Pielęgniarstwo studia II stopnia - Kraków

Pielęgniarstwo studia II stopnia - Kraków

Pielęgniarstwo studia II stopnia - Kraków

Studia II stopnia w Krakowie

pielęgniarstwo

Odkryj pielęgniarstwo w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Pielęgniarstwo studia II stopnia (magisterskie) Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Pielęgniarstwo w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Pielęgniarstwo studia II stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek pielęgniarstwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Pielęgniarstwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jednostka prowadząca

Pielęgniarstwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek pielęgniarstwo w Krakowie?

Studia II stopnia na kierunku pielęgniarstwo zaadresowane są do osób, które mają już na swoim koncie tytuł licencjata. To on stanowić będzie dla ciebie podstawę kwalifikacji.

Co zostanie wzięte pod uwagę podczas procedury rekrutacyjnej? Przede wszystkim twoja średnia ocena ze studiów I stopnia. Będziesz mógł także pochwalić się publikacjami naukowymi, czy wygłoszonymi referatami na konferencjach – one dodatkowo uatrakcyjnią twoją kandydaturę.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Pielęgniarstwo w Krakowie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO?

 

Kierunki studiów takie jak pielęgniarstwo powinny być wybierane przede wszystkim przez osoby, które czują powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Specjalistom z tego zakresu towarzyszy bowiem nieustanny stres związany z walką o życie i zdrowie pacjentów. Nie każdy będzie w stanie poradzić sobie z tak ogromnymi wzywaniami zawodowymi. Dlatego też nim podejmiesz ostateczną decyzję o rodzaju swojego wykształcenia, przeanalizuj swoje naturalne predyspozycje. Świadomość mocnych cech i indywidualnych zalet pomoże ci podjąć dobry wybór.

Jakie predyspozycje powinna mieć zatem osoba, która zajmuje się pielęgniarstwem? Umiejętność działania pod presją czasu, doskonałe radzenie sobie ze stresem, empatia, otwartość, tolerancja, wrażliwość na ludzkie cierpienie, dobra organizacja pracy, dokładność, czy sumienność – te cechy można by wymieniać w nieskończoność. Stanowią one jednak niezbędne minimum.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku pielęgniarstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia II stopnia na kierunku pielęgniarstwo mają specjalistyczny charakter, dzięki któremu zdobędziesz nowe kompetencje nie tylko z zakresów medycznych. Poznasz także aspekty związane chociażby z zarządzaniem (mogą być one przydatne podczas obejmowania stanowisk kierowniczych). W siatce programowej znajdą się przedmioty, dzięki którym posiadać będziesz zaawansowaną wiedzę oraz nauczysz się, jak organizować i nadzorować opiekę pielęgniarską. Wśród przedmiotów z zakresu opieki specjalistycznej odnajdziesz przykładowo:

 • nowoczesne techniki diagnostyczne
 • pielęgnowanie pacjenta z ranami przewlekłymi
 • opieka pielęgniarska nad chorym psychicznie i jego rodziną

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Pielęgniarstwo w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia magisterskie obejmują dwa lata edukacji, co daje łącznie cztery semestry. Osoby, które chcą się na nich kształcić, znacznie poszerzą swoje kwalifikacje – przede wszystkim pod kątem zarządzania personelem pielęgniarskim i organizacji pracy pielęgniarzy na oddziałach. To niezwykle ważne umiejętności, które także przekładają się na zatrudnienie w przyszłości, ponieważ abiturienci tego kierunku z tytułem magistra mogą ubiegać się o pracę na stanowiskach pielęgniarek lub pielęgniarzy oddziałowych.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO?

Na aktualnym rynku zatrudnienia wciąż widoczne jest ogromne zapotrzebowanie na specjalistów z doskonałym wykształceniem medycznym. Deficyt tej kadry można dostrzec nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej. W praktyce oznacza to, że studia pielęgniarskie w Krakowie staną się dla ciebie gwarantem znalezienia pracy. A przecież dziś każdy młody człowiek chce mieć pewność, że jego wykształcenie pozwoli mu na zatrudnienie w zawodzie.

Kierunki studiów takie jak pielęgniarstwo przygotują cię do pracy w:

 • szpitalach
 • specjalistycznych ośrodkach opieki zdrowotnej
 • pogotowiu ratunkowym
 • laboratoriach
 • domach opieki społecznej
 • sanatoriach

 

Odpowiednio wcześnie zastanów się, gdzie chciałbyś rozwijać swoją karierę zawodową. Pamiętaj jednak, by do swojej pracy podchodzić z pasją i zaangażowaniem – to właśnie dzięki temu nie będzie ci groźne wypalenie zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku pielęgniarstwo (studia II stopnia) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek pielęgniarstwo (studia II stopnia) w Krakowie

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

 

Kierunki medyczne w Krakowie

Rozwiń

Komentarze (0)