Kosmetologia studia zaoczne Warszawa

Kosmetologia studia zaoczne Warszawa

Kosmetologia studia zaoczne Warszawa

Studia zaoczne w Warszawie

kosmetologia

Odkryj kosmetologię w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Kosmetologia - studia niestacjonarne (zaoczne) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Kosmetologia w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia studia zaoczne Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek kosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Ile kosztują studia na kierunku Kosmetologia w Warszawie

Podanie ogólnych kosztów studiowania Kosmetologii w Warszawie w trybie niestacjonarnym jest niemożliwe, ponieważ każda z uczelni ustanawia własne prawa, których częścią są czesne. Najczęściej możesz opłacić je w ramach kilku rat semestralnych, rocznych lub jednorazowej wpłaty za cały tok kształcenia. Zazwyczaj im mniej rat, tym mniejsza kwota ogólna, jednak wszystkie czynniki są uzależnione od ustaleń uczelnianych, z którymi możesz zapoznać się za pośrednictwem strony internetowej.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Kosmetologia w Warszawie - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia w Warszawie

 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Kosmetologia w Warszawie

Specyfika studiów niestacjonarnych polega na zupełnie odmiennej organizacji kształcenia, niż ta, którą prezentują kierunki w trybie stacjonarnym. Główną motywacją studentów do podjęcia kierunków zaocznych jest chęć wywiązania się ze zobowiązań zawodowych lub innych, pochłaniających znaczne zasoby czasowe od poniedziałku do piątku. Pogodzenie kształcenia i zyskiwania doświadczenia zawodowego jest możliwe, gdyż Kosmetologia odbywa się w weekendy. Zajęcia i wykłady prezentowane są od piątku do niedzieli, w ramach całodziennych zjazdów, których terminarz jest ustalany indywidualnie przez uczelnie i zależy od takich czynników, jak na przykład rozkład świąt i dni ustawowo wolnych w danym miesiącu. Niezależnie od podjętego trybu kształcenia, studenci zyskują kompetencje pozwalające na posługiwanie się mianem specjalisty w swojej dziedzinie.

Mówi się, że nie ma ludzi brzydkich, a są tylko zaniedbani. Trafność tego twierdzenia odzwierciedlają liczne badania psychologiczne, według których osoby schludnie ubrane, dbające o cerę, włosy i całokształt wyglądu zewnętrznego, są odbierane za atrakcyjniejsze, bez względu na posiadaną sylwetkę, czy rysy twarzy. Jako że każdy lubi czuć się dobrze w swoim ciele, a część znajduje potwierdzenie swojej atrakcyjności dopiero w oczach innych, coraz więcej ludzi zaczyna korzystać z usług gabinetów kosmetologicznych.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Studia medyczne na kierunku Kosmetologia zyskują popularność, ze względu na rozpowszechnienie mody na dbanie o swój wizerunek wśród ludzi, w efekcie czego coraz więcej z nich decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług, oferowanych przez gabinety kosmetologiczne. Jednak zanim zaistnieje możliwość rozpoczęcia kariery w tym zawodzie, należy zdobyć wszechstronne wykształcenie, gwarantowane dzięki siatce studiów, w skład której wejdą prawdopodobnie:

 • biologia i genetyka,
 • kosmetologia pielęgnacyjna,
 • podstawy prawa z elementami prawa kosmetycznego,
 • farmakologia,
 • chemia kosmetyczna.

 

2. Dla kogo te studia

Kosmetologia nie jest dla każdego. Nauka ta wymaga od przyszłych absolwentów nie tylko zaangażowania w proces dydaktyczny, które staje się możliwe jedynie wtedy, kiedy osoba wykazuje zainteresowanie prezentowanymi treściami, ale również określonych predyspozycji, umożliwiających współpracę z klientami o różnych cechach osobowości i zmagających się z ewentualnymi problemami dermatologicznymi. Ponadto tryb niestacjonarny nakłada na studentów obowiązek uczestniczenia w całodziennych zjazdach, co wymaga ponadprzeciętnej determinacji. Jeżeli jesteś pewien, że posiadasz pożądany zestaw cech, bez wahania aplikuj na Kosmetologii na wybranej uczelni w Warszawie.

 

3. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

4. Program studiów

Program studiów obowiązujący na Kosmetologii jest dość różnorodny i wynika z interdyscyplinarności opisywanego kierunku. Należy on do kanonu nauk medycznych, jednak największą uwagę skupia na przekazaniu konkretnych umiejętności praktycznych, dzięki którym absolwenci będą w stanie w sposób profesjonalny odpowiedzieć na potrzeby każdego klienta, chcącego zadbać o stan swojej cery, włosów, skóry lub zwyczajnie odetchnąć od trudów dnia codziennego poprzez relaksujące zabiegi estetyczne.

Na początkowych etapach kształcenia, studenci Kosmetologii zapoznają się z podstawami teoretycznego zagadnień kierunkowych. Dzięki temu modułowi poznają oni podstawy pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego, psychologii oraz dermatologii, będącej dla kosmetologów jedną z najpotrzebniejszych w życiu zawodowym nauk. Warsztatowe zajęcia praktyczne odbywają się zarówno na terenie uczelni z wykorzystaniem obecnych tam rekwizytów i substancji kosmetycznych, a także w miejscach pracy kosmetologów, czyli gabinetach medycyny estetycznej, spa, wellness, czy ośrodkach naukowo-badawczych.

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Kosmetologia w Warszawie

Studia na kierunku Kosmetologia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Takie kierunki studiów w Warszawiejak Kosmetologia, charakteryzują się dwuetapowym przebiegiem, którego sumaryczny czas trwania wynosi pięć lat. Studia pierwszego stopnia oferują uzyskanie podstawowych kompetencji, uprawniających do pracy w zawodzie, a na ich ukończenie musisz zagospodarować trzy lata. Zdobędziesz wówczas tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia trwają dwa lata i kończą się wraz ze zdobyciem przez absolwentów tytułu magistra.

Warto rozważyć ukończenie pełnego cyklu kształcenia, aby nabyć pełny zakres wiedzy i umiejętności. Pamiętaj jednak, że niektóre uczelnie w Warszawie oferują Kosmetologię jedynie w ramach pierwszego stopnia kształcenia. Szczegółów dowiesz się na stronie internetowej uczelni, której oferta najbardziej cię interesuje.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Kosmetologia w Warszawie

Medyczne kierunki studiów, takie jak Kosmetologia, cieszą się dość dużym zainteresowaniem, wynikającym z dobrych perspektyw zawodowych. Absolwenci mogą postarać się o stabilne zatrudnienie jako prawa ręka lekarzy posiadających różne specjalności lub jako niezależni pracownicy prywatnych i publicznych gabinetów kosmetologicznych.

Jeżeli ukończysz Kosmetologię na jednej z warszawskich uczelni, znajdziesz zatrudnienie w placówkach naukowo-badawczych, takich jak na przykład laboratoria chemiczne, zajmujące się testowaniem kosmetyków, uczelniach wyższych na stanowisku wykładowcy, a także gabinetach odnowy biologicznej, spa i wellness, których działanie nie mogłoby istnieć bez pracy wykwalifikowanych kosmetologów.

Częstym wyborem zawodowym absolwentów opisywanej dziedziny są centra odnowy biologicznej, firmy zajmujące się handlem i dystrybucją produktów używanych w kosmetologii, a także organizacje zajmujące się promocją zdrowia i dbania o swój wizerunek. Kosmetolodzy stają się uprawnieni do wykonywania wszelkich zabiegów kosmetycznych z zastosowaniem produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta, mogą pracować na stanowiskach odpowiedzialnych za dopasowywanie składników preparatów do cery i włosów o danej strukturze, a także stać się pracownikiem naukowym, wykorzystującym swoją wiedzę w pracy na uczelniach wyższych i laboratoriach.

Jako absolwent Kosmetologii staniesz się cennym oparciem dla wydawnictw prasowych, publikujących poradniki dla ludzi zainteresowanych wpływem kosmetyków na stan skóry, znajdziesz pracę w mass mediach lub otworzysz własną działalność. Niezależnie od podjętego wyboru, zapewnisz sobie stabilne stanowisko na współczesnym rynku pracy, a jeżeli Kosmetologia to coś, co naprawdę lubisz, do pracy będziesz uczęszczał z przyjemnością.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Warszawie?

W procesie rekrutacji na kierunek kosmetologia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Warszawie

Niektórym mogłoby się wydawać, że podjęcie decyzji w kwestii przyszłego kształcenia to bułka z masłem. Rzeczywistość okazuje się jednak inna – kandydaci dokonują wyboru w sposób nieprzemyślany, a następnie rezygnują z dalszego kształcenia, tracąc tym samym rok cennego czasu lub kontynuują naukę, która nie przynosi im satysfakcji. Dlatego zanim zdecydujesz się na podjęcie Kosmetologii, przemyśl następujące kwestie:

 • Nauki przyrodnicze, takie jak biologia i chemia są twoim konikiem?
 • Zwracasz uwagę na estetykę ludzkiego wyglądu?
 • Interesujesz się światem kosmetyków i preparatów kosmetologicznych?

 

Jeżeli odpowiedziałeś „tak” na przynajmniej dwa z powyższych pytań, to zdecydowanie powinieneś rozważyć rozpoczęcie Kosmetologii. Uczelnie w Warszawiew których ofercie edukacyjnej znajdziesz Kosmetologię w trybie niestacjonarnym, stawiają przed kandydatami różne wymagania rekrutacyjne – niektóre gwarantują przyjęcie na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”, inne natomiast biorą pod uwagę wyniki uzyskane na egzaminie maturalnym z kluczowych dla tego kierunku przedmiotów. Są nimi najczęściej: matematyka, język angielski, biologia oraz chemia.

Jeżeli aspirujesz do studiowania na obleganych placówkach edukacyjnych, zadbaj o dobre przygotowanie do matury, gdyż od jej wyników może zależeć twoja przyszłość. Ponadto warto rozważyć udział w wojewódzkich i ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, które mogą dostarczyć dodatkowych punktów rekrutacyjnych.

 

Zapisy na studia

Formularz rekrutacyjny na studia w Warszawie odnajdziesz na stronach internetowych uczelni, które postanowiły wprowadzić je do kanonu oferowanych kierunków. Po wypełnieniu właściwych rubryk i upewnieniu się, że twoja kandydatura została rozpatrzona pozytywnie, pozostanie ci już tylko dostarczenie dokumentów, które zwieńczą proces aplikacji. Będziesz potrzebował:

 • fotografię do legitymacji,
 • dowód osobisty,
 • świadectwo maturalne,
 • zaświadczenia lekarskie, o ile są wymagane przez uczelnię.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Kosmetologia w Warszawie

Kosmetologia to wybór wielu przyszłych studentów, zainteresowanych chemiczną stroną preparatów kosmetycznych oraz wykonywaniem zabiegów upiększających. Wielu z nich myśli o podjęciu tego kierunku na jednej z warszawskich uczelni.

Izabela, studentka pierwszego roku Kosmetologii w Warszawie, mówi:

Studia kosmetologiczne od dawna były moim marzeniem. Kiedy dowiedziałam się, że będę studiować w Warszawie, moja radość urosła do niebotycznych rozmiarów. Ciągle uczę się nowych rzeczy, dzięki którym będę w stanie zapewniać przyszłym klientom najwyższy standard usług.”

Kierunki medyczne w Warszawie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)