Finanse i rachunkowość - Łódź

Finanse i rachunkowość - Łódź

Finanse i rachunkowość - Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

finanse i rachunkowość 

Odkryj finanse i rachunkowość w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Finanse i rachunkowość studia Łódź | woj. łódzkie

Dla kogo ten kierunek

Czy wiedziałeś, że w przeszłości ludzie nie posiadali pieniędzy, a za wszelkie usługi płacono produktami rolnymi lub posiadanymi zwierzętami? Biorąc pod uwagę konieczność uczęszczania na lekcje historii, prawdopodobnie jesteś tego świadom. Bardzo powszechny był równiez handel wymienny, polegający głównie na obrocie roślinnością oraz przedmiotami codziennego użytku.

Obecny stan rzeczy znacznie odbiega od tego, który obowiązywał wieki temu. Mimo faktu, że idea jest podobna – każdy dąży do względnej sprawiedliwości w procesie handlu, to głównym przedmiotem zainteresowania stały się pieniądze, których wartość nadana przez społeczeństwo często przewyższa honor i moralność człowieka. Jednak niezależnie od negatywnych konsenwencji wynikających z nierozsądnej pogoni za pieniądzem, należy przyznać, że współczesny świat nie mógłby istnieć bez tych wartościowych banknotów i monet.

W dużym skrócie i z lekkim przekąsem można powiedzieć, iż studia w Łodzi na kierunku Finanse i rachunkowość skierowane są do osób, które lubią pieniądze. Nic w tym złego, zwłaszcza że motorem napędowym współczesnej gospodarki, wszystkich gałęzi przemysłu, a często także motywacją większości ludzkich działań są właśnie pieniądze.

 

Program studiów i gdzie studiować

Studia te dają szeroką wiedzę na temat tego, jak z nimi postępować zarówno w przyszłym życiu zawodowym, jak i tym codziennym, gdzie rozsądek w gospodarowaniu zasobami finansowymi jest kluczowy między innymi w procesie oszczędzania.

Wybór przyszłych studiów, a co za tym idzie, także drogi zawodowej, jest niezwykle trudny biorąc pod uwagę bardzo młody wiek i niezdecydowanie przyszłych maturzystów. Wielu z nich chciałoby podjąć pracę gwarantującą znaczne przychody i uczestniczyć w procesie ciągłego samorozroju. Jednym z kierunków studiów w Łodzi oferujących wszystkie te możliwości są Finanse i rachunkowość, oferowane przez kilka łódzkich uczelni. Od zawsze fascynował cię świat obrotu pieniędzmi?

Rozsądne dysponowanie posiadanymi pieniędzmi zawsze umożliwia ci odłożenie znacznej ich sumy? Matematyka jest jednym z twoich ulubionych przedmiotów, a liczenie banknotów daje ci wiele przyjemności? Chciałbyś związać swoją przyszłość z niezwykle dobrze prosperującym kierunkiem studiów? Twierdząca odpowiedź przynajmniej na jedno pytanie może być początkiem świetnej przygody ze studiami na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Uniwersytet Łódzki

     Uniwersytet Łódzki

     Uniwersytet Łódzki

     Kierunek finanse i rachunkowość możesz studiować na:

     Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

     Jakie wymagania na kierunek Finanse i rachunkowość w Łodzi?

     Jak wygląda rekrutacja na kierunek Finanse i rachunkowość w Łodzi? Wiele zależy od wybranej uczelni, jednak w większości obowiązuje konkurs świadectw. Jakie przedmioty brane są pod uwagę? W pierwszej kolejności matematyka i język obcy.

     Wymagania na Finanse i rachunkowość w Łodzi to przede wszystkim znajomość liczb, ale istotną rolę odgrywają zainteresowania ekonomią, czy gospodarką, gdyż w toku nauki realizowane są takie przedmioty jak: rynki finansowe, zarządzanie płynnością finansową, makroekonomia, bankowość, finanse instytucji finansowych, czy analiza biznesowa w zarządzaniu.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     Harmonogram rekrutacji +

     Każda osoba, która chce rozpocząć studia wyższe, powinna bardzo dobrze zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Zaczyna się ona jeszcze przed egzaminami maturalnymi i uczniowie szkół średnich mogą rejestrować swoje zgłoszenia na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Warto jednak pamiętać, że nie liczy się kolejność zgłoszeń, lecz liczba punktów, jakie przyszli studenci otrzymają po przeliczeniu. To od nich zależy, czy absolwenci szkół średnich znajdą się na listach osób przyjętych na studia.

     Na ogół przyszli studenci dowiadują się o tym, czy zostali przyjęci na studia, jeszcze w lipcu, tuż po ogłoszeniu wyników matur. I jest to tak zwany pierwszy etap rekrutacji. Osoby, które dostały się na studia, składają odpowiednie dokumenty i mogą szczęśliwie oczekiwać na październik. Nie wszyscy chętni dostają się na wymarzony kierunek w pierwszym terminie. Studia w Łodzi na kierunku finanse i rachunkowość są bardzo prestiżowe, co przekłada się na ograniczoną liczbę miejsc.

     Jeżeli nie dostałeś się jednak na studia w pierwszym terminie, to nic straconego. Uczelnie w Łodzi przygotowują na ogół jeszcze dodatkowy etap rekrutacji na przełomie sierpnia i oraz września. Wtedy szansę na dostanie się na wymarzone studia ma dodatkowa pula osób.

     Dokumenty rekrutacyjne +

     To, że dostałeś się na wymarzone studia na kierunku finanse i rachunkowość, nie oznacza, że możesz spocząć na laurach. Pamiętaj, że teraz przed tobą bardzo intensywny czas, związany z kwestiami formalnymi. Musisz bowiem dostarczyć do dziekanatu wybranej uczelni zestaw podstawowych dokumentów. To niezwykle ważne, więc nie zaniedbaj tego. Osoby, które zbagatelizują tę kwestię, zostają automatycznie skreślane z list przyjętych na studia. Jeżeli taka sytuacja będzie mieć miejsce, to nie pozostanie ci nic innego, jak wzięcie udziału w ponownym procesie rekrutacji, który odbywa się na przełomie sierpnia i września.

     • świadectwo maturalne polskiego systemu oświaty;
     • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza system oświaty (jeżeli takie posiadasz);
     • aktualna fotografia;
     • różnego rodzaju umowy;
     • potwierdzenie opłat rekrutacyjnych.

     Każda z uczelni dowolnie ustala trzon takich dokumentów, więc musisz szczegółowo zorientować się, które z nich dostarczyć w pierwszej kolejności. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

     Opłaty rekrutacyjne +

     Uiszczenie opłaty rekrutacyjnej to warunek niezbędny do tego, by móc kandydować na studia. Poszczególne uczelnie w Łodzi dowolnie ustalają taką opłatę rekrutacyjną, waha się ona na ogół w granicy od 85 do 100 zł. Studia na kierunku finanse i rachunkowość również objęte są taką obligatoryjną opłatą rekrutacyjną. Możesz jej dokonać przy pomocy płatności elektronicznych, za pośrednictwem poczty lub przelewu bankowego. Pamiętaj, by podczas składania dokumentów na studia nie zapomnieć o dostarczeniu potwierdzenia takiego przelewu. Możesz otrzymać je w placówce banku, poczty lub wygenerować za pośrednictwem platformy internetowej banku.

     Przedmioty kwalifikacyjne +

     Studia na kierunku finanse i rachunkowość nie należą do najłatwiejszych. Na ogół wybierają je wielbiciele nauk ścisłych, którym zależy na otrzymaniu konkretnego zawodu. Należy pamiętać, że uczelnie w Łodzi cieszą się dużą popularnością i wielu absolwentów szkół średnich to właśnie na nich chce rozpocząć swoją karierę. Drogę do tego otworzą tylko doskonałe wyniki, otrzymane podczas egzaminów dojrzałości. Przedmioty, które powinieneś zdawać na maturze, jeżeli myślisz o studiach na kierunku finanse i rachunkowość to przede wszystkim matematyka, język obcy nowożytni oraz bardzo często – WOS.

     Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

     Wyniki maturalne, które uzyskają kandydaci na studia wyższe, to dopiero początek na drodze rekrutacyjnej. Otóż każda z uczelni ustala swój indywidualny przelicznik punktów maturalnych. Uwzględniane są w nim przede wszystkim przedmioty, które zdawane były przez kandydatów oraz poziom. Maturzyści mają do wyboru dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Poziom rozszerzony zawsze punktowany jest dużo wyżej, dlatego to osoby, które zdawały wybrane przez siebie przedmioty na poziomie rozszerzonym, mają szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych.

     Olimpiady oraz konkursy +

     Kandydaci na studia wyższe otrzymują także ciekawą możliwość wzięcia udziału w wybranej olimpiadzie przedmiotowej. To oczywiście propozycja wyłącznie dla ambitnych osób, jest jednak o co walczyć. Laureaci oraz finaliści tych prestiżowych konkursów znajdują się na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Te prestiżowe konkursy organizowane są dla uczniów szkół średnich i mają kilka etapów. Na liście olimpiad znajdują się również mniej typowe konkursy, które sprawdzają wiedzę z już bardzo wąskich dziedzin, na przykład ekonomicznych W przypadku studiów na kierunku finanse i rachunkowość możesz rozważyć olimpiady takie jak:

     • Olimpiada Statystyczna;
     • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej;
     • Olimpiada Matematyczna;
     • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej.

     Jak wyglądają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi?

     Studia ekonomiczne z Finansów i rachunkowości w Łodzi to dziedzina gdzie wiedza teoretyczna jest bardzo ważna, gdyż wykorzystywana jest do kreatywnych i przedsiębiorczych działań, jednak to dzięki umiejętnościom praktycznym absolwent ma możliwość, aby stać się cennym pracownikiem współczesnego rynku pracy – studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi dają gwarancję uposażenia studentów w oba rodzaje kompetencji.

     Siatka studiów kierunku Finanse i rachunkowość na wszystkich łódzkich uczelniach zakłada nabycie umiejętności w obszarze zarządzania finansami przedsiębiorstw, co nie tylko umożliwi absolwentom podjęcie dobrze płatnej pracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach, ale również pozwoli na założenie własnej, dobrze prosperującej działalności, której fundamentem będą szeroko pojęte finanse i rachunkowość.

      

     Czego nauczysz się podczas studiów

     Znajomość instrumentów i rynków finansowych pozwoli studentom doskonale odnaleźć się w kanonie nauk z obszaru zainteresowania studiów, tym samym zwiększając samoświadomość i pewność co do obrania przyszłej drogi zawodowej. Przedmioty z rachunkowości podmiotów gospodarczych oraz realizacji operacji bankowych wykształcą w przyszłym absolwencie kompetencje przydatne w pracy dla różnych przedsiębiorstw działających na rynku światowym, a także w perspektywie prowadzenia własnej firmy.

     Nauka na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi będzie obejmowała również zajęcia warsztatowe oparte na pracy w grupie, co jako przyszłego studenta nauczy cię efektywnej współpracy i poszerzania sieci kontaktów biznesowych, tak ważnych w obecnych czasach.

     Ocena ryzyka finansowego, rozliczanie zobowiązań podatkowych, prowadzenie ksiąg rachunkowych – czytając te słowa, nie mając o nich najmniejszej wiedzy – zdają się one trudne, ciężkie i egzotyczne dla przeciętnego zjadacza chleba. Dla prawdziwych pasjonatów studiujących Finanse i rachunkowość w Łodzi to miła codzienność.

      

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ ŁÓDŹ STUDIA STACJONARNE

     FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ ŁÓDŹ STUDIA ZAOCZNE

      

     finanse i rachunkowość studia w Łodzi

      

     Ile trwają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi?

     Ponieważ studia na kierunku Finanse i rachunkowość nie są studiami jednolitymi magisterskimi, można powiedzieć, że dzielą się one na dwa etapy. Pierwszy z nich to trwające 3 lata, a więc 6 semestrów studia I stopnia, których absolwent może pochwalić się tytułem licencjata i jest gotowy do podjęcia pracy zawodowej w obszarze swojego kształcenia.

     Dla głodnych zdobywania dalszej wiedzy licencjonowanych finansistów, powstały studia II stopnia, trwające 4 semestry, czyli 2 lata i zwieńczone uzyskaniem przez absolwenta tytułu magistra.

     Prosty rachunek prowadzi więc do tego, że program studiów kończy się po 10 semestrach, a więc 5 nauki i dotyczy to wszystkich łódzkich uczelni, zarówno publicznych, jak i prywatnych.

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na poszczególnych uczelniach:

     FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ ŁÓDŹ STUDIA I STOPNIA

     FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ ŁÓDŹ STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Finanse i rachunkowość w Łodzi?

     Przede wszystkim należy zdecydować co do wyboru łódzkiej uczelni, oferującej wybrany kierunek. Finanse i rachunkowość można zagłębiać między innymi na Uniwersytecie Łódzkim, Społecznej Akademii Nauk oraz Szkole Wyższej Ekonomii i Zarządzania. W związku z tym, że dwie ostatnie są uczelniami prywatnymi, podjęcie oferowanych przez nich studiów na kierunku Finanse i rachunkowość będzie wiązało się z opłatami w kwocie ustalonej odgórnie przez każdą z uczelni.

     Studia ekonomiczne w Łodzi na kierunku Finanse i rachunkowość odbywają się w ramach studiów licencjackich, trwających 3,5 roku oraz magisterskich, na których ukończenie studenci będą musieli poświęcić jedynie 1,5 roku. Licencjonowani finansiści są uprawnieni do podejmowania pracy w zawodzie, jednak tytuł magistra gwarantuje zwykle większe pole manewru w wyborze przyszłego zatrudnienia.

      

     Proces rekrtuacji

     Proces aplikacji na studia na kierunku Finanse i rachunkowość na każdej z łódzkich uczelni obejmuje pewne odgórne ustalenia. Kandydaci na studia I stopnia, odbywające się na uczelniach publicznych, wezmą udział w konkursie świadectw maturalnych, na podstawie których zostaną wyłonieni najlepsi

     Absolwenci studiów licencjackich, chcący pogłębiać wiedzę na studiach II stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi, powinni na poważnie podejść do ocen otrzymywanych podczas I stopnia studiów, gdyż to właśnie na ich podstawie będą wybierani przyszli studenci.

     Nie ma większych różnic między dokumentami wymaganymi przez szczególne łódzkie uczelnie w procesie rekrutacji, jednak należy na bieżąco dowiadywać się o zasadach przyjęć, gdyż na przestrzeni lat mogą ulegać zmianie. Najczęściej na biurko komisji rekrutacyjnej należy dostarczyć kserokopię świadectwa maturalnego bądź dyplomu ukończenia studiów I stopnia wraz z oryginałem tych dokumentów, ksero dowodu osobistego oraz fotografię mającą znaleźć się na przyszłej legitymacji studenckiej.

     zasady rekrutacji na studia

      

     finanse i rachunkwość studia Łódź

      

     Jaka praca po studiach na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi?

     Odpowiedź na pytanie o to, jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi, nie jest łatwa. Obszar kreślony przez tematykę studiów otacza swoim obszarem tak wiele różnych gałęzi gospodarki, że możliwości zawodowe przyszłych absolwentów można by wymieniać niemal w nieskończność.

     W związku z niesamowicie dużym wyborem, przed jakim stają wszyscy absolwenci uczelni w Łodzi, istnieje możliwość idealnego dopasowania miejsca i specyfiki pracy do każdej z jednostek, a podjęcie ostatecznej decyzji bywa trudniejsze niż same studia!

     Absolwenci o szerokich kompetencjach interpersonalnych, których kontakt z nawet najbardziej wymagającym klientem nie przyprawia o natychmiastowy zawał, będą mogli postarać się o pracę w bankach i urzędach skarbowych, gdzie posłużą potrzebującym konsultacji w sprawach związanych z wszelkimi kruczkami prawnymi, obejmującymi zagadnienia finansowe. Przed spragnionymi kotaktu z ludźmi otworzy się także możliwość podjęcia pracy w placówkach doradztwa finansowego oraz w firmach leasingowych.

     Najwięksi miłośnicy prawa będą mogli zasilić grono pracowników administracji publicznej, czuwających nad przestrzeganiem przepisów podatkowych i zajmujących się sprawami postępowań sądowych związanych z finansami.

     Możliwość podjęcia pracy w księgowości powinna szczególnie zainteresować absolwentów lubiących metodyczną pracę biurową, którzy są bardzo odporni na znużenie i potrafią skupić uwagę na jednostajnie wykonywanej czynności przez długi czas.

     Jak sam widzisz, wybór, przed którym być może wkrótce będziesz miał okazję stanąć, wcale nie będzie taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Jedno jest pewne – po ukończeniu studiów na kierunku Finanse i rachunkowość na dowolnej łódzkiej uczelni, okres twojego bezrobocia przypadnie jedynie na czas szukania pracy i stawiania się na rozmowy kwalifikacyjne.

      

     Studia na kierunku finanse i rachunkowość Łódź – zaoczne

     W zależności od wybranej uczelni kierunek finanse i rachunkowość w Łodzi możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które realizowane są w trakcie zajęć od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni w Łodzi. Zajęcia w trybie dziennym odbywają się od poniedziałku do piątku.

     dowiedz się więcej na temat kierunku finanse i rachunkowość studia zaoczne w Łodzi

      

     Jakie są ceny studiów na kierunku finanse i rachunkowość w Łodzi?

     Studia niestacjonarne w formie wieczorowej lub zaocznej są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne są zróżnicowane w zależności od realizowanego kierunku studiów i indywidualnie ustalane przez uczelnie w Łodzi. Czesne za rok studiów z zakresu finansów i rachunkowości możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

     Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

     dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku finanse i rachunkowość - ceny w Łodzi

      

      

     Jakie opinie mają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi?

     Przed rozpoczęciem nauki często zadajemy pytania odnośnie wyboru kierunku studiów; zastanawiamy się czy jest dla nas odpowiedni i czy kształcenie w danym mieście będzie nas satysfakcjonowało. Jakie oopinie mają Finanse i rachunkowość w Łodzi?

      

     Paulina, studentka Finansów i rachunkowości mówi:

     Finanse i rachunkowość wymagają wielu różnych umiejętności i wiedzy z różnego zakresu. Dlatego studia są ciekawe i łatwiej potem poruszać się na rynku pracy. Studiuję Finanse i rachunkowość w Łodzi, gdyż w mieście przybywa miejsc, w których będę mogła, jako absolwentka, realizować się zawodowo.”

     KIERUNKI EKONOMICZNE I ADMINISTRACYJNE W ŁODZI

     socjologia
     Rozwiń

     POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

     21 Uczelni w Łodzi

     Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

           # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

      

     Jakie studia ekonomiczne wybrać

     Studia na kierunku finanse i rachunkowość - wszystko co musisz wiedzieć

     Studia ekonomiczne w Łodzi

     Uniwersytet Łódzki kierunki

     Jakie są kierunki ekonomiczne w Łodzi

     Co zdawać na maturze

     Studia na Wydziale Ekonomiczno Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego

     Studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

     Studia w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi

      

     Komentarze (0)