Studia historyczne Trójmiasto

Studia historyczne Trójmiasto

Studia historyczne Trójmiasto

Największy wybór studiów

historycznych w Trójmieście

Odkryj kierunki historyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia historyczne Gdańsk | Gdynia | Sopot

Gdzie lepiej studiować historię niż w mieście, które stanowiło arenę dla wydarzeń, które miały wpływ na losy świata? To pytanie z gatunku retorycznych. Studia historyczne w Gdańsku to prawdziwa atrakcja dla każdego, kto interesuje się tą dziedziną. Stolica Pomorza przeszła bardzo wiele w swoich dziejach i zapisała się wytłuszczonymi literami w podręcznikach. Studenci historii mogą to poznać i zrozumieć, ale nie tylko czytając książki, ale spacerując i wręcz dotykając miejsc, które odcisnęły piętno na losach, nie tylko narodu Polskiego.

Studia historyczne to zajęcie dla ludzi ciekawych, cierpliwie dążących do wyników swoich badań. A w Gdańsku zdają się być wyjątkowe, bo dzięki nim można poznać życie grupy etnograficznej, zamieszkującej Pomorze gdańskie i wschodnią cześć Pomorza zachodniego, czyli Kaszub, zróżnicowanych kulturowo i językowo. Kształcenie z zakresu historii oferuje Uniwersytet Gdański, który corocznie urozmaica studentom naukę.

Na przykład, będąc studentem Archeologii możesz wyjeżdżać na praktyki wakacyjne na wyspę Bornholm, czy na tereny Macedonii, studenci Krajoznawstwa i turystyki historycznej zaliczają egzaminy biorąc udział w grach miejskich, studenci Historii sztuki organizują wydarzenia kulturalne, a studenci Etnologii wydają własne czasopismo, pod tytułem „Tam Tam”. Czy to mało? Jeśli tak, to przeczytaj i dowiedz się więcej o tym, co ciekawego mogą zaoferować ci studia historyczne w Gdańsku!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA HISTORYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HISTORYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI HISTORYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Rekrutacja i wymagania na studia historyczne

Aby dołączyć do grona studentów Wydziału Historycznego, Uniwersytetu Gdańskiego, należy wziąć udział w konkursie świadectw. Punktowane są przedmioty takie jak: język polski, język obcy, historia, historia sztuki, geografia, wiedza o społeczeństwie, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, język kaszubski, fizyka, fizyka z astronomią, biologia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach historycznych

Będąc absolwentem studiów historycznych możesz zostać badaczem przeszłości i odkrywać, nierzadko, zapomniane cząstki historii. Patrząc na paletę kierunków i specjalności dostępnych na gdańskich uczelniach, można zgłębiać obszary historii i kultury wyjątkowych w skali świata społeczeństw i opowiadać o nich innym. Specjaliści w każdej dziedzinie, historii także mogą wiązać swoją przyszłość z mediami.

Zawsze będzie produkować się telewizyjne programy edukacyjne, czy dokumentalne, a prawdziwy pasjonat dziejów może sprawdzić się jako najlepszy prezenter i prowadzący takie właśnie audycje. Jako archeolog możesz przeczesywać hektary ziemi, w poszukiwaniu znaków dawnych osad, kultur i obyczajów. Możesz organizować wycieczki i prowadzić wyprawy śladem żołnierzy, słynnych wynalazców, panujących królów.

Kolejną opcją kariery zawodowej jest nauczanie w szkole i przekazywanie w ciekawy i barwny sposób swojej pasji kolejnym pokoleniom. Historycy, choć nie jest to recepta, sprawdzają się także w roli polityków. Bycie historykiem, przede wszystkim, powinno być ogromną pasją, a dopiero potem wykonywanym zawodem.

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA HISTORYCZNE 

Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na kierunki:

  • Etnologia- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym (I- stopień) i niestacjonarnym (II-stopień).
  • Archeologia- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.
  • Historia- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Specjalności: Nauczycielska, Archiwistyczna, Współczesnego muzeum.
  • Historia sztuki- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
  • Niemcoznawstwo- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Specjalności: Medioznawstwo oraz Komunikacja międzykulturowa.
  • Krajoznawstwo i turystyka historyczna- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.
  • Religioznawstwo- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego prowadzi także studia podyplomowe, na następujących kierunkach: Wiedza o Oriencie, Historia, Gedanistyka, Historia i społeczeństwo- dziedzictwo epok, Zakon Krzyżacki i jego dziedzictwo kulturowe, Ochrona dziedzictwa kulturowego regionu Morza Bałtyckiego.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)