Mechanika i budowa maszyn - Zielona Góra

Mechanika i budowa maszyn - Zielona Góra

Mechanika i budowa maszyn studia - Zielona Góra

Mechanika i budowa maszyn to dziedzina, na którą składają się zasady: budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Do tego należy dodać jeszcze znajomość zasad mechaniki oraz projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych. Czy mamy już pełny opis i pełny zakres tematyczny kierunku? Tak. Ale tylko trochę. 
Kierunek Mechanika i budowa maszyn w Zielonej Górze zakłada zaznajomienie studentów z budową maszyn, nowoczesnymi metodami komputerowo wspomaganego projektowania i wytwarzania, technologii procesów obróbki oraz eksploatacji maszyn. Ponadto, studenci poznają zagadnienia z obszaru makro- i mikroekonomii, organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem oraz techniki informatyczne. 
Kierunek Mechanika i budowa maszyn w Zielonej Górze to rozwijająca się dyscyplina, stąd zainteresowani nią przyszli inżynierowie otrzymują ciekawy wybór specjalności. Automatyzacja i organizacja procesów produkcyjnych, Eksploatacja maszyn, Konstrukcja i eksploatacja pojazdów, Konstrukcyjno- menedżerska, Mechatronika i Technologia maszyn czekają.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ZIELONEJ GÓRZE JEST KIERUNEK MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Zielonogórski

Uniwersytet Zielonogórski

Uniwersytet Zielonogórski

Kierunek mechanika i budowa maszyn możesz studiować na:

Wydział Mechaniczny UZ

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Zielonej Górze?

Jak wygląda rekrutacja na Mechanikę i budowę maszyn w Zielonej Górze? Jest nią konkurs świadectw, w którym najważniejszymi, branymi pod uwagę przedmiotami są: matematyka, fizyka oraz język obcy nowożytny. Warto jednak upewnić się w kryteriach, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni, czy wydziału. Wymagania na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Zielonej Górze są niemałe, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: elementy inżynierii powierzchni, sterowanie właściwościami eksploatacyjnymi, eksploatacja i programowanie obrabiarek CNC, mechanika techniczna, rysunek techniczny, elektrotechnika pojazdowa, komputerowe wspomaganie wytwarzania.

 

Jaka praca po studiach na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Zielonej Górze?

Jaką pracę możemy znaleźć kończąc studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Zielonej Górze? Absolwenci znajdą zatrudnienie w jednostkach badawczych, jednostkach projektowo- konstrukcyjnych, jednostkach technologicznych, przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego, jednostkach odbioru technicznego.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Zielonej Górze?

Przed rozpoczęciem kształcenia, każdy świeżo upieczony student ciekawy jest jak będą wyglądały jego studia, a także zadaje sobie pytania czy wybrał odpowiedni kierunek, uczelnię, a nawet miasto, w którym będzie zdobywał wiedzę przez najbliższe lata. Jakie ma kierunek Mechanika i budowa maszyn w Zielonej Górze opinie? Adam, student Mechaniki i budowy maszyn mówi:
„Wiadomo, że wybrałem Mechanikę i budowę maszyn bo był to dla mnie priorytetowy kierunek studiów. Ale Zieloną Górę wybrałem nie tylko z powodów edukacyjnych, ale i uczuciowych. Czyli teraz mam wszystko. Wspaniałą dziewczynę i świetne wykształcenie. W Zielonej Górze wszystko jest możliwe.”
 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE W ZIELONEJ GÓRZE

energetyka
grafika
Rozwiń

Komentarze (0)