Kosmetologia studia zaoczne Warszawa

Kosmetologia studia zaoczne Warszawa

Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie możesz podjąć na 5 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: niestacjonarne

29.02.2024

Kosmetologia - studia niestacjonarne (zaoczne) Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Kosmetologia w Warszawie w formie niestacjonarnej to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 11 różnych specjalności. Studia z kosmetologii w trybie niestacjonarnym można podjąć na 6 uczelniach. Ceny na kosmetologii w Warszawie w 2024 r. zaczynają się od 5000 zł za pierwszy rok studiów.

Kosmetologia studia zaoczne Warszawa
Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Warszawie rozpocznie się 15 marca 2024 r. i potrwa do 30 października 2024 r. | Kosmetologia Warszawa - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Dbanie o wygląd zewnętrzny może być dużo bardziej skomplikowane, niż się wydaje. Coraz częściej sięgamy więc po pomoc profesjonalistów – przede wszystkim kosmetologów. Nie może zatem dziwić, że wielu kandydatów na studia chce zdobyć takie wykształcenie. Wykonywanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych (dzięki zdobytej wiedzy na temat m.in. dermatologii, czy medycyny estetycznej) nie powinno stanowić żadnego problemu dla absolwenta tego kierunku. 

Kliniki kosmetologiczne i medycyny estetycznej, gabinety odnowy biologicznej – absolwenci kosmetologii w takich miejscach mogą znaleźć pracę dla siebie. Ponadto, osoby, które ukończyły ten kierunek, sprawdzą się w firmach kosmetologicznych i laboratoriach badawczych. 

 

Uczelnie

W Warszawie kosmetologię w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku na 6 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychAkademia Ekonomiczno-Humanistyczna (AEH) w Warszawie, Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej- Curie (UMMSC) w Warszawie, Społeczna Akademia Nauk (SAN) w Warszawie, Uczelnia Społeczno-Medyczna (USM) w Warszawie, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia (WSIiZ) w Warszawie oraz Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka (WUMED).

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku kosmetologia w Warszawie w 2024 roku wahają się od 5000 zł do 6640 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź ceny - kosmetologia w Warszawie.

Jakie są wymagania na studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia w Warszawie?

W procesie rekrutacji na kierunek kosmetologia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Kosmetologia w Warszawie

Specyfika studiów niestacjonarnych polega na zupełnie odmiennej organizacji kształcenia, niż ta, którą prezentują kierunki w trybie stacjonarnym. Główną motywacją studentów do podjęcia kierunków zaocznych jest chęć wywiązania się ze zobowiązań zawodowych lub innych, pochłaniających znaczne zasoby czasowe od poniedziałku do piątku. Pogodzenie kształcenia i zyskiwania doświadczenia zawodowego jest możliwe, gdyż Kosmetologia odbywa się w weekendy. Zajęcia i wykłady prezentowane są od piątku do niedzieli, w ramach całodziennych zjazdów, których terminarz jest ustalany indywidualnie przez uczelnie i zależy od takich czynników, jak na przykład rozkład świąt i dni ustawowo wolnych w danym miesiącu. Niezależnie od podjętego trybu kształcenia, studenci zyskują kompetencje pozwalające na posługiwanie się mianem specjalisty w swojej dziedzinie.

Mówi się, że nie ma ludzi brzydkich, a są tylko zaniedbani. Trafność tego twierdzenia odzwierciedlają liczne badania psychologiczne, według których osoby schludnie ubrane, dbające o cerę, włosy i całokształt wyglądu zewnętrznego, są odbierane za atrakcyjniejsze, bez względu na posiadaną sylwetkę, czy rysy twarzy. Jako że każdy lubi czuć się dobrze w swoim ciele, a część znajduje potwierdzenie swojej atrakcyjności dopiero w oczach innych, coraz więcej ludzi zaczyna korzystać z usług gabinetów kosmetologicznych.

 

Dla kogo są studia na kierunku kosmetologia

Kosmetologia nie jest dla każdego. Nauka ta wymaga od przyszłych absolwentów nie tylko zaangażowania w proces dydaktyczny, które staje się możliwe jedynie wtedy, kiedy osoba wykazuje zainteresowanie prezentowanymi treściami, ale również określonych predyspozycji, umożliwiających współpracę z klientami o różnych cechach osobowości i zmagających się z ewentualnymi problemami dermatologicznymi. Ponadto tryb niestacjonarny nakłada na studentów obowiązek uczestniczenia w całodziennych zjazdach, co wymaga ponadprzeciętnej determinacji. Jeżeli jesteś pewien, że posiadasz pożądany zestaw cech, bez wahania aplikuj na Kosmetologii na wybranej uczelni w Warszawie.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów

Program studiów obowiązujący na Kosmetologii jest dość różnorodny i wynika z interdyscyplinarności opisywanego kierunku. Należy on do kanonu nauk medycznych, jednak największą uwagę skupia na przekazaniu konkretnych umiejętności praktycznych, dzięki którym absolwenci będą w stanie w sposób profesjonalny odpowiedzieć na potrzeby każdego klienta, chcącego zadbać o stan swojej cery, włosów, skóry lub zwyczajnie odetchnąć od trudów dnia codziennego poprzez relaksujące zabiegi estetyczne.

Na początkowych etapach kształcenia, studenci Kosmetologii zapoznają się z podstawami teoretycznego zagadnień kierunkowych. Dzięki temu modułowi poznają oni podstawy pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego, psychologii oraz dermatologii, będącej dla kosmetologów jedną z najpotrzebniejszych w życiu zawodowym nauk. Warsztatowe zajęcia praktyczne odbywają się zarówno na terenie uczelni z wykorzystaniem obecnych tam rekwizytów i substancji kosmetycznych, a także w miejscach pracy kosmetologów, czyli gabinetach medycyny estetycznej, spa, wellness, czy ośrodkach naukowo-badawczych.

 

Czego się nauczysz na studiach

Studia medyczne na kierunku Kosmetologia zyskują popularność, ze względu na rozpowszechnienie mody na dbanie o swój wizerunek wśród ludzi, w efekcie czego coraz więcej z nich decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług, oferowanych przez gabinety kosmetologiczne. Jednak zanim zaistnieje możliwość rozpoczęcia kariery w tym zawodzie, należy zdobyć wszechstronne wykształcenie, gwarantowane dzięki siatce studiów, w skład której wejdą prawdopodobnie:

 • biologia i genetyka,
 • kosmetologia pielęgnacyjna,
 • podstawy prawa z elementami prawa kosmetycznego,
 • farmakologia,
 • chemia kosmetyczna.

 

Jakie są ceny studiów na kierunku kosmetologia w Warszawie

Podanie ogólnych kosztów studiowania Kosmetologii w Warszawie w trybie niestacjonarnym jest niemożliwe, ponieważ każda z uczelni ustanawia własne prawa, których częścią są czesne. Najczęściej możesz opłacić je w ramach kilku rat semestralnych, rocznych lub jednorazowej wpłaty za cały tok kształcenia. Zazwyczaj im mniej rat, tym mniejsza kwota ogólna, jednak wszystkie czynniki są uzależnione od ustaleń uczelnianych, z którymi możesz zapoznać się za pośrednictwem strony internetowej.

 

Kosmetologia w Warszawie - ceny:

 • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie – od 5800 zł
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie – od 6640 zł
 • Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie – od 5200 zł
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie – od 5000 zł
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie – 6600 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Warszawie

Gdzie studiować kierunek kosmetologia niestacjonarnie w Warszawie

 

Limity miejsc

Liczba miejsc, na które mogą aplikować kandydaci na poszczególne kierunki, jest ograniczona. W ramach postępowania kwalifikacyjnego selekcjonowani są kandydaci, którzy zdobyli odpowiednie miejsca w liście rankingowej.

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji opublikowane zostają w wyznaczonym przez daną szkołę wyższą terminie – jest to data indywidualna dla każdej uczelni. Informacje na temat wyników rekrutacyjnych umieszczane są w prywatnych profilach kandydatów w systemie rekrutacyjnym.

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne można składać osobiście w siedzibie wybranej szkoły wyższej. Niektóre uczelnie dopuszczają także możliwość przekazania dokumentacji za pośrednictwem upoważnionych przez kandydata osób trzecich. Kandydaci mogą także wysłać dokumenty za pomocą poczty tradycyjnej – preferowana forma doręczenia plików może różnić się w zależności od indywidualnej decyzji szkoły.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Termin przeznaczony na etap dostarczania dokumentów rekrutacyjnych do wybranych uczelni może różnić się w zależności od decyzji danej szkoły wyższej – najczęściej dokumenty można składać zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci mają na to zaledwie kilka dni, dlatego warto wcześniej przygotować wszystkie dokumenty, niezbędne do dopełnienia formalności związanych z rekrutacją. Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Uczelnie w Warszawie - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Kosmetologia w Warszawie

Studia na kierunku Kosmetologia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Takie kierunki studiów w Warszawiejak Kosmetologia, charakteryzują się dwuetapowym przebiegiem, którego sumaryczny czas trwania wynosi pięć lat. Studia pierwszego stopnia oferują uzyskanie podstawowych kompetencji, uprawniających do pracy w zawodzie, a na ich ukończenie musisz zagospodarować trzy lata. Zdobędziesz wówczas tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia trwają dwa lata i kończą się wraz ze zdobyciem przez absolwentów tytułu magistra.

Warto rozważyć ukończenie pełnego cyklu kształcenia, aby nabyć pełny zakres wiedzy i umiejętności. Pamiętaj jednak, że niektóre uczelnie w Warszawie oferują Kosmetologię jedynie w ramach pierwszego stopnia kształcenia. Szczegółów dowiesz się na stronie internetowej uczelni, której oferta najbardziej cię interesuje.

Kosmetologia w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Kosmetologia w Warszawie

Medyczne kierunki studiów, takie jak Kosmetologia, cieszą się dość dużym zainteresowaniem, wynikającym z dobrych perspektyw zawodowych. Absolwenci mogą postarać się o stabilne zatrudnienie jako prawa ręka lekarzy posiadających różne specjalności lub jako niezależni pracownicy prywatnych i publicznych gabinetów kosmetologicznych.

Jeżeli ukończysz Kosmetologię na jednej z warszawskich uczelni, znajdziesz zatrudnienie w placówkach naukowo-badawczych, takich jak na przykład laboratoria chemiczne, zajmujące się testowaniem kosmetyków, uczelniach wyższych na stanowisku wykładowcy, a także gabinetach odnowy biologicznej, spa i wellness, których działanie nie mogłoby istnieć bez pracy wykwalifikowanych kosmetologów.

Częstym wyborem zawodowym absolwentów opisywanej dziedziny są centra odnowy biologicznej, firmy zajmujące się handlem i dystrybucją produktów używanych w kosmetologii, a także organizacje zajmujące się promocją zdrowia i dbania o swój wizerunek. Kosmetolodzy stają się uprawnieni do wykonywania wszelkich zabiegów kosmetycznych z zastosowaniem produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta, mogą pracować na stanowiskach odpowiedzialnych za dopasowywanie składników preparatów do cery i włosów o danej strukturze, a także stać się pracownikiem naukowym, wykorzystującym swoją wiedzę w pracy na uczelniach wyższych i laboratoriach.

Jako absolwent Kosmetologii staniesz się cennym oparciem dla wydawnictw prasowych, publikujących poradniki dla ludzi zainteresowanych wpływem kosmetyków na stan skóry, znajdziesz pracę w mass mediach lub otworzysz własną działalność. Niezależnie od podjętego wyboru, zapewnisz sobie stabilne stanowisko na współczesnym rynku pracy, a jeżeli Kosmetologia to coś, co naprawdę lubisz, do pracy będziesz uczęszczał z przyjemnością.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Warszawie

Niektórym mogłoby się wydawać, że podjęcie decyzji w kwestii przyszłego kształcenia to bułka z masłem. Rzeczywistość okazuje się jednak inna – kandydaci dokonują wyboru w sposób nieprzemyślany, a następnie rezygnują z dalszego kształcenia, tracąc tym samym rok cennego czasu lub kontynuują naukę, która nie przynosi im satysfakcji. Dlatego zanim zdecydujesz się na podjęcie Kosmetologii, przemyśl następujące kwestie:

 • Nauki przyrodnicze, takie jak biologia i chemia są twoim konikiem?
 • Zwracasz uwagę na estetykę ludzkiego wyglądu?
 • Interesujesz się światem kosmetyków i preparatów kosmetologicznych?

 

Jeżeli odpowiedziałeś „tak” na przynajmniej dwa z powyższych pytań, to zdecydowanie powinieneś rozważyć rozpoczęcie Kosmetologii. Uczelnie w Warszawiew których ofercie edukacyjnej znajdziesz Kosmetologię w trybie niestacjonarnym, stawiają przed kandydatami różne wymagania rekrutacyjne – niektóre gwarantują przyjęcie na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”, inne natomiast biorą pod uwagę wyniki uzyskane na egzaminie maturalnym z kluczowych dla tego kierunku przedmiotów. Są nimi najczęściej: matematyka, język angielski, biologia oraz chemia.

Jeżeli aspirujesz do studiowania na obleganych placówkach edukacyjnych, zadbaj o dobre przygotowanie do matury, gdyż od jej wyników może zależeć twoja przyszłość. Ponadto warto rozważyć udział w wojewódzkich i ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, które mogą dostarczyć dodatkowych punktów rekrutacyjnych.

 

Zapisy na studia

Formularz rekrutacyjny na studia w Warszawie odnajdziesz na stronach internetowych uczelni, które postanowiły wprowadzić je do kanonu oferowanych kierunków. Po wypełnieniu właściwych rubryk i upewnieniu się, że twoja kandydatura została rozpatrzona pozytywnie, pozostanie ci już tylko dostarczenie dokumentów, które zwieńczą proces aplikacji. Będziesz potrzebował:

 • fotografię do legitymacji,
 • dowód osobisty,
 • świadectwo maturalne,
 • zaświadczenia lekarskie, o ile są wymagane przez uczelnię.

Kosmetologia w Warszawie

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Kosmetologia w Warszawie

Kosmetologia to wybór wielu przyszłych studentów, zainteresowanych chemiczną stroną preparatów kosmetycznych oraz wykonywaniem zabiegów upiększających. Wielu z nich myśli o podjęciu tego kierunku na jednej z warszawskich uczelni.

Izabela, studentka pierwszego roku Kosmetologii w Warszawie, mówi:

Studia kosmetologiczne od dawna były moim marzeniem. Kiedy dowiedziałam się, że będę studiować w Warszawie, moja radość urosła do niebotycznych rozmiarów. Ciągle uczę się nowych rzeczy, dzięki którym będę w stanie zapewniać przyszłym klientom najwyższy standard usług.”

komentarze (0)