Automatyka i robotyka studia II stopnia Szczecin

Automatyka i robotyka studia II stopnia Szczecin

Automatyka i robotyka studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie

automatyka i robotyka

Odkryj automatykę i robotykę w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Automatyka i robotyka studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku automatyka i robotyka w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Automatyka i robotyka studia II stopnia Szczecin

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek automatyka i robotyka w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku automatyka robotyka będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów inżynierskich.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Automatyka i robotyka studia w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku automatyka i robotyka w Szczecinie?

Automatyka to nauka techniczna zajmująca się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi. Współcześnie, w dobie automatyzacji i robotyzacji przemysłu i zastępowaniu pracy ludzkiej nowoczesnymi maszynami, specjaliści do spraw projektowania i wytwarzania urządzeń technologicznych mogą liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych ofert zawodowych. Jeżeli ty także chciałby związać swoją przyszłość z tą branżą to kierunek automatyka i robotyka w Szczecinie będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

Osoby, które zdecydują się aplikować na powyższe studia techniczne będą musiały spełnić kilka istotnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii będzie wszechstronne zainteresowanie naukami matematycznymi i technicznymi oraz chęć dalszego rozwoju w tym kierunku. Jeżeli dodatkowo orientujesz się w tematyce związanej z nowoczesnymi technologiami, to koniecznie aplikuj na kierunek automatyka i robotyka w Szczecinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku automatyka i robotyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku automatyka i robotyka w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku automatyka i robotyka w Szczecinie będziesz miał okazję uczęszczać na wele ciekawych i rozwijających zajęć i wykładów. W planie znajdą się między innymi nastepujące przedmioty:

 • adaptacyjne układy sterowania
 • przetwarzanie sygnałów
 • systemy pomiarowe
 • sterowanie predykcyjne

Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których pełną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. W czasie studiów nauczysz się korzystać z nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych, które pomogą Ci w sterowaniu procesami przemysłowymi. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób projektować układy sterowania oraz nadzorować procesy technologiczne. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Automatyka i robotyka w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku automatyka i robotyka trwają półtora roku, czyli trzy semestry. Po zakończeniu nauki i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Studia w Szczecinie kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych nauk, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, niekiedy wymagającym rynku pracy. Po ukończeniu kierunku automatyka i robotyka nie będziesz miał problemu ze znalezieniem perspektywicznego zatrudnienia.

Przede wszystkim, znajdziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem i wytwarzaniem maszyn i urządzeń przemysłowych. Co więcej, idealnie odnajdziesz się w zawodzie technologa i konstruktora. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz zatrudniając się w biurach projektowych i wykonawczych.

Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w branży metalurgicznej, elektrotechnicznej lub związanie swojej przyszłości z firmami doradczymi i konsultingowymi. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i tym samym rozpoczęcie kariery naukowej.

Gdzie studiować na kierunku automatyka i robotyka (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek automatyka i robotyka (studia II stopnia) w Szczecinie

 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Kierunki inżynierskie i techniczne w Szczecinie

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)