posiadają predyspozycje do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Można zaliczyć do nich przede wszystkim zespół cech takich jak – empatia, wrażliwość, czy nawet umiejętność działania pod presją czasu. Dodatkowym atutem będzie łatwość nawiązywania kontaktów i budowania trwałych relacji. Wszyscy, którzy chcieliby rozpocząć studia położnicze, powinni także interesować się dyscyplinami ścisłymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku położnictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku położnictwo w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.  
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Dziś większość uczelni w Warszawie ma w swojej ofercie zarówno studia w trybie dziennym, jak i zaocznym. To odpowiedź na wyzwania współczesnego świata, ponieważ dziś młodym ludziom bardzo często zależy na różnorodnych możliwościach rozwoju. Zastanów się zatem, który tryb kształcenia najlepiej odzwierciedli twoje oczekiwania. Studia dzienne, czyli stacjonarne to wciąż najpopularniejsza forma kształcenia – zajęcia odbywają się regularnie w trakcie trwania tygodnia, a studenci (jeśli wybiorą uczelnię państwową) nie muszą opłacać czesnego. Z kolei studia zaoczne (niestacjonarne) to idealna propozycja dla osób, które chciałby kształcić się podczas weekendowych zjazdów naukowych. Wtedy należy pamiętać, że taka forma nauki wiąże się z uiszczaniem opłat.

Studia II stopnia na kierunku położnictwo mają charakter uzupełniający. Dlatego też do ich rozpoczęcia niezbędne jest posiadanie co najmniej tytułu zawodowego licencjata. Program kształcenia na studiach położniczych możemy podzielić na kilka podstawowych bloków zajęciowych, które obejmują ogóle nauki medyczne, społeczne oraz nauki w zakresie podstawowej i specjalistycznej opieki położniczej. Wśród przedmiotów odnajdziesz przykładowo:

 • komunikację położnej z pacjentem
 • intensywny nadzór położniczy
 • prawo medyczne

 

Studenci bazować będą na wiedzy, którą wynieśli z pierwszego etapu kształcenia.

Osoby, które zdecydowały się na studia magisterskie na kierunku położnictwo, otrzymają także gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania. Pozwoli ona na aktywne kierowanie personelem medycznym. Kształcenie II stopnia to także czas na dodatkowy rozwój kompetencji miękkich, stanowią one bowiem podstawę pracy każdej współczesnej położnej. Na studentów tego kierunku czekają także niezwykle ważne praktyki szpitalne – pozwolą one przekuć wiedzę teoretyczną w praktyczne umiejętności prowadzenia porodu.

Ile trwają studia II stopnia na kierunku położnictwo w Warszawie?

Studia na kierunku Położnictwo w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia na kierunku położnictwo dzielą się na dwa komplementarne stopnie kształcenia. Podczas pierwszego z nich zdobędziesz absolutnie najważniejsze podstawy, które powinieneś rozwijać podczas dalszych etapów edukacji. Studia II stopnia stanowią kolejny z nich. Trwają one dwa lata, czyli cztery semestry. Oprócz poszerzania swoich wiadomości, zajmować się będziesz także przygotowaniami do obrony najważniejszej pracy dyplomowej, czyli pracy magisterskiej.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU POŁOŻNICTWO?

Dziś nieustannie potrzebni są wykwalifikowani pracownicy medyczni. Ten problem nie dotyczy wyłącznie sektora lokalnego, lecz pojawia się także na arenie międzynarodowej. W praktyce oznacza to, że wykwalifikowane położne pracę znajdą nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Uczelnie w Warszawie dodatkowo dbają o to, by kompetencje absolwentów były na jak najwyższym poziomie, co także zostanie docenione przez pracodawców.

Absolwenci położnictwa znajdą pracę przede wszystkim w:

 • klinikach ginekologicznych
 • specjalistycznych oddziałach szpitalnych (ginekologicznych, położniczych, patologii ciąży itd)

 

Położnictwo to jeden z tych nielicznych zawodów, które cieszą się wyjątkowym zaufaniem społecznym. Przyszłe i młode mamy chcą chętnie podejmować współpracę z położnymi, a to wpływa na elitarność tego zawodu. Możesz mieć pewność, że nie będziesz narzekać na brak propozycji zawodowego rozwoju.

Gdzie studiować na kierunku położnictwo (studia II stopnia) w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek położnictwo (studia II stopnia) w Warszawie

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny
 • Mazowiecka Uczelnia Medyczna

 

Kierunki medyczne w Warszawie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK POŁOŻNICTWO

Komentarze (0)