Fizjoterapia - Poznań
Dodaj do ulubionych

14.02.2023

Fizjoterapia studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Uczelnie

W Poznaniu fizjoterapię możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychAkademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu AWF), Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu UMP)oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.
 
Opis kierunku
Studenci kierunku fizjoterapia w Poznaniu nauczą się kształtować, podtrzymywać i przywracać funkcje ruchowe osobom chorym i niepełnosprawnym. Ponadto poznają techniki fizjoterapii oraz masażu, które wykorzystają w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Co więcej, rozwiną kompetencje psychologiczne oraz komunikacyjne, które są niezwykle ważne w pracy z pacjentami.
Fizjoterapia należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 10,6 tys. kandydatów (o 1654 więcej niż rok wcześniej).
Wśród poznańskich uczelni publicznych fizjoterapia znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (ponad 700 zgłoszeń) oraz na Akademii Wychowania Fzycznego w Poznaniu (ponad 1 tys. zgłoszeń - 9 osób na miejsce).
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku fizjoterapia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku fizjoterapia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 5388 zł do 5988 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu >
 
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w szpitalach, specjalistycznych przychodniach, gabinetach masażu, poradniach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, ośrodkach spa i wellness, sanatoriach oraz domach opieki społecznej.

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek FIZJOTERAPIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Fizjoterapia w Poznaniu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • geografia
 • historia
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie

 

Kierunki studiów w Poznaniu rządzą się własnymi prawami jeśli chodzi o procedury rekrutacyjne oraz ogólny wygląd samej siatki edukacyjnej. Żeby dostać się na jakiekolwiek studia medyczne, w tym także Fizjoterapię, należy wykazać się nienaganną znajomością szerokich zagadnień przede wszystkim z biologii i chemii oraz potwierdzić swoje kompetencje na egzaminie dojrzałości.

W związku z szerokim zainteresowaniem podjęciem studiów na kierunku Fizjoterapia, należy do nauki przysiąść odpowiednio wcześnie, aby uniknąć przykrych rozczarowań. Warto również pamiętać, że procedury rekrutacyjne mogą ulegać zmianie, dlatego istotne jest bycie na bieżąco z ustaleniami poszczególnych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Poznaniu

 • Fizjoterapia w Poznaniu - uczelnie publiczne

  Studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu możesz podjąć na dwóch uczelniach publicznych: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

  Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu)

  Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu to jedna z popularniejszych uczelni wyższych nie tylko w regionie, ale i w kraju. Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu może pochwalić się wysokim poziomem kształcenia, tradycją nauczania, a także wieloma kierunkami studiów, które wykładane są przez doświadczonych pedagogów i specjalistów. Absolwenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu mogą szukać zatrudnienia m.in. jako ratownicy medyczni, dietetycy, a także pracownicy służby zdrowia.

   

  Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu)

  Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu to publiczna uczelnia, która prowadzi zajęcia o profilu sportowo-dydaktycznym. Celem uczelni jest kształcenie nauczycieli wychowania fizycznego, fizjoterapeutów, trenerów, dietetyków, a także specjalistów do spraw turystyki i rekreacji. To, co wyróżnia Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu to, praktyczny program studiów, a także doświadczona kadra pedagogiczna. Kandydaci mogą wybierać między studiami I i II stopnia, jednolitymi magisterskimi, a także podyplomowymi.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Uczelnie publiczne w Poznaniu - kierunek fizjoterapia

  Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

  Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

  Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne

  Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

  Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne

Aktualności rekrutacyjne

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować fizjoterapię w Poznaniu

W Poznaniu fizjoterapię można podjąć na dwóch uczelniach publicznych: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz na dwóch niepublicznych szkołach wyższych: Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu.

Gdzie studiować fizjoterapię bezpłatnie w Poznaniu

Fizjoterapię w Poznaniu można studiować bezpłatnie w formie stacjonarnej na: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, gdzie obowiązuje konkurs świadectw. 

Gdzie studiować fizjoterapię niestacjonarnie w Poznaniu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku ekonomia w Poznaniu można podjąć na 2 prywatnych uczelniach Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu.

Ile kosztują studia niestacjonarne na fizjoterapii w Poznaniu

Finanse w przypadku studiów są niezwykle ważne, dlatego warto pamiętać, że studia niestacjonarne na uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku fizjoterapia w Poznaniu wahają się od 5388 zł do 9000 zł za pierwszy rok studiów.

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne, które oferowane są przez poznańskie uczelnie są płatne, niezależnie od tego czy jest to uczelnia publiczna czy prywatna. Wyjątkiem są jedynie studnia stacjonarne na uczelniach publicznych, które są bezpłatne. 

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu

 

 

Fizjoterapia to kierunek studiów, który jest odpowiedzią na potrzeby dzisiejszych ludzi. Spędzając wiele godzin w pracy za biurkiem, czy uprawiając sport w nieprawidłowy sposób, narażamy swoje mięśnie i stawy na obrażenia. Nie zdajemy sobie często strawy, jak nieleczone kontuzje mogą oddziaływać na nasze życie. Zwyrodnienia mięśni i stawów to choroba globalna. a zatem cywilizacyjna.

Nieprawidłowości postawy, ból przy poruszaniu lub codziennym funkcjonowaniu to obszary, w którym na ratunek przychodzą nam fizjoterapeuci. Przy pomocy swoich narzędzi (a nawet częściej własnych rąk), mogą zniwelować dolegliwości każdego z nas. Od najmłodszych - noszących ciężkie tornistry, po najstarszych - wykonujących fizyczną pracę.

Zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych absolwentów w tej dziedzinie jest niesłabnące, a nawet rośnie. Dlatego młodzi ludzie coraz częściej wybierają ten kierunek. Wszystko to sprawia, że na studia dostają się tylko najlepsi.

 

Program studiów i przedmioty

Studiując "fizjoterapię" można poznać ludzką anatomię: układ kostny, mięśniowy czy nerwowy. Na zajęciach mają miejsce także zajęcia praktyczne, które przygotowują studenta do pracy z pacjentem. Można dowiedzieć się tam w jaki sposób wykonywać masaże lecznicze, sportowe lub rehabilitacyjne, by przyniosły oczekiwane rezultaty.

W programie studiów znajduje się także psychologia, by przyszły absolwent wiedział jak rozmawiać we swoim podopiecznym. Studia przygotowują do profesjonalnej pracy z ciałem oraz umysłem. Niektóre uczelnie wysyłają swoich studentów na letnie kursy lub obozy fizjoterapeutyczne.

Przedmioty, jakie napotka na swojej drodze większość studentów Fizjoterapii, to między innymi:

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Fizjoterapia, tak jak większość kierunków medycznych, wymaga od kandydata opanowania i cierpliwości. Niezbędna tutaj jest także sprawność fizyczna i manualna – większość pacjentów, to dorośli ludzie, często z niedowładami kończyn. Sprawność fizyczna i siła, jest dlatego nieodzownym elementem pracy po tych studiach.

Ważne jest, by przyszły student miał w sobie empatię niezbędną do późniejszej pracy z pacjentem oraz nauczył się właściwie z nim komunikować. Dobrze byłoby, by przyszły fizjoterapeuta interesował się budową człowieka, procesami jakie zachodzą w ciele - a prościej rzecz ujmując - biologią i chemią. Przyda się także fizyka, rozumienie której pomoże później w wykonywaniu profesjonalnych masaży.

Kandydat na studenta fizjoterapii powinien także dobrze dogadywać się i rozumieć potrzeby osób starszych oraz niepełnosprawnych - bo to oni będą w głównej mierze jego podopiecznymi. Cechą pożądaną jest także łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

 

Wiedza

Studia na kierunku "Fizjoterapia" umożliwiają nabycie niezbędnej wiedzy z zakresu niepełnosprawności i rehabilitacji medycznej. Pozwolą na poznanie sposobów i zasad prowadzenia dokumentacji medycznej w zakresie fizjoterapii oraz rozwoju i metod i technik tego kierunku. Studenci dowiadują się jak wykonywać masaż leczniczy, a także jakich technik używać by niwelować ból i obrzęk, powodujący dyskomfort pacjentów.

