Nowe media
Łódź
Pokaż
Specjalności na kierunku komunikacja medialna i społeczna
Studia na kierunku Nowe media to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku nowe media | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku nowe media możesz podjąć na 4 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | nowe media - uczelnie >
Przy rekrutacji na kierunek nowe media na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: Na pierwszy rok studiów zostają przyjęte osoby, które osobiście dostarczą komplet wymaganych dokumentów w trakcie trwania naboru. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku nowe media: podstawowe pojęcia nowych mediów, historia mediów, estetyka nowych mediów, wprowadzenie do cyberkultury, publikowanie w Internecie.
Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić jako absolwent tego kierunku?
Twoją przygodę z dziennikarstwem można podzielić roboczo na trzy ścieżki nauczania: zgłębianie teorii dziennikarstwa i medioznawstwo, nauczanie praktyczne (oparte na warsztatach z dziennikarstwa i zarządzaniu mediami) oraz kształtowanie autorskich postaw w tworzeniu nowoczesnych form dziennikarstwa.
Po ukończeniu studiów będziesz więc mógł nazywać się teoretykiem, praktykiem i innowatorem w dziedzinie Nowych Mediów. Co to oznacza w praktyce? Weźmiesz udział w zajęciach które przygotują Cię do pracy z tekstem, poznasz podstawowe gatunki dziennikarskie, dowiesz się z jakich źródeł korzystać w pracy dziennikarza i jak pogodzić ją z wrośniętym w ten zawód kodeksem etyki.
Poznasz podstawy ogólnych nauk humanistycznych, takich jak socjologia, filozofia, antropologia kultury oraz psychologia. Opanujesz podstawy marketingu i public relations, nauczysz się jakie mechanizmy stoją za umiejętnie prowadzonymi negocjacjami i mediacjami, przyjrzysz się współczesnym systemom politycznym i kondycji integracji europejskiej.
Twoje kompetencje będą opierać się z jednej strony na warsztacie dziennikarskim, z drugiej zaś na dostrzeganiu i krytycznym interpretowaniu procesów społecznych, politycznych i kulturowych zachodzących w dookolnej rzeczywistości.
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Środki masowego przekazu nie znoszą próżni – czas antenowy, łam w gazecie i okno przeglądarki trzeba wypełnić treścią, by media mogły realizować swoje zadania: dostarczać informacje kształtować opinie, nieść rozrywkę.
Ekspansywny i dynamiczny charakter radia, telewizji, prasy i Internetu znajduje także swoje odzwierciedlenie w tym, jak każde z nich adaptuje się do zmieniającego się świata, który dziś nie istnieje już bez nowych technologii.
Ze względu na to, że żyjemy w wirze tych zmian, z trudem przychodzi nam wciąż sformułowanie kompletnej definicji Nowych Mediów. Najprościej jednak nazwać je takimi środkami przekazu, które korzystają z nowoczesnych technologicznie metod zarządzania komunikatem medialnego.
Studia na kierunku Nowe media możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Jeśli lubisz być na bieżąco z tym, co dzieje się w kraju i na świecie, masz głowę pełną pomysłów na to jak tworzyć kreatywne i funkcjonalne rozwiązania wspierające nowoczesne dziennikarstwo, Twoje zdanie wypowiadane w towarzystwie zawsze zyskuje status ważnej i niebanalnej opinii, zależy Ci na tym, by zdobywać wiedzę w sposób praktyczny, biorąc udział w wielu różnorodnych zajęciach o charakterze warsztatowym, studia na kierunku nowe media mogą okazać się tym, czego szukasz.
3. Gdzie studiować Nowe media
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Nowe media:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Praca po studiach
Jakie perspektywy zawodowe będziesz mógł brać pod uwagę, kiedy ukończysz studia na kierunku nowe media? Jeśli bliżej Ci będzie do kariery rzetelnego i poczytnego opiniotwórcy, działającego niezależnie lub z ramienia prasy, radia czy telewizji, zainwestuj w rozwój warsztatu i języka, dużo czytaj i rozmawiaj z ludźmi, by zapracować sobie na miano rozpoznawalnego dziennikarza – studia przygotują Ci ku temu niezbędny grunt.
Możesz także podjąć decyzję o związaniu swojej zawodowej drogi z instytucjami kultury, agencjami prasowymi, domami mediowymi, organizacjami, które by skutecznie działać muszą utrzymywać kontakt z mediami. Z powodzeniem sprawdzisz się także w roli rzecznika prasowego, specjalisty do spraw public relations oraz redaktora (telewizyjnego, radiowego, prasowego), pracownika wydawnictwa czy też specjalisty w zakresie świadczenia nowoczesnych usług internetowych.
Absolwent kierunku nowe media znajdzie zatrudnienie w/jako:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Nowe media
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia