Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia - Lublin

Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia - Lublin

Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia - Lublin

Studia I stopnia w Lublinie

mechanika i budowa maszyn

Odkryj mechanikę i budowę maszyn w Lublinie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia Lublin 2021 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Lublinie to studia inżynierskie i magisterskiektórych program kształcenia kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera i magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek mechanika i budowa maszyn

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Jednostka prowadząca

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I), czas trwania: • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn

W procesie rekrutacji na studia na kierunku mechanika i budowa maszyn najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • matematyka
 • fizyka
 • język obcy
 • język polski 
 • chemia
 • informatyka

 

Wymagania rekrutacyjne, jakie są ustalane przez wybrane uczelnie w Lublinie, bardzo często są ściśle powiązane ze specyfiką danego kierunku.

Mechanika i budowa maszyn jest oparta o dorobek naukowy dziedzin technicznych, dlatego jako przyszły kandydat postaraj się o uzyskanie wysokich wyników maturalnych z następujących przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki oraz języka obcego. Pamiętaj, że zdawanie przynajmniej kilku z nich na poziomie rozszerzonym prawdopodobnie istotnie zwiększy twoje szanse na ujrzenie swojego nazwiska na liście przyjętych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechanika i budowa maszyn w Lublinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

 

Zastanawiając się nad przyczynami dynamicznego postępu cywilizacyjnego w niemal każdym zakątku świata, łatwo można dojść do wniosku, że u podłoża rozwojowych zmian gospodarczych leży między innymi wszechobecne zmechanizowanie. Maszyny obecne są w życiu niemal każdego przeciętnego człowieka – wystarczy przyjrzeć się wyposażeniu jego mieszkania, czy domu. Aby te nowoczesne cuda techniki mogły dalej ułatwiać życie przedsiębiorców, właścicieli fabryk i jednostek zmęczonych ręcznym praniem i zmywaniem, potrzeba sztabu wykwalifikowanych fachowców.

Studia inżynierskie na kierunku mechanika i budowa maszyn powstały w celu uposażenia przyszłych absolwentów we wszechstronną wiedzę i umiejętności, odnoszące się do projektowania, optymalizowania i budowania maszyn. Bez wątpienia nie jest to kierunek dla każdego – czy potrafisz wyobrazić sobie konstruktora skomplikowanych podzespołów elektronicznych, który nie zna się na przedmiotach technicznych, takich jak matematyka i fizyka? Właśnie dlatego idealny kandydat na ten prestiżowy kierunek będzie posiadał wszechstronne uzdolnienia ścisłe, a także wykazywał zainteresowanie nowinkami technicznymi. Pamiętaj, że do czerpania pełni satysfakcji ze zgłębianej treści programowej nie wystarczy zwyczajnie lubić komputery i inne urządzenia.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Można śmiało stwierdzić, że studia w Lublinie na kierunku mechanika i budowa maszyn wyróżniają się interdyscyplinarnym charakterem. Dlatego studenci w programie kształcenia znajdą przedmioty z takich dziedzin, jak między innymi:

 • automatyka
 • robotyka
 • fizyka
 • matematyka
 • informatyka
 • materiałoznawstwo

 

Teoretyczne podstawy, jakie zgłębisz podczas licznych wykładów, pozwolą ci na zrozumienie skomplikowanych zagadnień elektrotechnicznych oraz mechanicznych, wprowadzą cię w świat wytrzymałości materiałów i możliwości ich zastosowania w zależności od celu, a także pozwolą na rozwój kompetencji interpersonalnych ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności współpracy grupowej. Podczas zajęć praktycznych poznasz techniki budowy maszyn, odwiedzisz środowisko pracy inżynierów oraz posiądziesz umiejętności optymalizacji i naprawy urządzeń mechanicznych.

Ile trwają studia I stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie?

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Lublinie, trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Takie kierunki studiów w Lublinie, jak na przykład mechanika i budowa maszyn, zaliczają się do prestiżowego kanonu dziedzin technicznych. Oznacza to, że absolwenci mogą pochwalić się tytułem inżyniera oraz kompetencjami pozwalającymi na rozpoczęcie pracy w zawodzie. Na ukończenie mechaniki i budowy maszyn będziesz potrzebował trzech i pół roku czasu.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie? Wachlarz wyboru możliwości okaże się niezwykle szeroki. Absolwenci mogą pracować w:

 • międzynarodowych przedsiębiorstwach i korporacjach, posiadających maszyny i inne urządzenia elektroniczne, wymagające napraw, kontroli lub optymalizacji
 • biurach projektowych
 • ośrodkach testowych branży motoryzacyjnej
 • własnej działalności gospodarczej, którą oprzesz o dowolny aspekt ukończonego kierunku

Gdzie studiować na kierunku mechanika i budowa maszyn (studia I stopnia) w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek mechanik i budowa maszyn (studia I stopnia) w Lublinie

 • Politechnika Lubelska

 

Kierunki inżynierskie i techniczne w Lublinie

nawigacja
Rozwiń

Komentarze (0)