Kosmetologia studia zaoczne Kraków

Kosmetologia studia zaoczne Kraków

Kosmetologia studia zaoczne Kraków

Studia zaoczne w Krakowie

kosmetologia

Odkryj kosmetologię w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

Dodaj do ulubionych

Kosmetologia studia niestacjonarne (zaoczne) Kraków 2021

Studia na kierunku Kosmetologia w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia studia zaoczne Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek kosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Jakie są ceny studiów na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia w Krakowie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studenci, którzy zdecydują się na wybór studiów zaocznych, muszą liczyć się z koniecznością zapłaty czesnego. Wysokość opłat jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnej uczelni i jest zależna od różnorodnych czynników wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Dlatego niezwykle ważne jest, abyś przed przystąpieniem do procesu rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat oraz wszystkimi aktualnymi informacjami powiązanymi z tym zagadnieniem. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni. Studenci często mogą liczyć także na szeroki wachlarz różnorodnych zniżek, promocji i możliwości płatności ratalnej.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Kosmetologia w Krakowie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Krakowie

Studia II stopnia

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia (zaoczne) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia (zaoczne) w Krakowie

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie

 

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Krakowie?

1. Dla kogo ten kierunek?

Kosmetologia to dział dermatologii, który zajmuje się badaniem, opisywaniem i leczeniem skóry dotkniętej chorobą lub defektem. Historia tej dyscypliny naukowej sięga już czasów starożytnych, a współcześnie, w dobie kultu ciała i coraz większej wagi przykładanej do wyglądu zewnętrznego, zyskuje ona popularność. Nic więc dziwnego, ze studia związane z tą tematyką są coraz chętniej wybierane przez studentów, którzy chcą zdobyć cenne wykształcenie medyczne i szanse na atrakcyjną pracę w popularnej branży kosmetycznej.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby o szerokich zainteresowaniach z obszaru nauk o zdrowiu, aktywności fizycznej i medycyny. Jeżeli dodatkowo dużą wagę przykładasz do zdrowego trybu życia i chciałbyś realizować się w tym obszarze, to kierunek kosmetologia w Krakowie będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku kosmetologia w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia medyczne w Krakowie cieszą się dużą popularnością i niezmiennie od lat zajmują wysokie miejsca w rankingach najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. Kierunek kosmetologia znajduje się obecnie w ofercie Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha, dzięki czemu przyszli studenci mogą wybrać najlepszą i najbardziej dogodną dla siebie, opcję.

 

4. Praca po studiach

Studia w Krakowie kształcą specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, zarówno polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Ukończenie studiów medycznych otworzy Ci wiele zawodowych drzwi i przyniesie nowe możliwości rozwoju. Jako absolwent idealnie sprawdzisz się w zawodzie kosmetologa, zarówno we własnej działalności gospodarczej, jak i w gabinetach kosmetycznych.

Ponadto, bez problemu odnajdziesz się jako pracownik salonów SPA, ośrodkach odnowy biologicznej, środkach medycznych i innych tego typu placówkach. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z laboratoriami medycznymi i ośrodkami badawczo-naukowymi. Co więcej możesz objąć stanowisko dermokonsultanta, stylisty, kierownika SPA czy kosmetyczki. Abiturienci często decydują się także na założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej związanej z branżą kosmetyczną lub medyczną. Ponadto, znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program studiów medycznych w Krakowie jest niezwykle interdyscyplinarny i dopasowany do potrzeb współczesnego rynku pracy, dzięki czemu ich absolwenci mają wiele możliwości rozwoju zawodowego. Jako student będziesz miał szansę uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych dzięki, którym zdobędziesz cenną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne.

 

W programie studiów na kierunku kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • dietetyka w kosmetologii
 • chemia
 • przemysł technologi kosmetycznych
 • kosmetologia lecznicza
 • biotechnologia w kosmetologii
 • substancje lecznicze
 • choroby cywilizacyjne
 • zjawiska fizyczne w kosmetologii

 

oraz inne. Oprócz zajęć obligatoryjnych w ofercie kształcenia będzie dostępny szeroki wachlarz przedmiotów fakultatywnych, dzięki którym będziesz mógł pogłębić swoje zainteresowania i wiedzę. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

Ponadto, wszyscy studenci będą mieli okazję rozwinąć swoje zdolności językowe oraz poznać specjalistyczną terminologię branżową, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. W ramach nauki możesz korzystać z bogatej oferty kół naukowych, wymian studenckich i innych tego typu aktywności. Te i wszystkie inne przydatne informacje znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia na kierunku Kosmetologia w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Uczelnie w Krakowie mają w swojej ofercie zarówno studia pierwszego, jak i drugiego stopnia. Kierunek kosmetologia również realizowany jest w dwóch formach. Pierwsza z nich skierowana jest do absolwentów szkół średnich, którzy zdali egzamin maturalny i chcieliby kontynuować naukę. W tym przypadku studia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się egzaminem licencjackim.

Natomiast studia magisterskie skierowane są do absolwentów studiów wyższych. Osoby, które zdecydują się na tę formę studiów, na naukę będą musiały przeznaczyć trzy lub nawet cztery semestry. Absolwenci, którzy otrzymają tytuł magistra będą mogli kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich, które umożliwią im rozpoczęcie kariery naukowej oraz zdobycie innych, nowych perspektyw zawodowych.

Jaka praca po kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia medyczne w Krakowie kształcą specjalistów z obszaru nauk o zdrowiu i medycynie, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, zarówno polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Jako absolwent kosmetologii będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego i bez problemu znajdziesz wymarzoną pracę.

Po ukończeniu studiów możesz pracować w zawodzie kosmetologa, zarówno we własnej działalności gospodarczej, jak i w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej i innych placówkach medycznych. Ponadto, bez problemu odnajdziesz się jako pracownik salonów SPA, ośrodków odnowy biologicznej, ośrodków medycznych i innych tego typu placówkach. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z laboratoriami medycznymi i ośrodkami badawczo-naukowymi, gdzie będziesz mógł prowadzić specjalistyczne badania i wykorzystać wiedzę zdobytą podczas kilku lat studiów. Co więcej, będziesz podsiadał wiedzę niezbędną w zawodzie dermokonsultanta, stylisty , koordynatora SPA czy eksperta do spraw pielęgnacji. Równie ciekawą opcją może być objęcie stanowisk kierowniczych i menedżerskich w firmach z przemysłu kosmetycznego oraz medycznego.

Absolwenci kosmetologi często decydują się także na założenie i prowadzenie własnego biznesu kosmetycznego lub podjęcie współpracy z mediami, redakcjami czasopism czy specjalistycznymi wydawnictwami. Bardzo dobra znajomość języka obcego oraz specjalistycznej terminologii medycznej otworzy Ci drzwi do kariery w środowisku międzynarodowym, w którym specjaliści z tego obszaru mogą liczyć na wiele ciekawych ofert pracy. Po zakończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych. Natomiast zdobycie tytułu magistra będzie przepustką do rozpoczęcia studiów doktoranckich i kariery naukowej w specjalistycznych wydawnictwach lub w zawodzie wykładowcy akademickiego.

Jakie wymagania na kierunek kosmetologia w Krakowie?

W procesie rekrutacji na kierunek kosmetologia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Uczelnie w Krakowie, co roku przyjmują wielu studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a także zdobyć gruntowne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną pracę. Jednak musisz pamiętać, że aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka, istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, czyli języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki oraz przedmiotów dodatkowych. W przypadku studiów magisterskich o przyjęciu na studia decyduje dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych kierunków. Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni w Krakowie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kosmetologia w Krakowie?

Kierunek kosmetologia cieszy się dużą popularnością i co roku jest chętnie wybierany przez studentów zainteresowanych tematyka medyczną oraz nauk o zdrowiu i chcących związać z tym swoją przyszłość zawodową. Dlatego też jeżeli chciałbyś wziąć udział w rekrutacji i zostać studentem tego perspektywicznego kierunku, powinieneś zastanowić się nad kilkoma następującymi kwestami:

 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się tematy związane z naukami medycznymi oraz naukami o zdrowiu?
 • Czy interesuje Cię branża kosmetyczna i śledzisz najnowsze trendy w tej dziedzinie?
 • Czy chciałbyś związać swoją przyszłość zawodową z prężnie działającą branżą medyczną i kosmetologiczną?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to z pewnością studia na kierunku kosmetologia będą dla Ciebie odpowiednim wyborem. Jednak, zanim przystąpisz do procesu rekrutacji, powinieneś spełnić kilka bardzo istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz jednego wybranego spośród przedmiotów dodatkowych, takich jak: fizyka, chemia, biologia. Dodatkowym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będą punkty uzyskane z różnego rodzaju konkursów, olimpiad i innych aktywności naukowych.

Wszyscy studenci, którzy dostaną się na kierunek kosmetologia w Krakowie muszą przestrzegać ustalonych przez Komisje Rekrutacyjną, terminów dostarczenia wymaganych dokumentów. Najczęściej należą do nich świadectwo ukończenia szkoły średniej, świadectwo maturalne, podanie o przyjęcie na studia oraz zdjęcia legitymacyjne. Dokładne informacje związane z całym procesem rekrutacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranego uniwersytetu. Warto, abyś odpowiednio wcześnie się z nią zapoznał i dowiedział się więcej o obowiązujących procedurach i wymogach.

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia w Krakowie?

Studia medyczne w Krakowie cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy zdobywają na nich wszechstronne wykształcenie i tym samym zwiększają swoje szanse na atrakcyjną pracę. Absolwenci mają o nich bardzo dobre opinie.

Oto wypowiedź Alicji, studentki trzeciego roku:

Od zawsze marzyłam o pracy kosmetologa i pomaganiu innym ludziom w odkrywaniu swojego piękna i dbaniu o własne zdrowie. Dlatego też studia na kierunku kosmetologia były dla mnie oczywistym wyborem i cieszę się, że dzięki nim mogę realizować swoje pasje i spełnić zawodowe marzenie. Polecam je wszystkim zainteresowanym naukami medycznymi oraz zdrowym trybem życia.

Kierunki medyczne w Krakowie

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)