Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Poznań

Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Poznań

Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Poznań

Studia jednolite w Poznaniu

fizjoterapia

Odkryj fizjoterapie w Poznaniu i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu to studia jednolite magisterskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia jednolite studia magisterskie Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek fizjoterapia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku fizjoterapia w Poznaniu powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo m.in z biologii.

Szczegółowe wymagania rekrutacyjne znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Poznaniu - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZJOTERAPIA?

Kierunek fizjoterapia w Poznaniu kształci profesjonalnych fizjoterapeutów, którzy zawodowo zajmują się świadczeniem usług mających na celu przywrócenie sprawności ruchowej osobom chorym. Zawód ten jest trzecim, zaraz po lekarzach i pielęgniarkach, najliczniejszym zawodem medycznym. Popularność tych studiów nie powinna dziwić, ponieważ w obecnych czasach, ze względu na wykonywaną pracę biurową, coraz więcej osób jest narażonych na rożnego typu urazy i przeciążenia kręgosłupa i innych narządów ruchu.

Idealnymi kandydatami na tego typu studia będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach związanych z naukami biologicznymi, chemicznymi, przyrodniczymi, medycznymi i ścisłymi. Zawód fizjoterapeuty wymaga także siły fizycznej oraz odpowiedniego podejścia do pacjenta i rodziny chorego. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Poznaniu.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia medyczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród ambitnych, mających sprecyzowane plany zawodowe, studentów. Dlatego też można je znaleźć w ofercie większości dużych ośrodków akademickich w Polsce. Uczelnie w Poznaniu również zdecydowały się na wprowadzenie ich do swoich ofert kształcenia. Dokładną listę miejsc, w których możesz realizować kierunek fizjoterapia, znajdziesz w dziale poniżej.

Studenci, którzy aplikują na kierunek fizjoterapia w Poznaniu będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu, biologicznych, a nawet społecznych. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • biologia medyczna
 • biochemia
 • kinezjologia
 • psychologia

 

Ponadto, jako student poznasz techniki kształtowania i przywracania funkcji ruchowych osobom chorym. Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się masażu, rehabilitacji oraz komunikacji z pacjentem. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wyznaczonych do tego miejscach.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia).

Jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia w Poznaniu trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZJOTERAPIA?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów doskonale przygotowanych do podjęcia ciekawej i przyszłościowej pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku fizjoterapia będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego. Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik:

 • salonów masażu
 • odnowy biologicznej 
 • ośrodków spa i wellness

 

Gdzie wykorzystasz wiedzę i umiejętności zdobyte w czasie studiów.

Co więcej, możesz związać swoją przyszłość z poradniami i przychodniami rehabilitacyjnymi, szpitalami publicznymi czy prywatnymi klinikami i gabinetami. Absolwenci idealnie odnajdują się jako pracownicy uzdrowisk i sanatoriów oraz klinik zdrowia i urody. Ponadto możesz pracować w placówkach sportowych, klubach i przychodniach sportowo-lekarskich. Dobrym i przynoszącym wymierne zyski rozwiązaniem, może okazać się założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia (studia jednolite magisterskie) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia (studia jednolite magisterskie) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Komentarze (0)