W trakcie studiów można także dowiedzieć się jak rozmawiać z pacjentem, by fizjoterapia stała się dla niego nie tylko koniecznym obowiązkiem, ale także miłym spotkaniem. Studenci dowiedzą się jak pracować z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, dziećmi oraz ludźmi po wypadkach. Dodatkowo, dzięki tym studiom kandydat nauczy się rozpoznawać kości, tkanki i mięśnie oraz zdobędzie wiedzę na temat narządów człowieka.

 

Umiejętności

Absolwent tego kierunku dowie się jak umiejętnie wykorzystywać przybory i przyrządy niezbędne w pracy fizjoterapeuty. Dodatkowo, profesorowie objaśnią, jak obsługiwać aparaturę do zabiegów fizjoterapeutycznych, a także podpowiedzą, jakie techniki i metody badań stosować, by przynieść ulgę pacjentom. Student nauczy się też jak pracować z pacjentami po odjęciu kończyn oraz jak pomagać nie tylko fizycznie, ale także psychicznie.

Będzie potrafił poradzić sobie z problemami pojawiającymi się w toku rehabilitacji, przejść trudną drogę od wypadku o kompletnego zdrowia pacjenta. Po studiach na kierunku "fizjoterapia", absolwent będzie wiedział jak pracować w zespole profesjonalistów, by nieść niezbędną pomoc. W tym miejscu trzeba także wspomnieć, że kierunek ten uczy odporności na ludzkie cierpienie i ból, ponieważ po procesie rehabilitacyjnym pacjenci często wracają do pełnego zdrowia, za co są wdzięczni.

 

Kompetencje społeczne

"Fizjoterapia" przygotuje absolwenta do pracy w zespole specjalistów, którzy są świadomi ograniczeń ludzkiego ciała. Ponadto student tego kierunku będzie potrafił dobrze ocenić dolegliwości pacjenta, postawić diagnozę i przeprowadzić go przez proces rehabilitacyjny. Nauczy się także niezbędnej empatii oraz szacunku do ogólnie pojętego zdrowia.

Jednocześnie po studiach, każdy absolwent nabędzie wiedzę, która pomoże mu zachować swoje zdrowie w jak najlepszej kondycji. Po tym kierunku, większość absolwentów zdaje sobie sprawę z kruchości ludzkiego ciała, a także z możliwości, jakie niesie za sobą praca ludzkich rąk, w kontekście masażu, odpowiedniego dobóru dotyku lub środków medycznych.

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu

Studia na kierunku Fizjoterpia w Poznaniu trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Uczelnie w Poznaniu, które postanowiły poszerzyć wachlarz oferowanych przez siebie kierunków o Fizjoterapię, podlegają odgórnym wytycznym, obowiązującym ogólny program studiów oraz czas ich trwania.

Studia na kierunku Fizjoterapia należą do kanonu kierunków jednolitych magisterskich. Co to oznacza w praktyce? Przyszli kandydaci powinni być przygotowani na kształcenie w ramach pięcioletniego cyklu, który nie jest podzielony na kilka komplementarnych etapów. Po tym czasie absolwenci otrzymują dyplom magistra fizjoterapii.

Fizjoterapia w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu?

Wybierając "fizjoterapię" warto zastanowić się jaką pracę można mieć po tym kierunku studiów. Od kilku lat w naszym kraju brakuje profesjonalistów w tej dziedzinie, a otwarte wakaty dla absolwentów tego kierunku są niemal w każdym większym mieście.

Oczywiście, można podjąć współpracę w jednym z publicznych zakładów opieki zdrowotnej lub prywatnymi ośrodkami zdrowia. Wielu absolwentów jednak wybiera pracę "solo" i otwiera własne gabinety fizjoterapii. Można także realizować się w innych specjalnościach: jako masażysta bądź rehabilitant.

 

Możliwości zatrudnienia po kierunku ratownictwo medyczne:

 • publiczny zakład opieki zdrowotnej
 • prywatne centra medyczne
 • samozatrudnienie
 • kluby sportowe
 • współpraca ze sportowcami
 • placówki oświatowe

 

Nie ma tak dużego znaczenia, jaką drogę rozwoju wybierze absolwent "fizjoterapii". Wszędzie najważniejsza jest współpraca z grupą ludzi, niosącym pomoc potrzebującym. Fizjoterapeuta powinien traktować swoją pracę jak pewnego rodzaju misję, której konsekwencją dla jego podopiecznych jest poprawa jakości życia oraz brak permanentnego bólu.

