Turystyka i rekreacja - Poznań

Turystyka i rekreacja - Poznań

Turystyka i rekreacja - Poznań

Studia w Poznaniu 

turystyka i rekreacja

Odkryj turystykę i rekreację w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

09.12.2022

Turystyka i rekreacja studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku turystyka i rekreacja w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku turystyka i rekreacja w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

 

Opis kierunku

Żyjemy w czasach, w których zwiedzenie niemalże całego świata, nie stanowi większego problemu. Przyszli specjaliści z zakresu turystyki i rekreacji, w trakcie studiów mogą zgłębiać wiedzę z zakresu m.in. geografii, ekonomii, psychologii, architektury, czy historii sztuki. Organizacja zarówno krajowych, jak i zagranicznych wyjazdów turystycznych powinna przychodzić absolwentom kierunku z łatwością.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Biura i agencje turystyczne, hotelarstwo, branża eventowa, obiekty SPA – to tam zatrudnienie znajdą osoby, które ukończyły kierunek. Mogą pracować jako przewodnicy turystyczni, czy animatorzy czasu wolnego.

 

Specjalności

Współczesne studia z turystyki i rekreacji charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku turystyka i rekreacja w Poznaniu: trener personalny z dietetyką sportową, turystyka przygodowa, turystyka sportowa.

 

czytaj dalej wszystko o Turystyka i rekreacja - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek turystyka i rekreacja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Turystyka i rekreacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek turystyka i rekreacja w Poznaniu?

Aby dostać się na kierunek turystyka i rekreacja w Poznaniu, powinieneś zdać maturę na przykład z języka polskiego, wybranego języka obcego, matematyki, historii, geografii, biologii lub WOS-u.

Jako że wymagania mogą się różnić w zależności od konkretnej uczelni, warto abyś przed przystąpieniem do rekrutacji zapoznał się z informacjami zawartymi na oficjalnych stronach internetowych ośrodków akademickich.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Turystyka i rekreacja w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TURYSTYKA I REKREACJA?

Współcześnie, w dobie otwartych granic oraz dostępności różnorodnych środków transportu, podróżowanie stało się niezwykle popularne i dużo prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Turystyka, coraz częściej staje się ciekawą i niebanalną alternatywą dla spędzania wolnego czasu, a dla wielu ludzi pasją i sposobem na życie. Biorąc pod uwagę tego typu tendencje, nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wszechstronną wiedzę z obszaru różnych zagadnień powiązanych z branżą turystyczną. Ich kształceniem zajmuje się kierunek turystyka i rekreacja w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia geograficzne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk przyrodniczych, geograficznych, społecznych i humanistycznych. Dużym atutem będzie także kreatywność, komunikatywność oraz zdolności interpersonalne. Jeżeli posiadasz wszystkie te cechy, to studia na kierunku turystyka i rekreacja powinny być twoim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku turystyka i rekreacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku turystyka i rekreacja w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia geograficzne w Poznaniu od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, dlatego też można je znaleźć w ofercie wielu poznańskich uczelni. Obecnie, kierunek turystyka i rekreacja możesz realizować w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Dzięki tak szerokiej dostępności, studenci mają szansę wybrać najlepszą i najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb, opcję kształcenia.

Program studiów geograficznych oscyluje głównie wokół tematów związanych z naukami geograficznymi, humanistycznymi, przyrodniczymi czy społecznymi. Studenci będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o szerokiej branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej oraz ich wzajemnych powiązaniach. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, między innymi:

 • turystyka w biznesie
 • etyka
 • finanse i rachunkowość
 • regiony i walory turystyczne Polski
 • wprowadzenie do turystyki kulturowej
 • oraz wiele innych

 

Oprócz bloku podstawowego, program kształcenia zakłada także realizację bloków specjalizacyjnych. Dokładne informacje dotyczące programu nauczania oraz dostępnych specjalności znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TURYSTYKA I REKREACJA?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów z różnorodnych dziedzin, którzy doskonale radzą sobie na obecnym, wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku turystyka i rekreacja, którzy mogą liczyć na wiele atrakcyjnych ofert zawodowych.

Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w branży:

 • turystycznej
 • hotelarskiej 
 • gastronomicznej

 

Idealnie odnajdziesz się jako właściciel biura podróży czy przewodnik wycieczek krajowych i zagranicznych. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie na stanowisk menedżera restauracji lub hotelu. Inną, równie ciekawą opcją jest praca animatora czasu wolnego lub specjalisty do spraw sprzedaży imprez turystycznych. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych. Dodatkowo, znajomość języka obcego w stopniu zaawansowanym umożliwi Ci podjęcie pracy na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku turystyka i rekreacja w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu, Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu oraz jako specjalność w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek turystyka i rekreacja w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek turystyka i rekreacja:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej AWF w Poznaniu) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Turystyka i rekreacja w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Turystyka i rekreacja Poznań studia i stopnia

Turystyka i rekreacja Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Turystyka i rekreacja Poznań studia stacjonarne

Turystyka i rekreacja Poznań studia niestacjonarne

Popularne kierunki sport i turystyka w Poznaniu

Kierunki sport i turystyka w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK TURYSTYKA I REKREACJA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski