Analityka medyczna jednolite studia magisterskie Poznań

Analityka medyczna jednolite studia magisterskie Poznań

Analityka medyczna jednolite studia magisterskie Poznań

Studia jednolite w Poznaniu

analityka medyczna

Odkryj analitykę medyczną w Poznaniu i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Analityka medyczna jednolite studia magisterskie Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku analityka medyczna w Poznaniu to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Analityka medyczna jednolite studia magisterskie Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek analityka medyczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Analityka medyczna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek analityka medyczna w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku analityka medyczna będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z biologii, chemii, fizyki, fizyki i astronomii, informatyki na poziomie rozszerzonym.

Wszyscy kandydaci muszą pamiętać także o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów, których listę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 10.05.2021
do 30.06.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.07.2021
do 31.08.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 02.08.2021
do 16.08.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 02.08.2021
do 31.08.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Czas trwania studiów na kierunku analityka medyczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
5 lat
(magister)
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
5 lat
(magister)
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek analityka medyczna na poszczególnych uczelniach

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Przedmioty:

biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku analityka medyczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
60
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
10
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek analityka medyczna na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
82 + biologia 53
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
zapytaj uczelnię
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Gdzie studiować na kierunku analityka medyczna (studia jednolite magisterskie) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek analityka medyczna (studia jednolite magisterskie) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA?

Analityka medyczna, określana także diagnostyką lub medycyną laboratoryjną, to dziedzina medycyny, której zadaniem jest określanie parametrów biologicznych i fizykochemicznych krwi lub innych materiałów biologicznych. Diagnostyka pełni bardzo ważną, a wręcz kluczową rolę we współczesnej medycynie, a odpowiednie i szybkie rozpoznanie schorzenia umożliwia zastosowanie odpowiedniego leczenia i osiągnięcie zadowalających efektów. Dlatego też zawód diagnosty laboratoryjnego wymaga wszechstronnej wiedzy z obszaru różnorodnych nauk i określonych umiejętności praktycznych. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek analityka medyczna w Poznaniu.

Odpowiednimi kandydatami na studia medyczne będą osoby interesujące się naukami biologicznymi, przyrodniczymi, chemicznymi oraz naukami o zdrowiu. Istotną kwestią będzie posiadanie takich cech, jak: empatia, zaangażowanie w wykonywane obowiązki odpowiedzialność.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku analityka medyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku analityka medyczna realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku analityka medyczna w Poznaniu będzie oscylował wokół treści związanych z naukami biologicznymi, chemicznymi i medycznymi. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • biochemia kliniczna
 • biologia molekularna
 • patofizjologia
 • prawo medyczne
 • histologia 
 • chemia analityczna

 

Oprócz wiedzy teoretycznej, studenci wykształcą także cenne umiejętności praktyczne.

Podczas studiów, nauczysz się przeprowadzania badań laboratoryjnych oraz obsługi nowoczesnej aparatury medycznej, co z pewnością zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscy. Wszystkie aktualne informacje dotyczące tego tematu znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku analityka medyczna w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Jednolite studia magisterskie na kierunku analityka medyczna trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz dyplom magistra.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA?

Ukończenie studiów medycznych daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy, dlatego też absolwenci kierunku analityka medyczna mogą liczyć na wiele interesujących ofert zawodowych.

Uzyskaną wiedzę i umiejętności praktyczne z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy w publicznych i niepublicznych laboratoriach diagnostycznych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej zawodowej przyszłości z:

 • ośrodkami badawczo naukowymi
 • placówkami ochrony zdrowia

 

Absolwenci często decydują się na pracę w zawodzie przedstawiciela medycznego lub pracownika firm farmaceutycznych. Co więcej, będziesz mógł podjąć zatrudnienie w urzędach i instytucjach państwowych lub samorządowych podejmujących działalność z zakresu biologii medycznej czy ochrony zdrowia. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Komentarze (0)