Praca ta jest coraz częściej doceniana, a zarobki po tym kierunku wzrastają. Ośrodki sportowe lub rehabilitacyjne nie mogłyby obejść się bez współpracy z dobrym fizjoterapeutą. Fachowiec, po kierunku „fizjoterapia”, poradzi sobie także w publicznych ośrodkach zdrowia, niosąc pomoc potrzebującym pacjentom. Często można znaleźć pracę współpracując z klubami sportowymi lub bezpośrednio ze sporowcami.

Dobry specjalista może także liczyć na pracę z najmłodszymi - w przedszkolach i żłobkach, gdzie w formie zabawy, uczy dzieci, w jaki najbardziej przystępny sposób nabywać dobrych nawyków. Może także przeprowadzać kontrole wad postaw w placówkach oświatowych.

 

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku "Fizjoterapia"

 • fizjoterapeuta
 • masażysta
 • rehabilitant

 

Studia medyczne w Poznaniu 

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Fizjoterapia?

Absolwenci kierunku studiów Fizjoterapia mogą pracować w szpitalach, klinikach, gabinetach rehabilitacyjnych oraz mogą prowadzić własną praktykę. Najczęściej pracują w zawodach fizjoterapeuty, masażysty lub rehabilitanta. Jakie mają obowiązki i ile miesięcznie zarabiają?

 

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta to bardzo odpowiedzialny zawód, gdzie trzeba wykazać się ogromnym zrozumieniem i empatią do drugiego człowieka. Fizjoterapeuci prowadzą zabiegi lecznicze, ćwiczenia i masaże dostosowane dla osób chorych lub z kontuzjami. Opracowują indywidualny plan leczenia i realizują go z pacjentem. Przygotowują również zestawy ćwiczeń do wykonywania w domu przez pacjentów. Realizuje również zabiegi profilaktyczne. Mediana zarobków fizjoterapeuty wynosi 4240 zł brutto miesięcznie.

 

Masażysta

Pracuje w salonach SPA lub wellnes, klubach sportowych, może także prowadzić własne przedsiębiorstwo oferujące usługi z zakresu masażu. Prowadzi on sesje masażu, który jest zawsze dobrany indywidualnie do potrzeb klienta. Niektórzy masażyści mogą zajmować się również drenażem limfatycznym. Mediana zarobków masażysty to 4040 zł brutto miesięcznie.

 

Rehabilitant

Rehabilitant pracuje w szpitalach, gabinetach rehabilitacyjnych, sanatoriach i klubach sportowych. Może także prowadzić własną działalność. Na co dzień odpowiada za prowadzenie rehabilitacji swoich pacjentów. Opracowuje on plan leczenia oraz ćwiczeń, które pacjent może wykonywać także w domu, dla lepszych, a co najważniejsze szybszych, efektów rehabilitacji. Mediana zarobków rehabilitanta wynosi 4250 zł brutto.

Źródła: wynagrodzenia.pl/ praca.pl (luty 2023)

 

*Pamiętaj, że zarobki mogą się różnić między sobą, na co wpływa wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami mogą zależeć m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, wielkości firmy lub nawet miejsca pracy – wynagrodzenia bardzo często różnią się w zależności od województwa czy miasta.

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu oraz Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu.

W rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku fizjoterapia, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oferuje 127 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne studia oferuje również Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. 

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni niepublicznej. Ceny wahają się od 5388 zł do 5988 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia w Poznaniu:

 

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

Fizjoterapia studia stacjonarne - uczelnie w Poznaniu
 
Fizjoterapia studia niestacjonarne - uczelnie w Poznaniu
 
Fizjoterapia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu
 
Fizjoterapia studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Poznaniu
 

Limity miejsc

Kandydaci na określone kierunki studiów przyjmowani są na podstawie listy rankingowej – lista miejsc na poszczególnych uczelniach jest ograniczona, dlatego kandydaci obejmowani są postępowaniem kwalifikacyjnym.

Limity miejsc na kierunku fizjoterapia w Poznaniu:

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu: 112
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: 127

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Osoby, które chcą rozpocząć bezpłatne studia, mogą podjąć stacjonarną naukę w uczelni publicznej – studia niestacjonarne w publicznej szkole wyższej oraz studia w prywatnych uczelniach są zazwyczaj płatne.

 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu – od 5388 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji w poszczególnych uczelniach kandydaci otrzymują poprzez system IRK lub ERK – informacja o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu na wybrane studia pojawia się w określonym terminie w indywidualnym profilu kandydata. Dzięki temu może on dowiedzieć się, ile punktów zdobył w procesie rekrutacyjnym oraz które miejsce zajął na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – 14.07.2022
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinowskiego w Poznani

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Zakwalifikowani na studia kandydaci mogą złożyć dokumenty rekrutacyjne za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej (w zależności od decyzji szkoły wyższej). Zazwyczaj jednak kandydaci przekazują dokumenty bezpośrednio w siedzibie uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kandydaci, którzy pomyślnie przeszli przez proces rekrutacji, powinni złożyć kompletny zestaw dokumentów rekrutacyjnych w wyznaczonym przez daną uczelnię terminie. Należy pamiętać o tym, że spóźnienie lub niespełnienie wymagań rekrutacyjnych może skutkować dla kandydata skreśleniem go z listy osób zakwalifikowanych na dane studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – 18.07.2022
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu – 18.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu AWF w Poznaniu) stacjonarne studia jednolite więcej
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne studia jednolite więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Poznaniu

Warto zapoznać się z wymaganiami i programem studiów, z jakim przyjdzie się zmierzyć w trakcie nich. Fizjoterapia prowadzona jest holistycznie, czyli nie posiada podziału na konkretne specjalizacje. Studenci uczą się wszystkich niezbędnych elementów jednocześnie.

 

Proces rekrutacji

Każdy kandydat na studia musi zmierzyć się z wieloma wymaganiami jakie stawiają uczelnie. Warto odpowiednio wcześniej zapoznać się z nimi - różne uczelnie mają różne wymagania.

 

Jakie przedmioty brane są pod uwagę

Najpopularniejszymi przedmiotami branymi pod uwagę w procesie rekrutacji jest biologia, chemia i fizyka. Przedmioty te można zdawać w formie podstawowej, ale jeśli chcemy podnieść swoją szansę na sukces, należy zdać podane przedmioty w formie rozszerzonej. Kandydat na studenta fizjoterapii musi pamiętać bowiem, że kierunek tan od kilku lat jest bardzo popularny, a potencjalni studenci "biją się" o wolne miejsca. Jak zwykle w takich przypadkach - jest więcej chętnych niż miejsc

 

Wymagane dokumenty

Aby ubiegać się o miejsce na liście studentów, należy dostarczyć do dziekanatu wybranej uczelni świadectwo maturalne oraz uzupełniony formularz RODO.

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

FIZJOTERAPIA - ważne informacje

fizjoterapia studia

studia medyczne w Poznaniu

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu?

Coraz poważniej rozważasz podjęcie studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, ale wciąż nie jesteś do końca przekonany, czy są to studia dla ciebie? Z pewnością zapoznanie się z opiniami starszych kolegów, mających do czynienia z tym kierunkiem, pomoże ci w dokonaniu najlepszego z możliwych wyborów.

Agnieszka, absolwentka studiów na kierunku Fizjoterapia w Poznaniu, mówi:

„Od zawsze pasjonował mnie świat leków i innych substancji ziołowych i chemicznych, mających wpływ na zdrowie człowieka. Ponadto moimi ulubionymi przedmiotami w szkole były biologia oraz chemia. W związku z tym wybór był prosty – kierunek Fizjoterapia. A dlaczego zdecydowałam się na Poznań? To proste. Nie wyobrażałam sobie spędzić czasu poświęconego na edukację nigdzie indziej. Teraz mam świetną pracę i udane życie.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Poznań studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Poznań studia stacjonarne

Fizjoterapia Poznań studia niestacjonarne

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie