Pedagogika studia I stopnia - Lublin

Pedagogika studia I stopnia - Lublin

Studia na kierunku pedagogika w Lublinie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
I stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Pedagogika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Lubelska Akademia WSEI

Lubelska Akademia WSEI

Pedagogika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)

Pedagogika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika

Uczelnie, gdzie pedagogika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Pedagogika resocjalizacyjna stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika resocjalizacyjna

03.08.2023

Pedagogika studia I stopnia Lublin 2023 | woj. lubelskie

Pedagogika w Lublinie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie). Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Pedagogika studia I stopnia - Lublin
Studia na kierunku pedagogika w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Pedagogika to interdyscyplinarny kierunek studiów, który zawiera elementy nauk społecznych, socjologicznych a nawet biologicznych. Studenci tego kierunku uczą się działań opiekuńczych, resocjalizacyjnych oraz zdobywają umiejętność prowadzenia zajęć dydaktycznych. Studia mają charakter teoretyczny, ale zawierają liczne warsztaty, które pozwolą na rozwinięcie zdolności prowadzenia negocjacji, czy rozwiązywania sporów.

Studia przygotowują do podjęcia pracy w zawodach takich jak pedagog szkolny, animator kultury, czy doradca zawodowy. Absolwenci pedagogiki mają szerokie możliwości rozwoju zawodowego i umiejętność pracy z ludźmi w różnym wieku. Specjaliści nauk pedagogicznych poszukiwani są w świetlicach terapeutycznych, ośrodkach pomocy społecznej, placówkach wychowawczych oraz urzędach pracy.
 

Uczelnie
W Lublinie pedagogikę (studia I stopnia) możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Lubelskiej Akademii WSEI, Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek pedagogika

W procesie rekrutacji na studia na kierunku pedagogika najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • język polski
  • język obcy
  • inny dowolny przedmiot

 

Aby dostać się na wybrane kierunki studiów w Lulinie, należy sprostać odgórnym wymaganiom rekrutacyjnym, które najczęściej pokrywają się z charakterem przyszłego kształcenia. Jako że pedagogika jest nauką społeczną, przedmiotami odgrywającymi szczególną rolę będą: matematyka, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie oraz filozofia.

Pamiętaj o sprawdzeniu bieżących postanowień kwalifikacyjnych poprzez zgłębienie regulaminu kształcenia, znajdującego się na stronie internetowej danej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA?

 

Zdawać by się mogło, że w spektrum zainteresowania pedagogiki jako jednej z najważniejszych nauk z pogranicza dziedzin społecznych i humanistycznych, znajdują się wyłącznie dzieci i młodzież. Nic bardziej mylnego – pedagogika zajmuje się głównie szeroko rozumianym wychowaniem, czyli procesem dotyczącym ludzi w każdym wieku. Popularność pedagogiki sprawia, że chętnych do podjęcia kształcenia nie brakuje – zazwyczaj każdego roku liczba chętnych znacznie przekracza liczbę dostępnych miejsc, oferowanych przez daną uczelnię. Nie ulega wątpliwości, że jedynie kandydaci o określonych predyspozycjach będą mieli duże szanse na odniesienie sukcesu zarówno podczas kształcenia, jak i w przyszłym życiu zawodowym.

Zatem nim postanowisz zgłosić swoją kandydaturę na pedagogikę, zastanów się nad następującymi kwestiami:

  • Twoja empatia jest doceniana przez ludzi wokół?
  • Lubisz analizować przyczyny ludzkich zachowań, a psychika i emocjonalność interesują cię szczególnie bardzo?
  • Chciałbyś związać najbliższą przyszłość z udzielaniem fachowej pomocy resocjalizacyjnej lub kształceniem młodych pokoleń?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie lub przynajmniej większość powyższych pytań, to najprawdopodobniej studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika w Lublinie okażą się najlepszym z możliwych wyborów!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku pedagogika możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pedagogika w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

O popularności pedagogiki świadczą liczne oferty edukacyjne dotyczące tego kierunku, jakie są prezentowane przez wybrane uczelnie w Lublinie. Każda z nich oferuje własny, optymalnie zaprojektowany program kształcenia, jednak pewne podstawy zarówno teoretyczne, jak i praktyczne powinny zostać niezmienne. Jako student pedagogiki:

  • zyskasz cenną wiedzę psychologiczną, odnoszącą się głównie do zmian rozwojowych na każdym z etapów życia
  • zgłębisz wiedzę socjologiczną, dzięki której zrozumiesz zależności zachodzące pomiędzy członkami danych grup społecznych i wzajemne relacje pomiędzy społeczeństwami
  • dowiesz się w jaki sposób wdrażać postępowanie resocjalizacyjne, aby odniosło oczekiwane rezultaty 
  • pogłębisz niezwykle przydatne kompetencje interpersonalne, żeby być w stanie zrozumieć sytuację przyszłych podopiecznych

 

W zależności od tego, na jaką specjalność zdecydujesz się na dalszych etapach kształcenia, twoja nauka będzie ukierunkowana na konkretny tor.

Uczelnie w Lublinie - kierunek pedagogika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Nauk Społecznych KUL) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Szkoła Doktorska KUL) stacjonarne więcej
Lubelska Akademia WSEI (Wydział Nauk o Człowieku) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia I stopnia na kierunku pedagogika w Lublinie?

Studia na kierunku Pedagogika w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pedagogiczne pierwszego stopnia to doskonała propozycja dla miłośników nauk społecznych, którzy dopiero wkraczają na drogę szkolnictwa wyższego. Twoja przygoda z lubelską pedagogiką potrwa trzy lata, jeżeli terminowo uporasz się z wszelkimi zaliczeniami. Po ukończeniu sześciu semestrów, wypełnionych przedmiotami kierunkowymi, staniesz przed obroną pracy dyplomowej z tytułem licencjata. Zyskasz wówczas uprawnienia zawodowe i będziesz mógł rozpocząć swoją zawodową przygodę w wybranej placówce. Chcąc kontynuować kształcenie, wybierzesz studia drugiego stopnia.

Pedagogika w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PEDAGOGIKA?

Jakie możliwości zawodowe zaoferują ci studia w Lublinie na kierunku pedagogika? Absolwenci mogą pomyśleć o związaniu swojej przyszłości z placówkami oświatowymi, jak na przykład szkoły, świetlice środowiskowe, czy uczelnie wyższe. Jednostki związane z:

  • resocjalizacją
  • więziennictwem
  • doradztwem zawodowym
  • poradnictwem pracy
  • instytucje profilaktyki społecznej

 

Staną przed tobą otworem.

Jak sam widzisz, wachlarz możliwości zawodowych jest na tyle szeroki, że absolwenci zdołają dopasować swoje zainteresowania do przyszłej pracy.

Gdzie studiować na kierunku pedagogika (studia I stopnia) w Lublinie?

Kierunek pedagogika (studia I stopnia) - uczelnie w Lublinie

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)

 

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku pedagogika w Lublinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Aktualności rekrutacyjne

komentarze (0)